Notabelen - Kerkvoogden. Mededeling aan Gouverneur dat Burgem. van oordeel zijn, dat het hoogste aantal Notabelen in de Ned. Herv. Kerk, bepaald in Art. 18 van het Reglement, behoort te worden genomen, d.i. 12. Hiertoe worden voorgedragen: Johannes Petrus Andreae, rustend leraar. Auke Bloembergen. Izaac Bolman. Jan Willem Brouwer* Pieter Koumans Brouwer. Julius Vitringa Coulon. Ambrosius Dorhout. Claas Cornelisz. Feddes. Sijbrand Fockema. Joh. Henricus Haverschmidt. Jan Koon. J.W. Quaestius. Bernardus Reiger. Dodonus Pierius van Kolde Reneman. Epeus Everhardus Wielinga van Scheltinga. Hermanus Smeding. Petrus Koumans Smeding. Willem Hendrik Suringar. Harmen Bellinga Swalve. Johannes van der Veen. C.C.C. Warmoltz. R. Perironius Waller. Theodorus van Wicheren. Abe IJpes. 2-3-1824 Toezending door het College van Toezicht op de Adminis tratie der Ned. Herv. Kerk in Friesland van beschikking van Directeur Generaal der Zaken voor de Hervormde Eredienst, houdende benoeming van Notabelen en plaatsvervangers, met verzoek deze te installeren. Installatie bepaald op Di. 13—9—182510-9-1825 Toezending van extract uit het Verbaal van het Provin ciaal College van Toezicht op de Hervormde Kerk,'"houdende dat, zolang daaromtrent niet anders is beslist daar, waar Colleges van Notabelen zijn, deze worden verkozen door een nominatie van de Kerkeraad door het Provinciaal College. 15-10-1825 Toezending van K.B. van 16-8-1824 omtrent de bevoegdheid der Kerkvoogdijen der N.H. Kerk, ter uitreiking. 9-10-1824 Besluit van het Provinciaal College van Toezicht der N.H. Kerk, houdende bepaling, dat het College van Kerkvoogden alhier zal bestaan uit 7 personen, en bij de Waalse Gemeente uit 3 personen. 15-10-1825 Verzoek door het College van Toezicht op de Kerkelijke administratie bij de N.H. Kerk, om maatregelen te nemen dat volgens Art.16 van het Reglement Kerkvoogden worden benoemd. Besloten Notabelen der Ned. Herv. en Waalse Gemeente te verzoeken spoedig Kerkvoogden te benoemen. 22-10-1825 Mededeling door Notabelen der Ned. Herv. Kerk, dat zijn benoemd tot Kerkvoogden: B. van der Haer. P.K. Smeding. R. Bloembergen. W. Albarda. J.W. hBrouwer. C. Walker. F.J. de Haan, alsmede dat de administratie der Kerkmeesters eerlang zal overgaan op de Kerkvoogden. 29-10-1825 Mededeling door Notabelen, dat Frederik Jacobs de Haan heeft bedankt voor de benoeming als Kerkvoogd. 29-11-1825

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 10