352. B. en W. antwoorden hierop: 1. Betaling vindt plaats volgens de Verordening. Dat bestelling kosteloos geschiedt, is onwaar. 2. Een veerkade is nooit toegezegd; wel is de bedoeling een veerkade te maken. 3. Vrijstelling van wijnwerkers is niet mogelijk; ingevolge de Verordening. Advies van B. en W.: Afwijzen, met recht zich te wenden tot B. en W. 26-1-1828 -3 Verzoek der beurtschippers Rotterdam-Leeuwarden om: 1. Vrijstelling der betaling van 5% der onzuivere vrachtlonen aan de Commissaris van het veer, terwijl zij zelf de goederen moeten bestellen. 2. Een behoorlijke veerkade. 3. Vrijstelling van het gebruik der diensten der Wijnwerkers. Door B. en W. zijn 1 en 3 afgewezen, als zijnde in strijd met de veror dening 2 Zal te zijner tijd worden uitgevoerd. 26-4-1828. 23. Verzoek der gezamenlijke beurtschippers Leeuwarden-Rotterdam om dit veer te verenigen met dat op Schiedam.' B. en W. zullen informeren naar het gevoelen van Rotterdam en Schiedam, onder mededeling, dat de bezwaren van vroeger thans zijn opgeheven. 14-4-1832 14 Door B. en W. is besloten om, aabgezien de schipper S. Bouwens van het veer Leeuwarden-Rotterdam op hier heeft verzuimd, en de vracht goederen medegegeven aan schipper A. de Vries, wat reeds eerder is ge schied, en dat hij waarschijnlijk thans ook niet zal varen, aangezien hij wegens ziekte van zijn vader liever thuis blijft, B. en W. van Rot terdam te verzoeken hem ter verantwoording te roepen. 28-1-1834' 10 Door B. en W. is, in verband met het verzoek van Simon Bouwens en Douwe Harings Kragt, beurtschippers Leeuwarden-Rotterdam, en van Jochem Jans Nijdam, beurtschipper Leeuwarden-Schiedam, bepaald: 1. Op 1-4-1835 worden deze veren verenigd volgens reglement. 2. De beurtschippers: Simon Bouwens en Douwe Harings Kragt op Rotterdam; Jochem Jans Nijdam op Schiedam; Rinze Nijdam, thans varende in de Rotterdamse beurt van Adrianus de Vries, worden bevestigd als schipper in de verenigde veren. 3. Commissaris Rotterdammer veer wordt bevestigd in het ge combineerde veer. 4. Commissaris Schiedammer veer, Wed. B. Visser, wordt per 1-4-1835 eervol ontslagen wegens beëindiging van haar functie. 21-3-1835 30 Mededeling door B. en W. Rotterdam, dat de beurtschippers in het veer Rotterdam-Leeuwarden, hebben verzocht te mogen afvaren op Wo.-morgen inplaats van Di.-morgen. Dit is in verband met een adres van de Kamer van Koophandel aldaar provisioneel toegestaan. Geen bezwaar deefzijds. 4-7-1835 13 In verband met het feit, dat de reglementen op de Rotter dammer en Amsterdammer beurteveren niet behoorlijk worden nageleefd, is door B. en W. besloten bij benoemeing van een nieuwe Commissaris, welke post thans vacant is, deze te verplichten om de reglementen na te leven en niets meer te vorderen dan bepaald is bij het Reglement. Verder aan Amsterdam,Rotterdam Schiedam en Haarlem te berichten, dat alhier is gebleken dat de vrachtlijsten, zowel hier als daar, niet zo worden opgemaakt als bij Reglement bepaald, met verzoek daar voor zorg te dragen. 4-2-1840 7 Toezending door Gouverneur van antwoord Gouverneur Noord- Holland op Missive dezerzijds 20-1 1-1843. No. 16/984, aangaande een in te stellen onderzoek naar de plaatsen van inslag der door Jan E. van der Vliet op 11-11-1843 alhier aangebrachte goederen. In handen Di^cteur van Politie voor bericht. 9-1-1844 2 Directeur van Politie vindt voldoende gegevens voor vervol ging in rechten wegens verboden vervoer van Amsterdam naar hier. 16-1-1844 8

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 153