S.H. Manger Cats. 13_9_183'+ 8. Mededeling Bestuurders St. Jobsleen, dat zij uit hun midden tot Ontvanger hebben benoemd: Mr. Viardus Willem Buma. 27-9-183^ 12. Mededeling door W.W. Buma, Bestuurder St. Jobsleen, dat zijn medebestuurder: Tinco Martinus Lycklama Nijeholt, is overleden. Voorgesteld wordt deze te vervangen door zijn oudste zoon: Jbr. Wilco Holdinga Lycklama Nijeholt, lid der Staten en Ridderschap van Friesland, Grietman van Utingeradeelen mede- gedrechtigde tot de collatie van het Leen. Door B. en W. overeenkomstig dit verzoek aan Ged. Staten voorgedragen. 16-3-18^4 11. Benoemd door Min. van Binnenl. Zaken als medebe stuurder naast Mr. W.W. Buma. 4-6-1844 5. Collatoren Begeving. Verzoek van Jhr. Ph.E.A. Vegeling van Claerbergen, om de begevers van het St. Jobsleen te Oldehove op te roepen om te voorzien in de bestaande vacature. Door B. en W. besloten Collatoren op te roepen op het Raadhuis op Di. 5-1-1841. 7-11-1840 15. Toezending door Bestuurders St. Jobsleen van 6 exempla ren van het in de bijeenkomst van Di. 5~1-1841 ter tafel ge bracht voorstel en van de bijgevoegde circulaire. 16-1-18^41 9. Proces—verbaal der op 2-2-1841 gehouden vergadering met collatoren van het St. Jobsleen te Oldehove. Aanwezig waren: Maurits Pico Diderik Barm van Sytzama, Gouverneur van Friesland. Jr. Tinco Martinus Lycklama S Nijeholt, Lid 1e Kamer, alhier. Mr. Wiarda Willem Buma, Lid Ged. Staten, alhier. Mr. Catharinus Cornelis Christianus Warmolts, Procureur, alhier. Mr. Cornelis Bergsma, Kantonrechter, te Idaard. Mr. Paulus Marinus Beuckens Braunius, zonder beroep, alhier. Jan Albarda, Secretaris Ferwerderadeelte Maarum. Mr. Daniël de Blocq v. Haersema de Wit, Grietman Achtkarspelen, Buitenpost. Mr. Daniël de Blocq Haersema van Sminia, zonder beroep, alhier. Mr. Rinse Albarda, alhier. Jr. Wobbe Baard van Sminia, Grietman Tietjerksteradeel B ergum Mr. Anne Jacob Romein, Procureur, alhier. Mr. Harm Willem de Blocq van Scheltinga, Grietman Schoterland, Oudeschoot. David George Wijndels, Verificateur der Registratie, He erenveen Ludolf Reinier Fontein, Fabrikant, Franeker. Mr. Marens van Heioma, plaatsvervanger Kantonrechter te Heerenveen. Jr. Arend Johan van Sminia, zonder beroep, Oudkerk. Douwe Vincent Barm van Sytzama, Wachtmeester Lanciers, thans alhier met verlof. De vergadering was belegd naar aanleiding van een besluit der vergadering op 6-1-1841, om te besluiten om het voorstel van de Bestuurders Jhr. Tinco Martinus Lycklama k Nijeholt, en Mr. Wiardus Willem Buma, om, alvorens tot begeving van het vacerende Leen over te gaan, eerst enkele wijzigingen aan te brengen: n.1. door kapitalisering der inkomsten, thans nagenoeg Fl.1.000,- per jaar, deze te laten oplopen tot Fl.1.300,- per jaar, en dan aan 2 beneficianten ieder Fl.600,- te geven. Er werd een Commissie benoemd om over dit voorstel te rappor teren, welke Commissie tevens moest onderzoeken of de Colla toren allen gerechtigd zijn. 23-2-1841 12. Toezending door Gouverneur van verzoek aan Ged. Staten door D.J.A. van Harinxma thoe Slooten c.s. om te vernietigen de besluiten van B. en W. als provisoren van het St, Jobsleen van 5-1-1841 en 2-2-1841, en dat onverwijld een vergadering van Collatoren wordt belegd ter vervulling der bestaande vacature.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 17