363. Toezending door Ged. Staten van een adres aan Z.M. door F.M.W. Baron van Asbeck, mededelende, dat hij als medeeigenaar van graven in de voormalige Oldehoofster kerk via een deurwaarder bij de Burgemeester had geprotesteerd tegen het amoveren van graven aldaar, daar hij verlangde, dat het gebeente zijner voorouders met rust werd ge laten Aan Z.M. werd verzocht te bevelen, alles in de vorige staat terug te brengen. Raads Commissie benoemd ter bestudering. R12-5-1838, 4. Raads Commissie beveelt aan om aan Ged. Staten te adviseren niet op dit onbetamelijke adres in te gaan, daar alle graven met rust zijn gelaten en alleen die stenen weggenomen, waarvan de eigenaars toestemming gaven. De 3 graven met stenen van Van Asbeck zijn dan ook onaangeroerd. Evenmin is de steen der Dekama's, van wie hij beweert af te stammen, weggenomen. Hiertoe besloten. Tevens is besloten bij adres aan Z.M. genoegdoening te vragen voor aangedane smaad. R19~5-1838 1. In 1837/38 is in verband met de nieuwe aanleg bij de Vrouwenpoort het Olde hoofster Kerkhof als wandelplaats ingericht en beplant. De sténen van de graven met particuliere eigenaars (33 in getal) zijn, voorzover die eigenaren toestemming gaven, weggenomen. Verder is het knekelhuis, waarin meer dan 2 eeuwen lang beenderen waren opgezamèldhoog boven de muren uitstekend, opgeruimd en de beenderen in kuilen be graven. R19-5-1838, 1. Toezending door Ged. Staten van verzoek van Martha Kinnema van Vierssen, geb. Van Scheltinga, te Oudehaskeen Vrouwe Cornelia Livia van Nauta, geb. Van Schel tinga, te Heerenveen, aangaande graven en grafzerken op het Oldehoofster Kerkhof, die zij vermenen haar in eigendom te behoren. Door B. en W. wordt geantwoord, dat adressanten niet bekend staan als eigenaars, maar dat deze waarschijnlijk op naam staan van Daniël de Blocq van Scheltinga, en dat de eni ge zoon en erfgenaam van deze: Mr. H.W. de Blocq van Scheltinga, toestemming heeft verleend de stenen, die in stukken waren, weg te nemen, en dat de graven onaangeroerd zijn gelaten. Geadviseerd wordt te berichten, dat aan het verzoek geen gunstig gevolg kan worden gegeven. 26-5-1838, 6. Toezending door Ged. Staten van de beslissing door Z.M. op de verzoeken in verband met de amovering van graven op het Oldehoofster Kerkhof. 1. Aan F.M.W. Baron Van Asbeck wordt bericht, dat bij onderzoek zijn klachten ongegrond zijn bevonden, en tevens Z.M. 's ongenoegen betuigd voor de voor het Stedelijk Be stuur van Leeuwarden beledigende toon van het verzoek. 2. Aan Vrouwe Martha Kinnema van Vierssen, geb. Van Scheltinga en Vrouwe Cornelia Li via van Nauta, geb. Van Scheltinga, wordt bericht, dat bij onderzoek is gebleken, dat de graven staan op naam van Daniël de Blocq van Scheltinga, die toestemming heeft verleend tot amovering. 3; Aan het Stedelijk Bestuur wordt bericht, dat aan het verzoek, zoals het ligt, niet kan worden voldaan. In handen gesteld van: Mr. J. Eekma, N.J. Dirks, O.P. Waller, Jr. Mr. H.M. Speelman Wobma, om te zien of er nog andere middelen zijn om de gevraagde genoegdoening van Van Asbeck te krijgen. R28-1 1-1838, 3. Rapport der Raads Commissie, ingesteld bij Raadsbesluit R28-1 1-1838, 3., in verband met de beschikking van Z.M. op het adres van F.M.W. van Asbeck. Voorgesteld wordt te berusten, aangezien het voor een strafvervolging door de Justi tie nodig zou zijn het adres aan Z.M., waarin de beledigingen vervat zijn, aan de Jus titie over te leggen, en dit is onmogelijk, daar het niet van Z.M. is op te vorderen. Het is dus twijfelachtig of Van Asbeck zou worden veroordeeld tot een boete van 0 50 a 2,50. Besloten te berusten in de beschikking van Z.M. R7-1-1839, 9. Jacobijner Kerkhof. Besloten aan Burgemeester Feenstra op te dragen het met de Architect regelen van de beplanting van het Kerkhof bij de Grote Kerk. 1-11—1813, 13. Aangezien door de plaats gehad hebbende veranderingen het aantal begrafenis sen op het Jacobijner Kerkhof sterk zal afnemen en op het Oldehoofster Kerkhof toe nemen en op het Oldehoofster Kerkhof toenemen, is door Burgemeesteren besloten door de doodgravers alle werkzaamheden gezamenlijk te doen verrichten, en de inkomsten te delen. Verder de baren te plaatsen in de Oldehove27—12—1823 13 Mededeling, dat alle eigenaren van graven op het Groot Kerkhof toestemmen m het amoveren van deze, mits men hun nieuwe graven daarvoor geeft op het Oldehoofs ter Kerkhof, met uitzonderingen van Wed. Feddema, die daarvoor op verzoek 10 50 wordt toegestaan.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 114