493. In verband met het rapport der Commissie worden enkele wijzigingen aangebracht. De Commissie wordt verzocht het reglement volgens deze wijzigingen te redigeren, en tevens een instructie te ontwerpen. R7-3-1844, 1. Aanbieding door de Commissie van: a. Nadere redactie van het Reglement. b. Instructie voor de heelmeesters voor de visitatie der publieke vrouwen, en be palingen aangaande deze visitatien. c. Instructie voor de Politie, aangaande de huizen van ontucht. d. Reglement aangaande de retributie, door houders van publieke huizen en publieke vrouwen te betalen. Ter inzage der leden gelegd. Beslissing in de volgende vergadering. R4-4-1844, 10. De Reglementen en Instructiën, als boven onder a, b, c, en d aangegeven, worden door Raad vastgesteld. Aan Plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzicht wordt bericht, dat voor de zuigsters geen bepalingen zijn opgenomen, omdat men daarvoor een aparte verordening beter acht. Verzocht wordt de zienswijze der Commissie daarover. R2-5-1844, 15. Toezending door B. en W. van Nijmegen ter voldoening aan het verzoek in Mis sive dezerzijds 4-7-1844, N124/632, van een afdruk van het Reglement op de publieke huizen en - vrouwen, met bijbehorend tarief. Circuleren bij de leden. 2 1-9-1844, 12. Inzending door Plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzicht (n.a.v. Missive dezerzijds 13-5-1833, N124/472) van een concept reglement voor de borstdrink- sters en zuigsters alhier. Gesteld in handen der Commissie van Toezicht en Beheer over het Stads Ziekenhuis. R6-2-18451. Op voorstel van het Raadslid MrC.J. van der Veen worden GedStaten herin nerd aan de afdoening van het Reglement tot wering van syphilitische ziekten, vast gesteld bij Raadsbesluit R2-5-1844, 15. R7-8-1845, 11. Terugzending door Ged. Staten in antwoord op Missive dezerzijds 5-12-1845, N124/1252 van de Reglementen en Instructiën ter wering van syphilitische kwalen, onder mededeling van bedenkingen tegen sommige artikelen. Gesteld in handen der" Commissie: Mrs. J.H. van Boelens, I. Eekma, N. Fockema. R8-1-1846, 5. Weerlegging door de Commissie van de bedenkingen van Ged. Staten. 1. Ged. Staten zijn het eens met de Raad, dat de verspreiding van de syphilis moet worden tegengegaan, doch verschillen in de wijze waarop, zonder echter een beter middel aan de hand te doen. Aangevoerd wordt, dat sedert de invoering van een reglement op andere plaatsen, o.a. te 's Gravenhagede toestand eerder minder geworden is dan beter. 2. De opmerking, dat een reglement de ordeloosheid zal vergroten in plaats van ver minderen, bestrijdt de Commissie, dat het toezicht door de politie menigeen zal afschrikken 3. Het bezwaar, dat berechting aanleiding zal geven tot een publiek schandaal, door dat ter goeder naam en faam bekendstaande ingezetenen als getuige moeten optre den, verwerpt de Commissie hierdoor, dat overtredingen gewoonlijk bij procesver baal worden geconstateerd, en de behandeling met gesloten deuren kan plaatsvin den.. 4. Het bezwaar, dat de vrouw, die slechts af en toe ontucht pleegt, gelijk gesteld wordt met de geregelde publieke vrouw, die woont in een publiek huis, en zodoen de belet wordt tot inkeer te komen, verwerpt de Commissie. 5. Het bezwaar van zich alle weken, voorzien van een extract uit het z.g.n. "schand- register" ter keuring aan te melden bij het ziekenhuis, ten aanzien van een spot ziek publiek, wijst de Commissie van de hand. Bovendien kunnen de keuringen plaats vinden in de stille morgenuren. Rapport ter inzage der leden gelegd. R5-2-1846, 11. Besloten alle stukken dienaangaande te zenden aan de Plaatselijke Commissie voor Geneeskundig Toevoorzicht om advies Daarna met dit advies de stukken wederom te stellen in handen der Commissie. R19-3-1846, 2. Antwoord van de Plaatselijke Commissie voor Geneeskundig Toevoorzicht op Mis sive dezerzijds 23-2-1846, N124/366 aangaande het Reglement ter wering van syphili tische kwalen, houdende, dat dit onderwerp, hoe belangrijk ook, meer behoort tot de attributen van de zedelijk wetgevende en rechterlijke autoriteiten, dan van de genees kundige. De Commissie refereert zich aan hetgeen zij aangaande het volstrekt noodza kelijke der invoering van maatregelen tegen bedoeld kwaad meermalen aan het Stadsbe stuur heeft medegedeeld. Reglement met de stukken nogmaals gesteld in handen der Commissie ad hoe. In de volgende vergadering zal hierover nader worden beraadslaagd. R7-5-1846 6.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 169