305. Rapport B. en W. dat geklaagd wordt, dat vele veer schippers wel op tijd vertrekken, maar nog lang liggen op Carastraburen of bij het Verlaat, wat schadelijk is voor de trekveren. Daarom is door Raad besloten een verbod uit te vaardigen langer dan tot -5- uur na vertrek op deze plaatsen te blij ven liggen.(tijd naar schatting in acht genomen). Voor de schepen, liggende tussen Vismarkt en Langepijp, de Veaze inbegrepen, is deze tijd 1 uur. Het schip moet verder steeds op zijn plaats liggen; alleen voor grote ladingen kan de marktmeester een uitzondering toes taan. Verder moet er steeds iemand aanwezig zijn om de goederen te ontvangen. R 12-11-18*10 13. Mededeling door Ged. Staten, dat zij de stedelijke publicatie van 1-12-18*10, houdende enige bepalingen voor marktschippers, voor kennisgeving hebben aangenomen. R 6-1-1841 2. Toezending door Controleur der Belastingen van enige bepalingen door Min. v. Fin. aangaande de binnenlandse vaste veer- en marktschippers, onder bijvoeging van een model vrachtlijst, die in 't vervolg door de Commissaris der ve ren zal moeten worden opgemaakt, en door hem en de schipper getekend. Door B. en besloten een afschrift toe te zenden aan de Commissaris van het Amsterdammer-, Rotterdammer en Zwolse veer, met last om voortaan de vrachtbrieven aldus in te richten. 25-9-18*11 13« Besloten wordt, in verband met een Missive van de Commissarissen der veren, bekend te maken dat op de adres sen de hoeveelheid en soort der goederen moet worden ver meld, en dat op de avond voor het afvaren de goederen moe ten zijn ingeladen, en de adressen bij de C0mmissaris aan wezig zijn. Evenwel mag de schipper een ander vaartuig naast zijn schip de goederen bij slecht weer laten overladen. De Commissarissen behoeven de oude vrachtlijsten niet meer op te maken. 12-10-18*11 12, Verzoek van Julienus Hendrik Buissink, koopman alhier, om door het verleggen van beurtschepen de belem meringen, die hij steeds ondervindt, weg te nemen. Door B. en W. afgewezen, omdat het verleggen der schepen weer andere burgers moeilijkheden zou bezorgen, en omdat zijn eigen moeilijkheden worden veroorzaakt, doordat hij een praam voor zijn pakhuis heeft, die hij steeds moet ver halen. 29-1-18*12 18, Terugzending door Gouverneur van de bij Missive de zerzijds 31-3-18*16 No. 16/398 ingezonden staat van de veer- en volksschuiten, met verzoek om in de 5e kolom alsnog te vermelden de plaatsen, waar de hoofdzetel dezer veren ge vestigd is. Hieraan zal gevolg worden gegeven. l6-5-l8*l6 5. Diverse Beurtveren. Anjum Dokkum. - Leeuwarden. Toezending door Prefect van verzoek der schippers Anjum-Leeuwarden (- Dokkum) om verhoging der vrachtlonen. Antwoord bij Missive No.62. I.M. 18 13 t>lz1 1 No. §7. Besluit (van Prefect) 29-3-1813» houdende bepaling der vrachtlonen van Anjum-Leeuwarden (- Dokkum). I.M. 1813. Blz.11. No.117.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 106