15 3. Personen, die om andere redenen een beklag inzenden of een pro tes t Wed. R. Camminga: deze vraagt bevoegdheid voor haar oudste zoon, die echter eerst nu, tengevolge dezer opgave is ingeschreven. I. Duparc: deze is van oordeel dat onder de vereiste belastin en de zegel- en andere onkosten moeten worden bijgeteld: hij zou dan boven 50,= komen. Volgens de Commissie is dat onjuist. Mr. C. Wiersma is eerst nu ingeschreven. Deze verlangt alsnog inzage der eerste lijst. Hiertegen bestaat geen bezwaar bij de Commissie. e. L. Kufferath. Het is de Commissie niet gebleken, dat deze gena turaliseerd is: daarom moet deze voorlopig van de lijst geroy eerd, tenzij men aanneemt, dat hij voldoende is gedekt door een vroegere benoeming als onderwijzer op de Stads Muziekschool. f. Bij de Commissie bestaat geen bezwaar tegen de bevoegdheid der anderen. Hierop is door de Raad het volgende besloten: Ia. Aan Ged. Staen mede te delen, dat in verband met Art1s 23 en 109 van het Stedelijk Reglement bij de Raad twijfel is ontstaan of zij, die hier 3 of 6 jaar gewoond hebben, zonder ingeschreven te zijn, maar zich dezer dagen lieten inschrijven als kiesgerechtigden kunnen gelden, indien zij overigens de vereisten bezitten. b. De personen L. Harmenzon tot en met J.W. Maurer te royeren. c. De personen H.G. Knorre tot en met Mr, J.H. van Boelens op de lijst te laten. d. Voor de personen J. Bosman tot en met J. van der Veer, die hier langer dan 6 jaar wonen, de beslissing van Ged. Staten af te wachten. e. De reclames van: J. Weber, Joh's Feenstra, I. Stoffels, A. Frijda, Mr. C. Wiersma, hoewel reeds meer dan 6 jaar hier woonachtig, als niet geldig te beschouwen, omdat zij momenteel nog niet als ingezetene bekend staan. f. De reclames van: D. Habbema, D. Meindersma, J.P. Ackerlin, Mr. J. van der Veen, af te wijzen, aangezien deze hier nog geen 6 jaar hebben gewoond. g. Aan het verzoek van Wed. R. Camminga niet te voldoen, omdat deze zoon eerst thans in het register der ingezetenen is inges chreven h. De reclame van: I. Duparc als niet geldig te beschouwen. II Jhr, R. van Breugel en Mr. W.W. Reinbach te royeren aange zien deze alhier niet hun enige of voornaamste domicilie h ebben III De lijst met stukken ter inzage der leden te leggen tot de eerstvolgende vergadering. (terstond na antwoord van Ged. Staten) R9-1 1 - 1 8^+8 3. Ged. Staten verklaren, dat -hoewel zij van oordeel zijn, dat zij, die hier reeds J, 6 of meer jaren gewoond hebben, en eerst nu aangifte tot plaatsing op de Kiezerslijst hebben gedaan, niet als kiesgerechtigden kunnen beschouwd worden-zij onbevoegd te zijn de gevraagde beslissing te geven, aangezien deze beslissing aan de Raad is. R13-11-18^8, 1. Door Raad wordt hierop besloten de bedoelde verzoekers niet toe te laten op de kiezerslijst. R 1 3-1 1 - 1 8^+8 2. Aangaande Ulrich Herman Wielinga Huber is de Raad van oordeel, dat deze zijn enige of voornaamste domicilie hier. heeft, daarom wordt deze op de lijst toegelaten. De kiezerslijst wordt nu finaal vastgesteld. R 1 8-1 1-1 8^+8 1. Besluit van Gouverneur ter veidere uitvoering van het voorlo pig Kiesreglement. Aan dit en vroegere desbetreffende besluiten is reeds gevolg gegeven. Bepaald is, dat op do 80-1 1 - 1 8^+8 van 's morgens 9 uur tot 1smiddags 3 uur de vergadering van Kiezers zal plaats hebben voor het ontvangen, en de volgende dag te 9 uur voor het openen der stembiljetten. 15-11-18^+8, 10.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 15