2 64. Verzoek van B. en V. Franeker om een onderzoek in te stellen naar enig vermist vlees en smeer, dat volgens mededeling van A. van der Woude op 22-7-1841 aan de her bergier Kramer alhier is ter hand gesteld, om met de schip per Boersma méde te geven, welk vlees en smeer nimmer is terecht gekomen. Boersma heeft in de vergadering van B. en inlichtingen gegeven, die bericht zijn aan B. en V. Franeker. l4-12-l84l 4. Verzoek der trekschippers Leeuwarden—Franeker aan Franeker en Leeuwarden om hun afvaarten voor 't vervolg aldus te mogen veranderen: Gedurende het gehele jaar: 5 u. 's-avonds van Franeker. 11 u. voormiddags van Franeker stellen op 2 u. nam. 4 u. Vr.-1s-morgens van Franeker afschaffen. 1 u. Vr1s-middags van Leeuwarden dientengevolge idem. Van Oct. tot Maart: 's-morgens 6 u. inplaats van 4 u. van Leeuwarden. Besluit Raad Franeker, houdende goedkeuring, overgelegd. Missive Directeur van Politie, houdende bedenkingen, over gelegd. In handen der Commissie voor de Beurtveren. R 12-10-1843 Op advies der Commissie besloten, alvorens een be slissing te nemen, eerst het gevoelen van de Raad van Har- lingen in te winnen, en dat aan die van Franeker mede te delen. R 2-11-1843 8. Raad Harlingen heeft geen bezwaar tegen de bedoelde verandering. Evenwel zullen de schippers, te 4 u. 's-nam. van Harlingen naar Leeuwarden varende, benadeeld worden, doordat deze juist achter een Franeker schipper komt aan te varen. Commissie adviseert daarom dit bezwaar aan Franeker mede te delen, alvorens een beslissing te nemen. R 14-12-1843 6. Missive B. en Franeker, in antwoord op Missive dezerzijds aan Ged. Staten in verband met besluit Raad al hier R. 14-12-1843. 6. Door Raad deze Missive met stukken nogmaals gesteld in han den der Commissie voor nader bericht. R 4-1-1844 6. Overeenkomstig het rapport der Commissie is door Raad besloten aan B. en Franeker te berichten, dat dezer zijds niet kan worden getreden in het voorstel van de Raad aldaar om de daarin bedoelde uren van afvaart te vestellen. (Rapport der Commissie:, deze kan niet inzien, dat het mee nemen van passagiers door de te 1 u. en 4 u. van Harlingen naar Leeuwarden vertrekkende schippers te Franeker (door- jagers), een benadeling van de rechten der Franeker schip pers is. Het bewuste K.B. kan niet bedoeld zijn voor de uren van doorvaart te Franeker. (5*30 nen 10.50 u. voorm. en 2.30 u. en 5»30 u. 's-nam.). De conventie tussen Leeuwarden, Harlingen, Franeker en Dokkum, goedgekeurd door de Landdrost 17_3-1808. 1, gaf wel degelijk vrijheid aan de schippers, die te 4 u. 's-nam. van Harlingen vertrokken, en om 5»30 u. te Franeker pas seren, om vandaar er verder personen in te nemen. De schippers Leeuwarden-Harlingen hebben echter ook hun rechten, en bij het Reglement van 14-4-1779 zijn de uren van afvaart van Franeker op Leeuwarden bepaald, zoals deze thans zijn. Het ontwerp van hoofdbepalingen tot herstel van de rechten voor de hoofdveren van 1839 nu zegt, dat de Harlinger schip pers op hun doorvaart door Franeker geen personen of goede ren mogen innemen, maar wel op uren, wanneer van Franeker geen schip afvaart). R 1-2-1844 15»

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 65