Rochebrunesteeg Verzoek van Mr. T. Muiier, advocaat, om: 1. Waterlossing van Bagijne-, Groote- en Kleine Kerkstraat, die door een open leiding in de steeg naast huis F 337 naar de waterlossing in de Rochebrune steeg geleid worden, te veranderen. 2. Deze open waterleiding in deze steeg wegnemen, om deze steeg dan in gebruik te geven als passage bij het nieuw te bouwen wagenhuis bij F 337. 3. Vergunning om een mestplaats achter het huis aan te leggen, en de mest tij delijk door de Rochebrunesteeg per kruiwagen af te voeren naar het water in de Boterhoek bij het Heer Yvobrugje. Res.: A. Toegestaan de steeg in gebruik te nemen, onder voorwaarde: a. Op eigen kosten de waterleiding verleggen. b. Op eigen kosten de steeg met klinkerts bevloeren en onderhouden. c. Steeg moet minstens 1 el wijd zijn, en aan de voorkant met deur wor den afgesloten, waarvan de stad mede een sleutel moet hebben met recht van gebruik der steeg. d. Steeg blijft eigendom der stad: mag niet bebouwd of overbouwd wor den e. Secreet op terrein achter huis F 337, dat afvoer heeft in goot in de Rochebrunesteeg, verwijderen. Evtte bouwen secreten moeten zijn uitdrogend, of in een put uitlopend. B. Verder toegestaan een mestplaats te maken, onder voorwaarde: 1. Bodem minstens 1,50 el diep beneden straat der steeg. 2. Aan alle kanten door muren omsloten: minstens 2 el boven straat. 3. Erfscheiding rooien in richting Rochebrunesteeg, en dat alleen ter hoogte der mestplaats daarin een deur mag zijn, die alleen is te gebruiken tot vervoer der mest. 4. Transport van mest per kruiwagen door Rochebrunesteeg toegestaan, onder bepaling van bijdrage tot onderhoud der steeg. 5. Mest niet naar de aangevraagde plaats brengen, maar naar de opslag op het Oldehoofsterkerkhof achter de lijnbaanhuisjes. 6. Waterlossing uit te bouwen stal moet uitlopen in mestput. 7. Bij nalatigheid in vervulling van voorwaarden zullen de toegestane vergunningen worden ingetrokken. 23-8-1848, 15. Bagijneklooster Mededeling door Commissaris van Politie, dat gecommitteerden tot het herstellen van het riool door het z.g.n. Klooster tussen Bollemansteeg en Kleine Kerkstraat bedenkingen hebben omtrent de wijze van invordering der kos ten. Hij vraagt hoe in dezen te handelen. Besloten eerst te vragen naar de maatstaf van de omslag. 9-6-1827, 11. Rapport Commissaris van Politie, dat maatstaf voor een bijdrage in de kosten van herstel van het riool door het klooster tussen Bollemansteeg en Kleine Kerkstraat is het aantal secreten en uitwateringen. Kosten totaal 200, Besloten de onderhoudsplichtigen met Commissaris van Politie op het Raadhuis te ontbieden ter regeling hiervan. 26-6-1827, 3. Groote Kerkstraat en omgeving. Groeneweg Missive J. Vitringa Coulon aangaande de plaatsing van palen op de Groeneweg Is reeds gevolg aan gegeven. 30-4-1839, 9. Verzoek van H.G. Grosjean c.s., alhier, als eigenaars van 2 huizen en erven aan de Groeneweg F 170, 171, om vergunning de houten schutting, die hun eigendom aan de N.-zijde van de Stadstuin afscheidt, te mogen wegnemen en in plaats daarvan op eigen kosten een stenen muur op te richten. Toegestaan onder de volgende voorwaarden: Muur mag niet langer zijn dan thans de schutting Bij voorkeur de loodsen tegen de muur te bouwen en geen schoorstenen daarop ma ken. Het onderhoud van de muur blijft voor rekening van de eigenaars der woningen. 13-4-1847, 18.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 38