In handen Raadscommissie: V.H. Suringar, S. Salverda, D.P. Waller. R 28-9-1835 De mogelijkheid zal worden nagegaan of er soms ook behoefte is aan een school voor kinderen, welke ouders geen schoolgeld voor de Burgerschool kunnen betalen, maar wel Fl.0,10 of Fl.0,15 per week. Dan zou deze onderwijzer met zijn talrijk gezin kunnen worden geholpen. R 14_12-1835 Momenteel is geen hulp mogelijk. Verzoekers voorstel de school te verenigen met die van Burggraaf, levert moeilijkheden op. R 21-3-1836 Verzoek van A. van der Heide, onderwijzer 2e klasse alhier, om, indien mocht worden overgegaan tot stichting van nog een Tussenschool, mede de belangen van hem in aanmerking te nemen. Voor kennisgeving aangenomen. r 21-3-1836 Verzoek van Sijbren Doekles Postma, bijzonder onderwijzer 2e klasse op het Vliet, om zijn school te ver heffen tot een Tussenschool. Op advies der Plaatselijke Schoolcommissie is aan hem ge antwoord, dat aan zijn verzoek, zoals het is liggende, vooalsnog geen gunstig gevolg kan worden gegeven, maar dat hem wordt vrij gelaten bij eventuele oprichting van openbare scholen alhier, zich aan te geven als aspirant. 10-2-1838 Toezending door Gouverneur van verzoek van A. van der Heide, onderwijzer alhier, om tussenkomst bij het innen van een vordering ad Fl.29,32 ten laste van de veearts W. Mossel, wegens verstrekt onderwijs aan diens kinderen van 1-^-1839 tot 1-6-1840, en wel door in houding van een deel van diens" traktement. Door B. en V. wordt geantwoord, dat de debiteur de schuld erkent en aanneemt de helft in Juli en de andere helft in Augustus te voldoen. 27-6-1840 Besluit Gouverneur dienaangaande. Uitgereikt aan W. Mossel. 4_y_-|84o Toezending door Gouverneur van nader verzoek van A. van der Heide, om van de veearts W. Mossel een deel van diens traktement in te houden. Door B. en V. wordt bericht, dat betrokkene, ontboden in B. en W. verklaard heeft, dat deze schuld nog werkelijk bestaat, en dat het hem onmogelijk is geweest om aan zijn gedane belofte te voldoen, en dat hij dit voorlopig nog niet kan, maar dat hij zal trachten in kleine termijnen af te betalen. 6-10-18^0 Mededeling door Steven Vliets tra, schoolonder wijzer op Oldegalileën, dat zijn omstandigheden dringend voorziening behoeven, en dat hij nog steeds geen antwoord heeft ontvangen op zijn verzoek van 2-4-1840, terwijl door de oprichting der Tussenschool de toestand nog verergert. Hij verzoekt om plaatsing op deze school. Door B. en wordt geantwoord, dat dit niet kan, dat hiervoor een andere, daarop meer recht hebbende, zal worden genomen, maar dat op zijn verzoek reeds is, en te zijner tijd zal worden acht geslagen. 9-2-18^1 Adres van A. van der Heide, onderwijzer in de Ned. en Franse Talen alhier, onder herinnering aan en toe zending van een afschrift van een vroeger ingediend ver zoek om aan zijn betrekking als onderwijzer alhier een jaarlijks traktement van Fl.400,- 5 Fl.500,- te verbinden, om in staat te zijn, zijn talrijk gezin te onderhouden. In handen Commissie: J.C. Kutsch, Mr. P.F. Martin, Mr. C.J. van der Veen. r 8-6-18^3 Commissie is van oordeel, dat aan verzoeker wel enige tegemoetkoming kan worden verleend, maar niet in de gevraagde vorm, daar het aantal Stads Burger- en Tussen- scholen voldoende is, wat o.m. blijkt uit het verloop van de school van verzoeker.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 122