168 B. en V. Harlingen sluiten zich aan bij het ad vies van B. en W# Leeuwarden, zolang er nog geen straat weg is aangelegd tussen Leeuwarden en Harlingen. 23-9-1826 5 Toezending door B. en W. Harlingen van verzoek van Jan Meyer aldaar, om concessie, met voorstel hetzelfde te berichten als indertijd op de aanvraag van Evert van der Wal. Aangezien deze beide verzoekers schijnen samen te werken, besluiten B. en W. aan Harlingen te berichten, dat Leeu warden zich refereert aan: Uitg. Missive 16-9-1826.No495 aangaande de aanvraag van Evert van der Wal. 17-10-1826 5 Toezending door Gouverneur van verzoek van Carel Hermanus Wilkeshuis alhier, om concessie. B. en W. berichten, dat deze dienst nuttig kan zijn, hoe wel thans, nu de stoomboot op Harlingen weer is ingelegd, ook de barge weer vaart, terwijl de diensttijden te krap zijn opgezet om onder alle omstandigheden tijdig aan te komen, terwijl de aanvrager niet de man is voor deze on derneming, daar er meermalen klachten inkomen over zijn dienst Lemmer-Leeuwarden. Daarom advies B. en W: Niet toestaan. 8-4-1837 5 Missive Gouverneur aangaande de aanvraag, onder vermelding van het advies van Ged. Staten en van het ant woord van Min. van Financien. Verzoeke betrokkene te horen, en het resultaat te berichten. Wilkeshuis erkent de moeilijkheid, verbonden aan deze dienst, en ziet er tegenop ze dit jaar nog, in verband met het reeds gevorderde seizoen, in werking te brengen. Daarom heeft aanvrager zijn verzoek voorlopig ingetrokken. 20-6-1837 2 Mededeling door Ged. Staten van K.B. 27-11-1826.No102 waarbij aan E. van der Wal alhier en J. Meyer concessie is verleend voor een postwagendienst Harlingen—Groningen, wat abusievelijk vermeld is in plaats van Harlingen-Leeuwarden, waarvoor was aangevraagd, met uitnodiging een reglement op te stellen. E. van der Wal weet nog niet of hij ook van het traject Leeuwarden-Groningen zal gebruik maken. B. en W. verzoeken aan Ged. Staten de vereiste verande ringen in het K.B. te doen bewerkstelligen. 6-1-1827 3 Z.M. heeft in de minute de schrijffout "Groningen" doen veranderen in "Leeuwarden", en zend een nieuwe K.B,, uit te reiken tegen intrekking van het oude. Een Reglement is nog niet te ontwerpen door de onzeker heid of de stoomboot Har1ingenrAmsterdam weer zal varen, en zo ja, wanneer. 10-2-1827 5 Toezending door Gouverneur van verzoek van J.R. Buwalda, thans nog te Hilversum, doch weldra verhuizende naar Franeker, om met: J. van der Wal en J. Tiemstra aldaar, een postwagendienst Leeuwarden-Harlingen te mogen oprichten. Gunstig advies van B. en W. 9 1 18^1 2 Mededeling door Ged. Staten van besluit van Min. van Financiën, waarbij aan J.R. Buwalda c.s. te Franeker wordt medegedeeld, dat in hun verzoek niet kan worden ge treden. 29-5-1841 3 Leeuwarden-Harlingen. III. (E. van de Wal te Leeuwarden). 1844-1845. Bericht van Evert van der Wal, dat hij concessie heeft ontvangen voor een postwagendienst Leeuwarden-Har- lingen, die hij op 4-12-1844 in werking zal brengen. Verzocht wordt het toezicht op deze van zijn huis afrij dende diligence te mogen opdragen aan: lede Hettema, Mr. Wagenmaker alhier. Toegestaan, 7-12-1844 11

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 169