4 77 Verzoek van Architecht om terug te komen op dit Raadsbesluit, aangezien Was- singthon hierdoor schade heeft, doordat deze reeds timmerwerk gereed heeft. Verder zou er dan niet gebouwd worden, waardoor deze buurt lang onaanzienlijk zou blijven, en eindelijk, dat de wijze, waarop Wassingthon moet bouwen een onregelmatig heid vormt. In verband hiermede wordt aan het verlangen van de Architect voldaan, en de door deze indertijd aan Wassingthon gegeven rooilijn goedgekeurd. R6-4-1848, 7. Verzoek van firma A. Sinkel om vergunning beneden aan het huis op de Koe markt zonneblinden te mogen plaatsen, onder belofte ervoor te zorgen, dat deze steeds vlak tegen de muur vastgemaakt zijn. Afgewezen. 12-4-1848, 12. Mededeling door Architect, dat de firma A. Sinkel, in strijd met besluit B. en W. 12-4-1848, 12., voor de beneden lichtramen in de gevel aan de Koemarkt, zon neblinden heeft, en behoudt, die over de straat draaien, en van tijd tot tijd open staan. De firma wordt herinnerd aan besluit B. en W. 12-4-1848, 12. 25-8-1849, 5. Verzoek van N. Miedema, Mr. Kleermaker, als eigenaar, en Mr. C.M.A. Simon van der Aa, procureur, als huurder van het huis Bagijnestraat F 333, om vergunning in de achtermuur van het berghok achter het huis, grenzende aan het Klooster, een deur te mogen plaatsen als uitgang door het Klooster naar de Bollemansteeg Toegestaan onder voorwaarde: a. Vergunning wordt tot wederopzegging verleend. b. Bij intrekking der vergunning moet de opening terstond dichtgemetseld. c. De deur mag alleen gebruikt worden voor het opslaan van turf en voor het ledigen van het privaat. d. Er mag nimmer gebruik worden gemaakt van de Kalksteeg, alleen van de steeg, uit komende in de Bollemansteeg. 15-4-1848, 10. Verzoek van J.0. Terguin, eigenaar en bewoner van huis Grote Kerkstraat H 22 (Kad. Sectie A 507), om een contract te maken tot opheffing der massaliteit van een kolk voor het privaat op de plaats van zijn huis, en van dat van het huis ten Zuiden, behorende aan de stad. Geantwoord wordt, dat dit in de gegeven omstandigheden niet gaat, maar dat bij een eventuele verbouwing het verzoek in overweging zal worden genomen. 19-4-1848, 16. Verzoek van Erven IJke Ennes Wijga, korenmolenaars, om te mogen behouden een door hen zonder vergunning geplaatst hek op een gedempte sloot bij hun molen aan het Marssumerbinnenpad Rapport Architect dienaangaande. In advies gehouden, en ter inzage der leden. R4-8-1849, 6. Verzoek zoals het is liggende, wordt afgewezen. Evenwel wordt toegestaan, in overleg met B. en W., het stek op een behoorlijke afstand terug te brengen. Hiervan acte op te maken. Bij niet aanneming hiervan moet het geplaatste hek op eerste aan zegging worden weggenomen, en alles in de vorige toestand hersteld. R18-8-18492. Verzoek van J. Vonk, Mr. Timmerman alhier, namens D. Vonk, zonder beroep, te Hardegarijp, en Wed. J. IJpes, koopvrouw alhier, om goedkeuring van de door hem op de plaats van huis F 175, verhuurd aan koemelker Wopke Iedema, gebouwde overdekte stenen bewaarplaats voor mest, uit die stalling voorkomende. In verband met missive van Architect, dat niet alleen te vrezen, maar zelfs waar schijnlijk is, dat daar ook mensendrek en krengen zullen worden verzameld, wat scha delijk is voor de gezondheid, wordt dit verzoek afgewezen. 27-6-1849, 15. Verzoek van Abraham Miedema, koemelker, om bij zijn huis aan de Breedendijk P 17, een schuur voor hooiberging te mogen bouwen. Toegestaan wordt te bouwen ten Zuiden van zijn huis, onder bepaling, dat hij met de Westelijke muur minstens 10 ellen ui de as van de weg blijft. 23-4-1850, 23. Verzoek van Douwe Bouwes Schaap, kastelein en koemelker op Camstraburen, om vergunning tot het bouwen van een bergplaats voor hooi en stro, van 15 bij 8 ellen, op het land Kad. Leeuwarden Sectie E 246, op 8 a 9 el afstand van de sloot. Toegestaan, mits in overleg met Architect, en mits het gebouw alleen tot dat doel wordt gebruikt. 28-12-1850, 23. Verzoek van A.J. Bruinsma om voorwaardelijk concessie, totdat plan en tekening is ingeleverd, om vergunning in het Ruiterskwartier naast en voor de woning van Meyer een gebouw op te richten, dat deze laatste woning, gezien vanuit het Gerechts gebouw maskeert, en een tegenhanger zal vormen van dat gebouw. In advies gehouden tot volgende vergadering. R6-3-1851, 14. Verzoek van J.G. Ottema om de schutting van zijn huis "Muntenburg" langs de Nieuwe Weg bij het Stads Ziekenhuis (die in een muur zal worden veranderd) vooruit te mogen brengen in de rooiing van de huizen aan de kant van het Stads Ziekenhuis. Toegestaan, onder voorwaarde, dat verzoeker binnen 10 jaar de voorgevels van beide bedoelde huizen moet terugzetten in de lijn van de voorgevel van "Muntenburg". R17-4-18514.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 153