361. Verzoek van Arrondissements Directeur der Registratie om te berichten of J. van der Veen, wiens schip op 21-11-1844 in de Zuiderzee bij het Ganzediep is gezonken, en die destijds alhier woonde, is geweest schipper van hier op Deventer en Zwolle en alzo bevoegd tot het overbrengen van gelden voor bijzondere personen. Ontkennend beantwoord. 7-1-1846 5. Bericht van B. en W. Deventer, dat aan het beurtveer Deventer- Groningen uitbreiding is gegeven, zodat ook Zutphen daarin is opgenomen, en tevens zowel op heen- als terugreis: Lemmer, Woudsend, Sneek,Leeuwarden. Wordt verzocht ligplaats aan te wijzen en Commissaris aan te stellen. Secretaris gemachtigd zich te verstaan met de Commissaris van het Zwolse beurtveer en indien deze genegen is deze functie op zich te nemen, de ligplaats met hem en de marktmeester te regelen. 1-3-1848 7. Missive van B. en W. Deventer aangaande het beurtveer van Zutphen en Deventer op Groningen. 15-3-1848 14.b Toezending door B. en W. Deventer van enige exemplaren van het vastgesteld Reglement en vrachtlijst voor het beurtveer Zutphen- Deventer-Groningen. Aan Secretaris verzocht het een en ander met de betrokken te benoe men Commissaris te regelen. 25-3-1848 10. Verzoek van de schippers: Wietske Leeuwe Stienstra, alhier, Pieter Ottes de Vries te Grijpskerk, Lieuwe Oedzes Stienstra, alhier, gesteund door enige kooplieden, om vergunning tot inleggen van een vast beurtveer Leeuwarden-Deventervia Zutphen, alwaar eveneens ge lost en geladen wordt. De afvaarten te stellen: 1 x per week van Leeuwarden op Za. te 12 u. 's-middags en van Deventer op Wo. te 12 u. 's-middags. In handen Commissie beurtveren. R 7_7_]849 10. Missive B. en W. Deventer aangaande de afvaartstijd van het beurtveer Zutphen en Deventer-Groningen te Leeuwarden en te Sneek. Medegedeeld aan Commissaris van Politie en aan Commissaris van het veer- 23-4-1850 16. Groningen-Leeuwarden-Sneek Goedkeuring door Ged. Staten van Reglement op waarneming beurtveer Groningen-Leeuwarden-Sneek, zoals het is vastgesteld door Idaarde- radeel, Leeuwardenen Sneek. Door B. en W. een exemplaar gedeponeerd in het archief en een exem plaar gezonden aan Directeur van Politie. R 4-12-1845 3. (Groninge^-Leeuwarden-Zaandam. Verzoek van Jelle Sjoerds Atema, gedomicileerd te Bergum, doch meestal alhier vertoevende, om vergunning tot aanleggen van een vast beurtveer Leeuwarden—Zaandam en benoeming als schipper daarvan. Door B. en W. op grond van rapport van wethouder Waller, dat de koop lieden verklaren dat aan dit veer geen behoefte is en dat het tot schade van het veer op Amsterdam zou strekken, afgewezen. 30-11—1844 13. Missive B. en W. Zaandam aangaande de oprichting van een beurtveer Zaandam—Groningen over Leeuwarden en Sneek, met toezending van een Reglement en vrachtlijst voor dat veer. 7-3-1849 6. Den Helder-Leeuwarden-Groningen Toezending door Burgem. den Helder van verzoek van C.C. Bethlehem te Texel, om toelating als beurtschipper op Gro ningen én Leeuwarden. B. en W. antwoorden, dat hiertegen geen bezwaar bestaat mits de bepalingen, daarvoor vast te stellen, de rechten van derden niet aantasten Een concept-Reglement wordt t.z.t. ingewacht. 26-5-1838' 7.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 162