126 Verzoek door Ged. Staten om op te geven of: Maria Elisabeth Tillenburg. Egbert Hoek, Willem Jeelhof, hier hun domicilie van onderstand hebben en, zo ja, of zij door een Armbestuur onderhouden worden. 2-9-1823 6 Antwoord op het verzoek van Ged. Staten van 25-8-1823. 11 en 2-10-1823. 7 om inlichtingen aangaande: Maria Elisabeth Tielenburg (Dillenburg). Deze is hier geboren en opgevoed in het R.K. Weeshuis, later onderhouden door R.K. Armvoogdij. Tengevolge van haar liederlijk gedrag is zij in het bedelaarsgesticht te Hoorn gekomen. Egbert Hoek (van Hoek). Deze is hier geboren maar al vroeg weggegaan, en in Gelderland gehuwd, heeft gewoond in Arnhem. Hij leefde veelal een zwervend leven. Heeft hier nooit onderstand gehad. Door slecht gedrag is hij in het bedelaarsgesticht te Hoorn gekomen. Willem Jeelhof, man van Elisabeth Verdries, die hij voor ruim 4 jaar heeft verlaten. Zijn onder standsdomicilie is alhier. Hij heeft geen onderstand genoten. Hij zou eventueel door de Ev. Luth. Armvoog dij moeten onderhouden worden; hij en zijn vrouw, die een goede huismoeder is, zijn beide leden dezer ge- me ente Liederlijk gedrag is reden zijner detentie. Salomon Hijme Le Grand. Deze heeft alhier domicilie van onderstand; hij heeft geen onderstand genoten en zou eventueel door de Isra ëlitische Gemeente moeten worden onderhouden, daar zijn vader dit niet kan. Door wangedrag is hij in het bedelaarsgesticht te Hoorn gekomen. 6-~]-"\82k 2 Toezending door Grietman van Oostdongeradeel van nota van kosten van transport naar het bedelaars gesticht te Hoorn van: David Nijkam, alhier gedomicili eerd, bedragende f13236 Gesteld in handen van Secretaris voor onderzoek. 2-9-1823 8 Verzoek van Grietman van Ooststellingwerf om antwoord op Missive van 26-8-1823, houdende ver zoek om te betalen de kosten van David Nijkam naar het bedelaarsgesticht te Hoorn. Gebleken is, dat deze hier niet thuis hoort. 6-11-182b 7 Toezending door Ged. Staten van een staat van wat het bedelaars gesticht te Hoorn toekomt wegens het onderhoud van: M.E. Tillenburg, E. van Hoek, W. Jeelof, Salomon Hijm Le Grand, die hier hun domicilie van onderstand hebben. Gesteld in handen van Secretaris voor onderzoek. 14-10-1823 5 Toezending door Ged. Staten van een staat van verplegingskosten van personen in het bedelaarsgesticht te Hoorn, ter controle of deze zijn betaald. Door B. en W. wordt bericht, dat Stads Armvoogdij heeft betaald voor: Henderika Klaassen, en Egbert van Hoek,

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 126