Appels cha. Verzoek van F.J. van den Bosch, schipper te Korte- zwaag, Opsterland, om vergunning tot aanleggen van een beurtveer Appelscha-Leeuwarden en tussengelegen dorpen, met bepaling, dat Vr. van Appelscha en Di. van Leeuwarden wordt afgevaren. B. en W# berichten, dat hiertegen voorshands geen bezwaar is, maar dat verzoeker ook moet adresseren aan Oost-Stelling werf, onder aanbieding van een concept-reglement, dat moet worden vastgesteld door beide besturen, en goedgekeurd door Ged. Staten. 10-12-1842 16, Rapport Raads—commissie op het verzoek van Freerk Jacobs van den Bosch, schipper te Kortezwaag, om een beurt- dienst Appelscha-Leeuwarden te mogen openen. Aan deze beurtdienst is geen behoefte, daar er een dienst Appelscha-Gorredijk is, en een Gorredijk-Leeuwarden, Indien men echter van oordeel is, dat een dienst zonder over lading der goederen nodig is, dan moet verzoeker een concept reglement inleveren, (het thans voorgestelde is slechts een slechte tarief1 ijstwaarin o.m. het vervoer naar een van tussenliggende dorpen wordt verboden, terwijl de voorgestelde dagen van afvaart veranderd moeten worden. Verder is het voorgestelde tarief te hoog, terwijl verder daarin de officiële Nederlandse maten moeten worden opge nomen, en de post "brief" uit het tarief moet verdwijnen. Verder dient tevens advies van Opsterland ingewonnen. Dit is aan verzoeker bericht. R 2-3-1843 13 Missive van Oost-Stellingswerf aangaande het verzoek. Door B. en W# in advies gehouden totdat de Raad heeft be sloten. 4-4-1843 6 Rapport Raads-commissie aangaande het ingediende Re glement voor het beurtveer Appelscha-Leeuwarden. In hoofdzaak voldoet dit aan de eisen, te stellen aan een Reglement Alleen wordt voorgesteld de tijden van afvaart (Appelscha: Ma. 12 u. en Leeuwarden: Do. 12 u.te veranderen in Ma. en Vr,.en wel op hetzelfde uur, als het beurtschip Gorredijk- Leeuwarden en Leeuwarden-Gorredijk afvaart. Verder wordt voorgesteld een vervoersverbod voor de tussen liggende plaatsen. Verder wordt voorgesteld Oost—Stellingwerf in bedenking te geven of het wel van belang is dit beurtschip in de vaart te brengen, in verband met het beurtveer Appelscha-Gorredijk. Reglement en vrachtlijst vastgesteld door Raad. (Tekst in minuut). R 6-4-1843 13 Toezending door Oost Stellingwerf van 4 exemplaren van het door de Raad aldaar vastgestelde Reglement. Door B. en W. besloten dit te tekenen en aan Ged. Staten te zenden ter goedkeuring. 6-5-1843 7 Verzoek der beurtschippers Gorredijk-Leeuwarden om de beurtschipper Appelscha-Leeuwarden te verbieden goederen in Opsterland in te nemen en geen verandering te brengen in het vertrekuur. Door B. en W besloten dit verzoek buiten deliberatie te houden en nauwkeurig te letten op het nakomen zijner ver plichtingen door die schipper. 27-5-1843 12 Verzoek van Freerk Jacobs van den Bosch, beurtschip per Appelscha-Leeuwarden om inplaats van op Do. op Za. van hier te mogen afvaren. Door B. en V. afgewezen in verband met de bezwaren van de schippers van Gorredijk, aangezien verzoeker nu reeds mis bruik maakt van de verleende concessie met betrekking tot de grietenij Opsterland. 17-6-1843 14

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 107