111. Deze bepaling is waarschijnlijk door de verkopers gemaakt, opdat de koper al daar geen pottebakkerij zou uitoefenen als hij geen paard naar de fabriek kon leiden. Daardoor is tuin b. veel duurder verkocht. Ook c. heeft vrij veel op gebracht: wellicht in de koop van de stad vergunning te ontvangen voor de singel. Perceel c. is gekocht door Miedema op het Vliet, medeëigenaar van alle per celen namens zijn minderjarige kinderen, en door Posthumus, Wierda en Veenema. Miedema werd eigenaar van pakhuis, pottebakkerij en gedeelte grond van c. Verkocht later pakhuis en stal aan Van Gelder, en de pottebakkerij aan de ver zoekster. Pottebakkerij heeft ongeveer waarde 1.000, Het paard kan beslagen worden bij de stal aldaar, waarvoor geen leiding nodig is. Daar het paard niet naar het land hoeft, is daarvoor ook geen leiding no dig- Alleen bij koop en verkoop van een paard kan leiding nodig zijn: in zo'n geval kan mondeling toestemming gegeven worden. Pottebakkerij is gekocht zonder recht van leiding voor paard. Waarschijnlijk kan verzoekster een leiding kopen langs perceel b., maar dit kost een groot bedrag: gratis leiding van de stad is voordeliger. Wijlen Rinse Dorama, haar echtgenoot, heeft 3-5-1836 van B. en W. hetzelfde ver zocht. Dit verzoek is toen afgewezen, met vrijheid om nader te adresseren, wan neer t.z.t. de gelegenheid voor leiding mocht worden benomen. Dit geval doet zich thans echter niet voor, doordat de verkopers (waaronder verzoekster) vrijwillig bovenstaande bepaling hebben gemaakt. Werd een leiding toegestaan, dan zou dit voor de omwonenden: Miedema, Posthu mus, Wiarda, Veenstra, Van Gelder, Van der Heide (die koper is van b. en uit gang van c. heeft), op hun evtverzoek niet geweigerd kunnen worden. Daarom afwijzend advies. Res.: Afgewezen: geen termen om aan te voldoen. Rl-4-1847, 7. Weg Wirdumerpoort - Schrans Straatweg Leeuwarden - Zwolle. Straatweg Drie Romers - Sneek - Lemmer. Sneeker Dijkje. Weg langs Wijnhornster Zijlsloot. Weg Wirdumerpoort - Schrans Rekening van H. Elzinga van voorgeschoten gelden voor ophogen van de weg buiten de Wirdumerpoort. 25-10-1815, 7. Buitengewone vergadering voor Begroting 1821. Punt 18. Raad acht het noodzakelijk, dat worden medegedeeld de presumtieve kos- sten van bestrating van een klein gedeelte der grote wegen buiten Vrouwen- en Wirdumerpoort met de wandelplaatsen daarbij gelegen, gelijk mede de kosten der Veemarkt en de luifels der Vischmarkt, voorbehou dens de nadere deliberatie van de Raad hierover. R25-8-1820. Voorstel van B. en W. om de Straatweg buiten de Wirdumerpoort tot over de brug bij de Klanderij te bestraten met balstenen in het midden en klinkers aan de kantKosten ongeveer 3.000, terwijl vernieuwing der thans bestaan de bestrating ongeveer 1.500,zal kosten. In advies gehouden. Ril—3—1833, 5. In handen der Bouw Commissie voor rapport. Rl-4-1833, 4. In afwachting van het rapport der Bouw Commissie B. en W. gemachtigd de nodige middelsoort keien aan te kopen, opdat geen vertraging zal ontstaan. Rl-6-1833, 14. Verzoek van Minze Feddes, kastelein in de Stadsherberg "De Klanderij", dat de leuning voor zijn huis mag worden weggenomen, en het daarvoor liggende vak tot aan de straatweg bestraat, evenals geschiedt bij "De Posthoorn", met verzoek daar rijtuigen te mogen plaatsen, tegen een jaarsom van 6,even als "De Posthoorn" betaalt. In Raad gebracht. 3-12-1833, 6. Door Raad afgewezen, en bepaald, dat het vak met heesters zal worden beplant. R16—12—1833, 3. B. en W. gemachtigd om aan GedStaten toestemming te vragen uit het fonds Publieke Werken op Begroting 1833 te mogen betalen de kosten van het be vloeren met straatstenen van de weg buiten de Wirdumerpoort, en het verhogen van de brug aldaar, bedragende 4.491,41. R16—12—1833, 5.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 54