Toezending door Commissaris van Politie van proces verbaal tegen: Sjoukje Uiltjes, Wed. Geert Schaafsma, wegens bede larij, die verkoos zich vrijwillig ter opzending aan te melden. Betrokkene bevindt zich op het Raadhuis. Door B. en W. besloten, in verband met haar zeer hoge jaren, terwijl zij vroeger nooit gebedeld heeft, op voorstel va haar schoonzoon Tjeerd Jans van der Meer, op het Noordvliet, die haar tot zich wil nemen, met een berisping haar ditmaal te ontslaan. 2-8-1834 22 Inzending door Commissaris van Politie van proces verbaal wegens bedelarij tegen: Hendrik Berends, bijgenaamd Jan Duiveldie vrijwillige opzending verkoos. Is reeds geschied. 31-1-1835 27 Toezending door Gouverneur van extract uit de voor dracht, door de Permanente Commissie van Weldadigheid gedaan tot het ontslaan van bedelaars uit de koloniën voor 1835. Geïnformeerd wordt of er bezwaren bestaan. Door B. en W. wordt geantwoord dat er geen bezwaren bestaan, maar de gemeente kan geen schuld aflossen of reisgeld betalen; daarna moeten de betrokkenen zolang worden vastgehouden, totdat dit in orde is. 17-2-1835 3 Inzending door Commissaris van Politie van proces verbaal wegens bedelarij tegen: Marijke Koster, 14 jaar. Wegens jeugd is door B. en W. betrokkene voor ditmaal niet opge zonden, maar met een waarschuwing vrijgelaten. 7-2-1835 15 Missive van Gouverneur aangaande de datum van ge boorte van 2 op een gezonden staat voorkomende kolonisten. Inlichting wordt verzocht. 21-3-1835 4 Mededeling door Gouverneur, dat ontslag is verleend aan de kolonisten: G. Fopma, J.G. Zelle, J.P. van der Hoek, G. Sannes. Geweigerd aan: C.D. Feenstra, J. Posthumus, T. Jellema. 2-5-1835 4 Toezending door Gouverneur van informatie door Min. van Binnenl. Zaken aangaande de tijd van inwoning alhier van de bedelaarskoloniste Tonia Swienenburg, die hier tot in Mei 1820 zou hebben gewoond bij zekere Weduwe Antje in de Opgang der Nieuwe Buren. Door B. en W. wordt bericht, dat op grond van een onderzoek door de Secretaris de dochter der aldaar gewoond hebbende, reeds lang overleden, wed, Antje Wouters, heeft verklaard, dat deze niet bij haar moeder heeft ingewoond, en dat ook de buren zich deze niet kunnen herinneren. 6-6-1835 2 Mededeling door Gouverneur, dat Min. van Binnenl. Zaken heeft toegestaan de verzoeken om ontslag uit de koloniën van: A.G. Ladenius, H. Luthmers, en SSKamma Afgewezen is het verzoek van: A.L. Witters, die zich door een vlijtig en oppassend gedrag zal moeten waardig maken om te worden begrepen in een algemene voordracht. 15-6-1835 3 Mededeling door Gouverneur, dat door Min. van Binnenl. Zaken is afgewezen het verzoek van: Wijtske Bergsma, om ontslag uit de koloniën. 1-8-1835 3 Mededeling door Sub-commissie van Weldadigheid, van plaatsing van het huisgezin van: Philippus Reinbergen en Catharina Dirksen met hun 6 kinderen in de vrije kolonie, welk gezin tot dusver in de bedelaarsgestichten verpleeigd werd. 5-9-1835 16

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 69