203. Inzending door Architect van certificaat van betaling van E. VAN DER ZEE alhier, wegens werkzaamheden der bepuining van de weg naar het nieuwe Exercitieveld in de nieuwe Cambuurs- ter polder. Is reeds verevend. 27-11-1850 9. Toezending door Leeuwarderadeel van afschrift van be sluit van Grietman Assessoren op een klacht van BARON RENGERS over de plaats gehad hebbende afgraving van het Kalverdijkje te Lekkum. 2-7-1851 9. Aan VAN BURMANIA BARON RENGERS wordt op diens verzoek medegedeeld, dat door B W zal' worden gezorgd dat in het vol gend voorjaar de opgeworpen kogelvangers in het nieuwe exerci tieveld zal worden verplaatst volgens de bestaande overeenkomst. (Missive dezerzijds 29-9-1851. No. 995). 29-9-1851 16. Zwemgelegenheld. Verzoek van Majoor, Commandant 2e Bat. 9e Reg. Inf om een geschikte plaats aan te wijzen ter oefening der troepen in de zwemkunst, (ter voorkoming van ongelukken is afpaling noodzakelijk) Geantwoord wordt dat een gedeelte der Potmarge tussen Vliet en Huizum, zo ver mogelijk verwijderd van het voetpad aldaar, het geschikst is. Afpaling is hier niet noodzakeQijk21-5-18^2 12. Toezending door Gouverneur van Missive van Min. van Binnenl. Zaken omtrent het oprichten van zwemscholen in de gar nizoensplaatsen. In advies gehouden, totdat de Missive van Prov. Commandant wordt behandeld. 22-7-18^3 3. Missive van Generaal-MajoorProv. Commandant, in ver band met een door deze ontvangen Missive van Min. van Oorlog aangaande het oprichten van een zwemschool alhier, zowel in het belang van de militairen als in dat der ingezetenen. Aangezien de Garnizoens Commadant de aangewezen plaats aan de Potmarge wel niet voldoende, maar toch ook niet ongeschikt acht, wordt besloten om: 1. Met de eigenaar of huurder van het land een accoord aan te gaan 2. Met Commandant Garnizoen de inrichting te bespreken. 3. Gouverneur te berichten. 29-7-18^3 1. Missive van Generaal Majoor, belast met Prov. Commando van Friesland, Groningen en Drenthe, hoofdkwartier te Groningen, aangaande de inrichting van een zwemschool alhier, zowel in 't belang der inwoners als van het garnizoen, onder toezending van reglement, beschrijving en tekening. In advies gehouden: inmiddels circuleren bij de leden. 11-3-18^5 2. Missive van Generaal Majoor, belast met Prov. Commando van Friesland, Groningen en Dranthehoudende herinnering aan. diens vroegere Missive aangaande de zweminrichting te Leeuwarden. Door B wordt geantwoord, dat men hoopt deze in juni gereed te hebben, dat de aanbesteding reeds is geschied en dat het werk na goedkeuring spoedig zal worden uitgevoerd. 28-5-18^5 9. Mededeling door B W van deze herhaalde aanvrage van Generaal-Majoor, belast met de Prov. Commando in Friesland, Groningen en Drenthe, tot inrichting van een zweminrichting voor het garnizoen alhier, met bericht, dat deze voor 350,- kan worden gemaakt door verwijding en verdieping van de gracht ten noorden van het exercitieveld en het maken van een loods aldaar. Door Raad besloten B W te verzoeken te antwoorden, dat de Raad van oordeel is hierin niet te behoeven te voorzien. R. 3-6-18^5 2. Herhaling van het verzoek, naar aanleiding van een Missive van Min. van Oorlog, onder vermelding, dat in de Hol- landsche garnizoenen door de Stadsbesturen belangrijke bédragen worden ten laste gelegd aan zwemscholen voor de militairen. Geantwooi'd wordt, dat voorlopig geen termen aanwezig zijn om aan het verzoek te voldoen. R. 5_7_18^5 3.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 203