50. Door GOLDSCHMIDT en GRAFTON worden de voorgeschreven bepalingen aangenomen, uitgezonderd die, dat voor overdracht vergunning van het Stadsbestuur nodig is, omdat het een N.V. is, die voor 20 jaar is aangegaan, zodat gedurende die tijd geen overdracht kan plaats hebben. Hiermede neemt de Raad genoegen. Deze verklaring hoeft niet in het contract. R. 1-7-1847 1. Mededeling door Burgem. dat dezer dagen is ontdekt, dat sommige bomen alhier, wegens het niet behoorlijk gesloten zijn van de gaspijpen, zijn dood gegaan, en dat andere zich in kwijnende toestand bevinden. Aaannemers aangeschreven al de pijpen na te zien en de gebreken te herstellen. 30-7-184-7 3. Verzoek van EDMUND ELSDEN GOLDSCHMIDT te Parijs, en JOHN GRAFTON te Cambridgeaannemers bij cessie van de gasver lichting alhier, om de beambten aan te bevelen geen processen- verbaal te maken, aangezien de mindere verlichting niet hun schulddis. Verder wordt verzocht dat bij de boeten, voortvloei ende uit de ondanks de omstandigheden opgemaakte processen-rver- baalhiermede rekening zal worden gehouden. Gesteld in handen van Architect om inlichtingen. R. 3-2-1848 6. Missive Ontvanger, met bijgevoegde rekening ten laste van de Gasfabriek, die zich onverplicht acht tot voldoening van het geheel, speciaal het herstellen der Sacramentstraat. In verband met het rapport van de Architect en de correspondentie van de Architect met de Directeur der Gasfabriek, reeds geruime tijd, wordt aan deze bericht dat gebleken is, dat hij zich ten onrechte over de rekening beklaagt. Verzocht wordt het bedrag ad fl.254,07 aan de Ontvanger te vol doen, en andere bewijzen van het niet verplicht zijn te leveren. 1_4_1848 9. Verzoek der aannemers der gasverlichting om te bevelen, dat van het flauw branden of in 't geheel niet branden van vele gaslantaarns geen proces-verbaal wordt opgemaakt, en dat zij vrijgesteld worden van de boeten tengevolge der reeds opgemaakte processen—verbaalaangezien volgens hen de felle vorst hiervan de oorzaak is geweest. In verband met Missive Architect op grond van Raadsbesluit R. 3-2-1848.6 is het verzoek van adressanten afgewezen. R. 6-4-1848 6. Herhaald verzoek door adressanten. Wederom afgewezen. R. 4-5-1848 5. Inzending door Architect van certificaat tot betaling van het 2e kwartaal van het 3© jaar der gasverlichting (jan., febr.maart 1848), benevens een staat der kosten, belopen door de aannemers in dit kwartaal. In afwachting van de beslissing van de Raad op het verzoek schrift der aannemers is besloten deze pretentie provisioneel onafgedaan te laten en inmiddels een voorschot uit de stadskas ad fl.2000,— te verlenen. 19-4—1848 14. Inzending door Architect van certificaat van betaling voor de Directeur der Gasfabriek over het afgelopen kwartaal. Ordonnantie uitgereikt. 5-7-1848 l4.a Inzending door Architect van certificaat en rekening voor de betaling van het 4e kwartaal van het 3© jaar der gasver lichting alhier ad fl.2372,-, met bericht tevens, dat bij voor komende aanvraag het getal lichten zonder meerdere kosten nog met 5 kan worden vermeerderd. Op de verevening order gesteld. Het punt der meerdere lichten provisioneel in advies gehouden. 4-10-1848 18. Mededeling door Architect, dat hij een aannemer der gasfabriek de vorige avond geweigerd heeft een consent af te geven tot opgraving der bestrating in de Reigerstraat, ter ver— wijzering van een aldaar liggende gasbuis. Het weigeren van de afgifte vindt zijn oorzaak in de vrees dat, nu de bestrating na het leggen der buizen weer in orde is, de aannemer steeds nieuwe opgravingen zal vragen, en de bestrating steeds in slechte toestand zal blijven.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 51