104. c. Provincie het recht geven het terrein ten allen tijde te gebruiken, voor opkomst miliciens, paardenkeuringen, etc., mits niet in de kermis. Deze concept-missive met enkele wijzigingen aangenomen en verzonden: Uitgaande Missive dezerzijds N45/637. R6-6-1850, 7. Mededeling GedStaten, dat is besloten het terrein weder aan de stad over te dragen, tegen betaling door de Provincie van f 8.000,terwijl de kos ten van overdracht voor de stad zijn. Verzoeke een Raads Commissie te benoemen, die met een Commissie uit Ged. Staten de overdracht regelt, gelijk aangegeven in Uitg. Missive dezerzijds 7-6-1850, N45/637 Res.: Te benoemen als Commissie: Mr. C.C.C. Warmolts, R.D. Smeding, MrJ. Cats Ezn., Mr. H. van der Kooi, die reeds vroeger deze zaak hebben behandeld. Verder: In afwachting van het rapport dezer Commissie op Begroting 1851 het be drag ad 8.000,aan te brengen als buitengewoon Ontvang, en een zelfde bedrag als buitengewoon Uitgaaf, om daarover voor het in orde maken van het terrein te kunnen beschikken. R7-11-1850, 3a. Aanbieding door B. en W. van concept bestek, toegezonden door Gouverneur, van de gedeeltelijke bevloering van het terrein om het Paleis van Justitie, met verzoek mede te delen of daartegen ook bezwaar bestaat. Verder: Missive Architect, houdende mededeling, dat bij lezing en informatie bij de Provinciale Opzichter Prakken hem niets nadeligs voor de stad is gebleken. Res.: Onder terugzendig der stukken aan Gouverneur te berichten, dat, onverkort de verplichting der Provincie tot verdere plaveiing, tegen de geprojecteerde be vloering geen bezwaar bestaat. R2-5-1850, 2. Besloten op voorstel van B. en W., om bij gelegenheid van het leggen der riolen in het Zaailand, waarvoor de aanbesteding eerstdaags zal plaats hebben, gevolg te geven aan Raadsbesluit R4-11-1847, om van de boog der Vrouwen(water)- poort een gedeelte af te breken, en dat in 1 bestek te brengen met het leggen der riolen, om de af te breken steen der Waterpoort daarvoor te benutten. R2-5-1850, 17. Mededeling Burgemeester dat aannemer van het maken der riolen en kolken in Zaailand en Ruiterskwartier met afbreken der havenbrug en de stenen boog over de Vrouwen Waterpoort, is geworden: Johannes" BekhuisMr. Timmerman alhier, voor 1998, R6-6-1850, 9. Res. Ged. Staten in antwoord op: Uitg. Missive dezerzijds 1-6-1850, N45/ 600, waarbij het verzoek om een veranderde richtlijn bij het werk der bestrating aan de Zuid West hoek van het Paleis van Justitie wordt toegestaan, en waarom trent het verdere verlangen van B. en W. spoedig wordt tegemoet gezien. 12-6-1850, 8. Rapport Bouw Commissie omtrent de bevloering van het plein voor het Pa leis van Justitie, de verhoging veemarkt en aanleg van terrein achter dit gebouw. Commissie raadt spoedige uitvoering aan in verband met het gunstige seizoen voor het planten van bomen. Commissie rekent, dat huis van timmerman Meyer aan de Oostzijde wel niet zal wor den aangekocht, daar deze 11.500,vraagt. Voorgesteld wordt beplanting ter weerskanten met een dubbele rij iepen en populie ren in gazons. Het middenterrein is dan te bevloeren met klinkert, mop, e.d. Het afgraven van het plein levert voldoende grond op voor het ophogen van de Veemarkt, die in het midden te laag is. Commissie stelt voor de aanleg van het gedempte terrein achter het gebouw (Voor 1.450,van de 2.500,op de Begroting) te doen geschieden door Roodbaard. Hierbij komen de kosten van verkoop 2.000, of verplaatsing 1.000, van het molenaarshuisje. De demping van de Waterpoort kost 700,zodat dan voor het werk van Roodbaard 350,overblijft. Stad en Provincie zijn het beide eens over de overdracht, maar Meyer heeft van de Provincie voor 70, voor zijn rekening genomen de gevolgen van de demping voor zijn huis aldaar, mits hij van de provincie vergunning ontvangt, zolang hij zelf eigenaar en bewoner is, om de grond ten Noorden van zijn huis te mogen gebruiken voor opslag, met afrastering door een hek. Dit moet door de stad worden nagekomen. Res.: a. B. en W. machtigen om in afwachting van het later besluit van Raad, al vast het plein af te graven en de veemarkt op te hogen. b. Rapport aangaande het overig gedeelte in advies houden tot volgende vergadering. c. Commissie machtigen het contract van overdracht met provincie aan te gaan, en tevens te trachten een exemplaar van het contract met Meyer voor het Stads archief te bemachtigen. R6-2-18517.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 47