Op zijn verzoek is aan Jan Bos Radersma, Mr. Bakker alhier, toegestaan het bakken en verkopen van bonenbrood als beestenvoeder. Medegedeeld aan Commies Controleur, met verzoek om tevens de Ontvanger en te gebruiken molenaar in te lichten. 15-1-1842, 10. Inzending door Commies Controleur van de geverifieerde staten van accijns der uit onderscheidene gemeenten hier ingevoerde Gemaalspeciën over 1842. Aan de betrokken besturen gezonden ter verevening. 21-1-1842, 10. Verzoek van Bauke Gerrits de Vries, winkelier, en verkoper van onbelaste meel- speciën, in Bagijnestraat F331om vergunning ook belaste meelspeciën te verkopen. Toegestaan Commies Controleur ontvangt hiervan bericht, en moet tevens de Ontvanger de te gebrui ken molenaar inlichten. 8-2-1842, 6a. Verzoek van K.M. Bakker, Bagijnestraat F34 1om vergunning tot verkoop van boek- weitenmeel Toegestaan Bericht aan Commies Controleur, die Ontvanger en de te gebruiken molenaar moet inlich ten. 8-2-1842, 6b. Verzoek van 0,B. Spoelstra, broodbakker alhier, om toestemming onbelast graan te mogen doen malen op de molen "De Leeuw" en van dat meel brood te bakken. Toegestaan. 5-3-1842, 17. Op diens verzoek is aan D. van Lon Bznwonende alhier A49, toegestaan het ver kopen van onbelast meel. Bericht aan Commies Controleur, mede ter mededeling aan Ontvanger Accijnsen en aan de molenaar. 22-3-1842, 10. Klacht van enige broodbakkers alhier over de concurrentie, die zij ondervinden door invoer van brood van buiten de stad. Verzocht wordt of verhoging van het Patent of belasting op het in te voeren brood. Gesteld in handen van een Commissie: MrC.J. van der Veen, JhrMrH.M. Speelman Wobma, F. de Haan. R12-5-1842, 7. Geen termen om aan het verzoek te voldoen: derhalve afgewezen. Dit wordt bericht aan de eerste ondertekenaar: O.B. Spoelstra. R9-6-18428. Op diens verzoek is aan G. ten Cate Thzn., alhier, toegestaan de verkoop van on belast meel. Bericht aan Commies Controleur, met verzoek, om de molenaar, die betrokkene gebruikt, hier van in kennis te stellen. 13-12-1842, 8. Besluit Ged. Staten, waarbij ter beslissing van het verschil tussen Ontvanger Oost- Dongeradeel en Ontvanger Accijnsen alhier, wordt bepaald, dat als plaats van de betaling der belasting van uit deze stad aldaar ingevoerde Gemaal moet geschieden, het kan wor den aangenomen het kantoor der stedelijke accijnsen te Leeuwarden, op ongezegelde, door de grietenij-ontvanger af te geven, kwitantie, en dat de Ontvanger te Leeuwarden de port betaalt, die hij echter aan de stad in rekening kan brengen. Gesteld in handen van Commies Controleur en Ontvanger Accijnsen. 10-1-1843, 9. Op diens verzoek is aan Marten Vos, koopman, toegestaan om gelijktijdig belast en on belast meel te verkopen. Medegedeeld aan Commies Controleur, met verzoek dit tevens aan Ontvanger en molenaar me de te delen. 14-2-1843, 8. Verzoek van Elisa Hosbach, brood- en kleinbakker, en meelverkoperom toestem ming, naast zijn bedrijf bovengenoemd, meel van onbelast graan te verkopen. Toegestaan Dit wordt bericht aan Commies Controleur, met verzoek dit mede te delen aan de Ontvanger en aan de molenaar, gebruikt door betrokkene. 1-4-1843, 15. Toezending door Lemsterland van Staat van door De Lemmer gevorderde restitutie der wegens in 1842 vanhier aldaar ingevoerde, aan de accijns op het Gemaal onderworpen waren, ontvangen opcenten, ad 17,59%. Voldaan door Ontvanger Accijnsen. 4-4-1843, 8. Verzoek van Hendrina Adema, wonende Speelmanstraat 1266, om vergunning tot ver kopen van zowel onbelaste als belaste meelspeciën. Toegestaan Wordt bericht aan Commies Controleur, met verzoek de Ontvanger en de te gebruiken mole naar in te lichten. 23-5-1843, 10. Toezending door Gouverneur van een adres der broodbakkers alhier aan Ged. Staten, houdende bezwaar tegen de invoer van zo grote hoeveelheid roggebrood als thans dagelijks plaats heeft, met verzoek aan die toenemende invoer paal en perk te stellen door verho ging van patent of belasting op de invoer van brood. Geantwoord wordt, dat B. en W., hoe gaarne ook, evenwel geen middel weten aan te wijzen, wat ook reeds indertijd als antwoord op een adres aan de Raad is gegeven. (Missive dezer zijds 10-6-1843, N29/531). 7-6-1843, 5.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 164