135. In verband met het op haar verzoek verleend eervol ontslag aan de Franse Kostschoolhouderes voor Jonge Juffrouwen, Mej. Vermehr, is aan Melina Evard, 1e secondante op deze school, per 1-7-1844 eervol ont slag verleend. R 2-5-1844 12. Missive Plaatselijke Schoolcommissie, ter voldoening aan Raadsbesluit R 2-5-1844.11, inzendende de wijzigingen in de bepalingen der Stads Franse Kost school voor Jonge Juffrouwen, die zij noodzakelijk oor delen. Gedurende een week ter inzage der leden gelegd, daarna behandeling in Raad op 13-6-1844. Verschillende wijzigingen in het Reglement der school aangenomen, t.w.: - Onderwijs in: lezen, schrijven, rekenen, Ned. Frans, Engels, Hoogduits, aardrijkskubde algemene- en Ned. geschiedenis, fabe len, natuur- en zedenkunde, vrouwelijke handwerken. - Behalve in Klasse I wordt op school steeds in het Frans gesproken. - Buiten de school mogen door de kostschool- houderes geen privaatlessen worden gegeven. - Jaarwedde gebracht van Fl.600,- op Fl.1000,- met vrije woning. - Kostschoolhouderes moet beide secondanten in woning verschaffen, en bovendien de toelagen uit de stadskas voor deze verhogen, en wel de 1e secondante tot Fl.500,-, de 2e tot Fl.300,-, - Kostgeld gebracht van Fl.500,- op Fl.400,- per jaar. - De catalogus van het in de school aanwezige en nog aan te schaffen materiaal wordt gehouden door de Plaatselijke Schoolcommissie. - Een secondante moet 3 maanden tevoren ontslag vra gen, de kostschoolhouderes 5 maanden tevoren. R 13-6-1844 1. Verzoek Plaatselijke Schoolcommissie om een bedrag van minstens Fl.300,- ter bestrijding der kosten voor een vergelijkend examen van sollicitanten naar de vacature Franse Kostschoolhouderes, onder verplichting van t.z.t. rekening en verantwoording af te leggen. Ordonnantie tot dit bedrag toegezonden. R 6-6-1844 3. Verzoek van J.H. Roder alhier, om vergunning tijdens het vaceren van de Franse Kostschool voor Jonge Juffrouwen alhier, thuis onderwijs in Frans en Hoogduits te mogen geven. In advies gehouden. 27-7-1844 6,a. Op voorstel van Mr. C.J. van der Veen, lid van de Raad en van de Plaatselijke Schoolcommissie is door Raad besloten een Commissie te benoemen van 3 leden uit de Raad om te assisteren bij het vergelijkend examen voor Franse Kostschoolhouderes. Benoemd: Mr. J.H. van Boelen, Mr. N. Fockema, en Mr. J. Cats Ezn. R 4-7-1844 9. Verzoek van J.L. Lion, taalmeester alhier, om benoeming op de Franse Kostschool voor Jonge Juffrouwen als onderwijzer in de Engelse en zo mogelijk Hoogduitse talen. In advies gehouden. 27-7-1844 6.b. In verband met de uitslag van het gehouden verge lijkend examen voor Franse Kostschoolhouderes voor Jonge Juffrouwen is benoemd als zodanig: Mej. Jacoba Cornelia Kapteyn, thans te Leiden, inplaats van Mej. Jacqueline Emilie Frederique Vermehr. Het examen vond plaats op 21-22-8-1844 door de Plaatse lijke Schoolcommissie en een Commissie uit de Raad, met assistentie van Joannes Henricus Behrns, lector moderne talen te Franeker.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 135