Toezending door Gouverneur van 2 afdrukken van dat gedeelte van. liet verslag, door de Commissie voor het afnemen der examens tot toelating aan de Iloge Scholen en der beide Stedelijke Athenea, na afloop opgemaakt, en in de Staatscourant van 7-10-1845 opgenomen. Verzoeke toezending aan Curatoren der Latijnse School, om 1 exemplaar zelf te houden en 1 exemplaar te stellen in handen van de Rector. De bedoeling is om na te gaan om de in het verslag voor komende aanmerkingen over leemten bij de opleiding ook op deze scholen van toepassing zijn. Verder worden nog medegedeeld de bevindingen van de Inspec teur der Latijnse Scholen en het Middelbaar en Lager Onder wijs, en zijn bevinding bij het schoolbezoek in deze pro vincie vorig jaar. In Raad en afschrift aan Curatoren gezonden. 12-11-1845 Toezending door Gouverneur van 2 afdrukken van het verslag door de Commissie voor het afnemen der examens tot toelating op de rollen der studenten aan de Hoge Scholen, en mede nekele gedeelten uit het verslag van de Inspecteur der Latijnse Scholen en van het Middelbaar en Lager Onder wijs, aangaande diens bevindingen bij het bezoek aan deze provincie in de afgelopen zomer. Voorstel van B. en V. om terug te komen op het indertijd genomen Raadsbesluit aangaande het invoeren van onderwijs in de nieuwe talen op het Gymnasium alhier, en deze op voor beeld van verschillende andere steden ook hier in te voeren. Ter inzage der leden. R 4-12-1845 1 Voorstel door B. en W.naar aanleiding van Missive Ged. Staten om het onderwijs der oude talen op het Gymnasium alhier te verenigen met dat in de nieuwe, en daar toe een afzonderlijke onderwijzer aan te stellen, die althans enige academische graad in de Letteren heeft verkregen. In advies gehouden tot volgende vergadering en ter inzage der leden. R 8—1—1846 1 Door Raad besloten op de Latijnse School ver eniging der oude talen met nieuwe in te voeren. Deze zullen onderwezen worden door een afzonderlijk onder wijzer met enige academische graad. Medegedeeld aan Curatoren, met verzoek om voorstellen te doen aangaande de daarmee in verband staande nadrukkelijke verandering der lesuren, etc. R 5-2-1846 1 Missive Curatoren in antwoord op Missive dezer zijds 12-2-1846 No.75/224, aangaande de te houden bijeen komst over de vereniging van het onderwijs in de oude talen met dat in de nieuwe, en de daarover met B. en W. te houden conferentie Daartoe bepaald Do. 5-3-1846, 's-avonds 7 u. 25-2-1846 Toezending door Gouverneur van Missive van Min. van Binnenl. Zaken aangaande het onderwijs op de Latijnse Scholen, met verzoek toezending aan Curatoren, na kennisneming. 28-2-1846 Inzending door Curatoren der Latijnse Scholen van concept van veranderingen, die tengevolge van de nieuwe inrichting huns inziens moeten worden aangebracht, onder bijvoeging van 2 tabellen door de Raad: Tabel A overzicht met nieuwe talen. Tabel B overzicht, zoals het thans is. Curatoren hebben bij het begin der uren voor de namiddag- lessen van 3-5» zich geregeld naar de bestaande uren voor deze en andere scholen. Het is echter wenselijk hierin verandering aan te brengen. Gedurende 14 dagen ter inzage der leden gelegd. R 19-3-1846

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 169