Voorstel van Mr. C.J. van der Veen, Commissaris der Stads Burgerschool voor Meisjes, om aan Anastatius Hoogenhuis, ondermeester op de Stads Tussenschool bij Broekman, en sedert het overlijden van Buvalda op de school voor Meisjes als hulponderwijzer werkzaam geweest, een gra tificatie wegens buitengewone werkzaamheden ad Fl.25»- toe te kennen. Op het gunstig getuigenis van de Hoofdonderwijzer P. Burggraaf is deze toegekend. 10-2-1844 12. Benoemd als 1e ondermeester op de 2e Stads Tussen- schoolschoolin plaats van Johannes Jacobus Richter, eervol ontslagen: Hans Jurjens Sporre, op een traktement van Fl.450,- 4-6-1844 10. Missive Plaatselijke Schoolcommissie aangaande het verzoekschrift van H.J. Sporre, 1e ondermeester in de 2e Stads Tussenschool alhier, aan de Raad om een gratificatie. Aan betrokkene wordt medegedeeld, dat zijn verzoek, als niet op zegel geschreven, niet in de Raad kan worden gebracht, maar dat er zo weinig uitzicht is op een gunstige beslissing dat geadviseerd wordt het verzoek in te trekken. 2-6-1849 8. Verzoek van Jurjens Sporre, Ie ondermeester in de 2e Stads Tussenschool, om over 1850 en zolang hij zal zijn belast met het bezorgen van de turf in de school en met het vullen en schoonhouden der lampen, om daarvoor een gelijke beloning te mogen ontvangen als bij de Stads Burgerschool voor Jongens en bij de 1e Tussenschool. Afgewezen. 25-2-1851 26. 3e Tussenschool. (Vliet). Opgericht 18 41 S.D. Postma. Verzoek van Sijbren Doekeles Postma, onderwijzer op het Vliet, andermaal, om te voorzien in de belangen zijner school door deze tot Tussenschool te verheffen, of door hem een jaarlijks traktement te geven. Aangezien er ook na de opening der nieuwe Tussenschool nog onvoldoende schoolgelegenheid is, is Raad van oordeel, dat een school in de buitenwijken een goede oplossing kan geven. Daartoe is dit verzoek, tegelijk met het vroeger ingekomene van de onderwijzer op Oldegalileën, Steven Vlietstra, in handen der Plaatselijke Schoolcommissie gegeven voor rapport. R 1-4-1841 5. Door Plaatselijke Schoolcommissie wordt voorgesteld, om de woningen met schoolgebouwen en meubilair van de onder wijzers te huren, en de onderwijzers in dienst te nemen tegen traktement ad Fl.450,- per jaar, met vrije woning, en het schoolgeld te bepalen op Fl.0,05 per week. Door Raad besloten dit beginsel over te nemen en uit te werken. R 3-6-1841 8. Mssive Plaatselijke Schoolcommissie in antwoord op Missive dezerzijds 25-6-1841. No. 86/6781, aangaande de in richting van nog 2 Tussenscholen op Vliet en Oldegalileën, in de thans aldaar bestaande schoollokalen. In advies gehouden. 27-7-1841 6. Rapport B. en V. aangaande de oprichting van Tussen scholen op Vliet en Oldegalileën naar aanleiding van het rap port der Plaatselijke Schoolcommissie, houdende: Bij opmeting bleken de scholen van Postma en Vlietstra slechts 3 en 86 kinderen te kunnen bevatten, in plaats van de door de onderwijzers opgegeven 150. Deze waren echter te goeder trouw en lichten de wijze van plaatsing toe, die echter in strijd is met het reglement. Op het Vliet gaan thans 93 kinderen ter school, waarvan 6 uit de stad, terwijl van het Vliet 5 op Oldegalileën ter school gaan.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 101