273 Mededeling door Ged. Staten van een Missive van Min. van Binnenl. Zaken aangaande een verwisseling van certificaten Nationale Schuld in inschrijvingen op het Grootboek door de besturen van instellingen van Liefdadigheid, etc. 16-9-1851 16. Besluit van Ged. Staten aangaande de ongelijk matige bedeling der armen door de Armbesturen in de Provincie Door B. er wordt geantwoord, dat in deze gemeente de bedeling der armen op geregelde wijze plaats vindt. Weliswaar staat het ene Armbestuur een hogere bedeling toe dan het andere, maar daarin zijn zij vrij als on gesubsidieerde diakoniën. Daaraan is niets te veranderen. Verder zijn deze colleges zo goed mogelijk samengesteld. 21-5-1851 12. Verzoek van C. der K. om inlichtingen aan gaande de alhier gehouden wordende openbare collecten van de erkende kerkgenootschappen voor hun armen. -18-6-1851 b. Statistiek Armwezen. Verzoek Ged. Staten om opgave van de bevolking van godshuizen, liefdegestichten, etc. 11-4-1818 3. Missive Gouverneur om onverwijld te retour neren de toegezonden staat van gestichten van liefda digheid, na de gevraagde verbeteringen te hebben aan gebracht. 2-6-1818 2. Verzoek door Gouverneur om opgave of onder de uitgaven op de tabel of staat der werkplaatsen van liefdadigheid ook begrepen zijn: kosten van onderhoud der gebouwen en kosten van allerlei aard. 16-9-1820 1. Aanschrijving door Gouverneur om inlichtingen omtrent: Ritske Boelema Gasthuis, N. Stads Weeshuis, R.K. Armenhuis, Boshuizen Gasthuis, Diakoniehuis Verder: de beroepen der gealimenteerden of haar ouders in alle godshuizen en van de huiszittende armen. 28-6-1825 2. Besluit Ged. Staten aangaande de inrichting der tabellen, die jaarlijks in Januari voor alle in richtingen van weldadigheid moeten worden ingezonden. Model toegezonden aan: N. Stads Weeshuis, Old Burger Weeshuis R.K. Weeshuis, R.K. Armenhuis, N.H. Diakoniehuis, Ritske Boelema Gasthuis, Boshuizen Gasthuis, Marcellis Goverts Gasthuis, Abbe Freerks Gabbema Gasthuis, Stads Ziekenhuis, St. Anthony Gasthuis, Stads Armvoogdij, N.H. Diakonie, Waalse Diakonie, Doopsgezinde Diakonie, R.K. Armvoogdij, Ev. Luth. Armvoogdij, Israël. Armvoogdij,

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 23