Verder oordeelt de Commissie het raadsaam de panden aan te duiden met wijknummering en kadastrale nummering, en dat een legger wordt opgemaakt, waarop alle veranderin gen worden bijgehouden. De Controleur van het Kadaster J.J. de Jongh is bereid dit samen met de Ontvanger J.D. Simon te doen. Ter inzage der raadsleden tot volgende vergadering. R4-11-1848, 1. Door Raad is besloten om: a. B. en W. te verzoeken om Zetters en Controleur Kadaster te verzoeken om: 1. Splitsing der huurwaarde van die panden, bewoond door verschillende personen. 2. Na te gaan de bij het kadaster aangetekende onbelastbare panden, bewoond door conciërges, kamerbewaarders, etc. 3. Vast te stellen de begroting der panden, die 8 en 5 jarige vrijdom genieten. b. Te bepalen, dat alle panden met de kadastrale, en de wijknummering zullen worden aangeduid, die in verband met elkaar moeten worden gebracht, en een legger op te maken, en daartoe de Controleur van het kadaster J.J. de Jongh, en de Ontvanger uit te nodigen. c. Aan de Ontvanger op te leggen om elke 3 maanden aan B. en W. toe te zenden een met de bewijzen van vervolging voorziene staat van nog niet betaalde posten, die dan in de Raad moet worden behandeld. d. Door B. en W. moet bij de nummering der panden een politieverordening worden voor gedragen, ter goede onderhouding der nummers. R14-12-1848, 1. Missive van Controleur le Klasse der Directe Belastingen en Kadaster in ant woord op Missive 23-12-1848, NI 1/137 1, houdende bereidverklaring om te voldoen aan de uitnodiging, vervat in deze missive. Verzoch wordt te mogen vernemen of een lokaal op het Raadhuis beschikbaar is, en ook of aangaande de bijnummering der huizen en het ppmaken van de legger al dan niet een nader voorstel wordt ingewacht. Door B. en W. wordt geantwoord, dat een vertrek op het Raadhuis beschikbaar is. Verder verwachten B. en W. aangaande de nummering der gebouwen een voorstel, maar laten het werk aangaande de legger gaarne over aan Controleur en Ontvanger. 17-1-1849, 18. Inhoud Missive 23-12-1848, NI 1/1371: In verband met Raadsbesluit R14-12-1848, 1., wordt de hulp ingeroepen van de Controleur le Klasse Directe Belastingen en Kadaster voor: 1De splitsing der huurwaarde van panden, door verschillende personen bewoond te bewerkstelligen. 2. Bewoonde gedeelten van onbelastbare panden te begroten (conciërgewoningen, etc 3. De begroting vast te stellen van de panden, die 8 en 5 jarige vrijdom genie ten Tevens wordt bepaald, dat panden met kadastrale en huisnummering worden aange duid, en dat ook de legger zal worden opgemaakt. Toezending door Ged. Staten van concept verordening voor het opmaken en de in vordering der Kohieren van jaarlijkse hoofdelijke omslagen van gemeentebehoeften. Door B. en W. worden enkele wijzigingen van administratieve aard voorgesteld, zulks in verband met de tijd, die de Ontvanger nodig is voor het opmaken der kohieren, en om::het verjaren van onvermogenden tegen te gaan. In advies gehouden tot volgende vergadering. R8-3-1849, 3. Door Raad vastgesteld een verordening voor het opmaken en invorderen van de jaarlijkse Personele Omslag voor de Verlichtings-, Brandspuit- en Nachtwachtgelden, en van de hoofdelijke omslagen, die door de gemeenten volgens K.B. 4-10-18 16 (St. N54) mo gen worden geheven. Verordening bevindt zich in het Instructieboek, en is tevens aanwezig in de Minuut. R5-4-184917. Bericht Ged. Staten, dat de per Missive dezerzijds 11-4-1849, NI 1/415 toegezon den Verordening voor kennisgeving is aangenomen. R3-5-1849, 2. Heffing der belasting in de diverse jaren. Aanbieding door Secretaris als Hoofd Commies der Belastingen van het door hem opgemaakte Kohier der belasting op gebouwde eigendommen en het Kohier der Lantaarn-, Brandspuit- en Kleppergelden19-11-1814, 4. Beklag van R.IJ. van Boelens, Wed. Arnoldi Knock, over de hoge aanslag in de stedelijke belasting op gebouwde eigendommen, etc. 14-2-18 15, 3. Toegewezen. (Perceel G183). 21-2-1815, 5.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 102