Verzoek van Mr. Alexander Josias Jacques Bake, Rector, Jan Dirks Ankringa, Conrector en Jan Gerhardus Ottema, Praeceptor, aan de Latijnse School alhier, om verhoging van jaarwedde in verband met een gepaste verhouding tot de andere onderwijzers. In handen Curatoren Latijnse School. R 19-9-1836 3 In handen Raads-commissie MrsJ. Eekma, N. Fockema, C#C#C. Varmolts). R 27-10-1836 6 Verzoek van Mr. Alexander Bake, Rector Latijnse School, aan Curatoren, doch door deze doorgezonden naar de Raad met advies, om toestemming wegens zwakke lichaams gesteldheid, zolang als deze situatie voortduurt, de lessen te mogen geven in het huis, dat hij gaat betrekken, waarin hij een kamer daarvoor heeft ingericht. In advies gehouden. In handen Curatoren. R 4-10-1836 b Door Raad gesteld in handen Commissie. (Mrs. J. Eekma, N. Fockema en C.C.C. Varmolts).R 27-10-1836 5 Rapport dezer Commissie: Commissie wil de salarissen verhogen, zodat zij minder achterstaan bij die van de Franse Scholen. Verder wil de Commissie de privaatlessen verbieden of aan banden leggen, waartegen bezwaar bestaat bij de onderwijzers der Latijnse School, vooral bij de Rector. Commissie adviseert om niet te voldoen aan het verzoek van de Rector om thuis les te mogen geven, maar wel de kosten van vervoer per sleepkoets voor Stads rekening te nemen. Verder wordt voorgesteld om, indien de Rector nog weiger achtig blijft om af te zien van privaatlessen, hem te dreigen met ontslag. In advies gehouden. R 16-1-1837 7 In verband met het Rapport der Raads-commissie over de Latijnse Scholen zijn door Raad de volgende bepa lingen gemaakts 1 Verzoek van Rector om thuis les te mogen geven, wordt geweigerd. 2. Privaatlessen mogen alleen gegeven aan personen boven 18 jaar en met toestemming van Curatoren. 3. Kindergeld wordt afgeschaft. 4. Jaarwedde Rector wordt Fl.2000,-. Conrector wordt Fl. 1400,-. Praeceptor wordt Fl.1000,-. 5. Leerlingen in de kost bij onderwijzers moeten de school doorlopen, aangegeven door Curatoren. 6. Het minerval, door de leerlingen verschuldigd, wordt onder de onderwijzers verdeeld. 7. Bovendien betalen de leerlingen het gewone turfgeld en de gewone toelage aan de Claviger. R 30-1-1837 4 Verzoek van Mr. A.J.J. Bake, J.D. A ricringa en J.G. Ottema, onderwijzers aan de Latijnse Scholen, om ver hoging van traktement tot een gepaste verhouding met de andere onderwijzers alhier. Door Raad afgewezen, aangezien de verzoekers niet willen medewerken om te komen tot de voorgestelde veranderingen. Alles blijft dus voorlopig op de oude voet doorgaan. R 3-4-1837 15 Aangezien de kosten der Latijnse Scholen per jaar bedragen FI.438O,-, waarvoor het Rijk slechts Fl.300,- betaalt, waarvoor het de benoeming heeft van Rector, Conrector en Praeceptor, waarin de Raad niet eens wordt gekend, is door Raad besloten met het einde van het 2e kwartaal 1838 voor deze bijdrage van Fl.300,— te be danken, en dan de jaarwedde van de Rector te brengen op Fl.1500,-.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 165