Mededeling Gouverneur, dat door Min. van Fin. Afd. Posterijen, de concessie wordt verleend, zodra de straatweg Lemmer-Sneek gereed is. Berichten aan Directeur van Politie. 2-9-1843 7 Bericht Directeur van Politie op het verzoek van A.T. Feitsma te Lemmer en G. de Ruiter te Sneek aan Min. van Binnenl. Zaken om met behoud van deze concessie van nu af tot zolang de stoomboot in de vaart wordt gebracht, da gelijks hun genoemde dienst te mogen verrichten in ver band met het beurtschip Lemmer-Amsterdam. B. en W. adviseren aan Gouverneur gunstig, in de geest van de Missive van Directeur van Politie. 22-4-1846 8 Mededeling van Evert van der Val alhier, dat de postwagendienstondernemers A. Feitsma te Lemmer en G. de Ruiter te Sneek op Vr. 15-5-1846 met de nieuwe dienst Lemmer-Leeuwarden zullen beginnen, en dat het kantoor bij hem zal worden gehouden. Conducteurs en voerlieden zullen zijn: O.A. Dijkstra, 48 jaar, J, de Boer, 25 jaar. T. van Winden, 26 jaar. Facteur: A. Bloemsma. Keurmeester telkens bij het vertrek: lede Hettema, Mr. Wagenmaker. Door B. en W. zijn de functiën, bedoeld bij Art.66 van het Reglement op de openebare vervoermiddelen (St. 1829 No.73) opgedragen aan lede Hettema. De overige maatregelen worden door B. en W. goedgekeurd. 13-5-1846 16 Proces-verbaal van maandelijkse schouwing van rij tuig No. 1 in de postwagendienst van A.T. Feitsma en G. de Ruiter dd. 27-5-1846, waaruit bl.ijkt, dat alles in goede staat verkeert, behalve de bovenkoffer (vache)die met linnen inplaats van met leder is bekleed. Door B. en W. medegedeeld aan Bestuur Lemsterland, met verzoek de ondernemer aan te schrijven binnen 14 dagen hierin te voorzien. 30-5-1846 12 Besluit Ged. Staten aangaande het adres van A.T. Feitsma te Lemmer en G. de Ruiter te Sneek, behandeld bij Missive 23-4-1846 No.78/477t waarin B. en W. mededelen deze provisionele dienst in het belang van het reizend publiek te beschouwen, en van oordeel te zijn, dat geen belangen worden benadeeld. Door B. en W. afschrift gezonden aan Directeur van Politie. 6-6-1846 10 Informatie Directeur van Politie of aangaande het uur van vertrek van hier van de postwagendienst Leeuwarden- Sneek.Lemmer van A.T. Feitsma en G. de Ruiter ook bepalingen zijn gemaakt, waarop de annonce in de Leeuwarder Courant 9-6-1846 kan zi jn gegrond, met voorstel om, indien niet, dit bij Ged. Staten aan te vragen, teneinde willekeurige handelingen te beletten. B. en W. antwoorden, dat hun hiervan niets bekend is, en dat men zich zal wenden tot Ged. Staten. 13-6-1846 14 Toezending door Gouverneur van verzoek van Andries Tjallings Feitsma te Lemmer en Gerrit de Ruiter te Sneek, ondernemers van de postwagendienst Lemmer-Sneek.Leeuwarden, in verbinding met de stoombootdienst Lemmer-Amsterdam, aan Min. van Binnenl. Zaken om inplaats van de verleende con cessie, waarbij de dienst tot Groningen wordt uitgestrekt. B. en W. berichten Gouverneur in overeenstemming met bericht Directeur van Politie. 6-7-1846 8 Inzending van proces-verbaal der op 24-6-1846 alhier plaats gehad hebbende schouwing van de rijtuigen No.2 en 3 van de postwagendienst Leeuwarden-Lemmer van A.T. Feitsma en G. de Ruiter.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 191