Commissie weerlegt in een uitvoerig betoog de mening van GedStaten, dat het opnemen van het doorvoerstelsel in de reglementen ongrondwettig zou zijn, en adviseert dit Ged. Staten onder toezending der betreffende reglementen mede te delen. Door Raad besloten alle stukken 8 dagen ter inzage der leden te leggen. R3-12-1846, 7. Door Commissie aangeboden Concept Reglementen vastgesteld door Raad. In be geleidend schrijven worden de motieven aangaande het doorvoerstelsel nog eens uiteen gezet. Tevens de gewijzigde concepten gezonden aan Ged. Staten. R10-12-1846, 10. Missive Commies Controleur aangaande de plaats gehad hebbende vistatiën ten opzichte van gedestilleerd en brandstoffen, naar aanleiding van besluit B. en W. 9-4- 1844, 8. 2-12-1846. 3. Missive Commies Controleur, houdende diens verslag van de plaats gehad hebbend visitatiën naar aanleiding van besluit B. en W. 9-4-1844, 8. 6-1-1847, 17. Missive Commies Controleur, houdende verslag der plaats gehad hebbende visita tiën aangaande het gedestilleerd en de brandstoffen, volgens besluit B. en W. 9-4-1844 8. 3-2-1847, 19. Besluit Ged. Staten van 2-2-1847, N1 1aangaande de door Raad vastgestelde reglementen op de heffing van plaatselijke belasting op de invoer van meel, brood, ge bak, vlees, spek, wijn, buiten- en binnenlands gedestilleerd, daarbij o.a. mededelende dat in de daarin opgenomen bepaling aangaande de doorvoer door Ged. Staten kan worden begroot Verzocht wordt om nu voor einde Februari toe te zenden de declaratiën en voordrachten van de Raad ter uitvoering der aangenomen heffing van een belasting op binnenlands ge destilleerd en likeuren, waarvan het onderzoek naar het gehalte door een bijvoeging wordt belemmerd, zomede tot wijziging van het tarief voor het geslacht, teneinde de goedkeuring van Z.M, te vragen. Gesteld in handen van een Commissie: MrJ.H. van Boelens, MrJ. Eekma en Mr. G.N. Muiier. R11-2-1847, 3. Op grond van een proef door een lid der Commissie samen met Commies Controleur genomen, houdende vermenging van gedestilleerd met zoet, en opneming van de daarvoor veranderde stand van de vochtweger, stelt Commissie voor, dat door B. en W. aan Ged. Staten wordt te kennen gegeven, dat de Raad, in verband met het feit, dat door het Rijk de accijns op de binnenlandse likeur is gesteld, gelijk aan die op het binnenlands gedestilleerd, van 10 graden, waardoor het mogelijk wordt b.v. 100 kan likeur van 29 - 30 graden (accijns 15, dit te verlengen met 157 kan water, daarna weer uit te voeren, en daarbij f 38,05 als restitutie der accijns ontvangen, terwijl verder ook aan veraccijnsde spiritus vruchtensappen worden toegevoegd, die zij tegen restitutie van accijns weer uitvoeren, of ter plaatse onveraccijnsd verkopen, van oordeel is, dat de enige manier om dit tegen te gaan is, het gelijk stellen van de accijns op de invoer van binnenlandse likeur, onverschillig van welk gehalte, aan die van op binnenlands gedestilleerd met het hoogste gehalte (thans 27,45 per van) en bij wéder uitvoer van alle soorten likeur geen restitutie te geven. Dat verder de Raad voorstelt van likeuren, waarvan het onderzoek naar de sterkte wordt belemmerd door bijvoeging van zoet, e.a., te belasten met 21,96. Dat verder de Raad, in het belang van de handel meent de restitutie bij uitvoer niet geheel te moeten weigeren, maar te beperken tot 9,per vat. Dat verder de Raad bij de accijns voor het Geslacht gewenst acht bij lamsvlees het ta rief te baseren op het gewicht, om verschil van uitleg te voorkomen. Verder wordt door Raad voorgesteld om het eerste gedeelte van het besluit van Ged. Staten voor kennisgeving aan te nemen. Door Raad besloten het voorstel der Commissie aan te nemen: het eerste gedeelte der missive van Ged. Staten voor kennisgeving aan te nemen, en de aangegeven missive vast te stellen, voorzien van de tarieven, opgemaakt volgens het model, door Ged. Staten toegezonden. R 18—2—184 73. Inzending door Commies Controleur van verslag aangaande de plaats gehad heb bende visitatiën van gedestilleerd en brandsteoffen, volgens besluit B. en W. 9-4- 1844, 8. 3-3-1847, 8. Verzoek door Ged. Staten om alsnog in te zenden de deliberatiën van de Raad over de heffing der belastingen, vermeld in het tarief op de invoer van binnenlands gedestilleerd en likeuren, benevens het gewijzigde tarief op de invoer van het Ge slacht, zoals deze zijn ingezonden bij Missive dezerzijds 24-2-1847, NI 1/302. Het Raadsbesluit toegezonden aan Ged. Staten. Met tekst van Raadsbesluit. R4-3-1847, 4. Missive Leeuwarderadeelhoudende mededeling, dat het abuis, bedoeld bij hun missive van 6-3-1847, is ontdekt, nu verzoek de teruggezonden staat opnieuw, ter ver evening, toe te zenden. Besloten daaraan te voldoen, en dit mede te delen aan Commies Controleur. 24-3-1847, 11.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 95