ONS ZOEKPLAAÏJE 'T KLEINE KRANTSJE UWADDERS, WAAR IS DIT? Ja, waar is dit punt in Leeuwarden? Wie deze uitermate mooie plaat goed bekijkt, zal het antwoord op die vraag moeten vin den, al lijkt dat misschien haast onmogelijk. Maar een van de hier afgebeelde gebouwen staat er nu nog precies zo en dat is de Kanselarij, die we links op de achter grond zien. De schilder van dit fraaie stadsgezicht, Cornelis Sprenger, heeft dus op de noordkant van de Tuinen gestaan en hij keek in de richting van de Tweebaksmarkt, toen hij zijn penseel hanteerde. Dat gebeurde in 1872 en toen bestond de Heerengracht langs Turf- en Tweebaksmarkten dus nog. In 1894, zeventig jaar ge leden nu, werd het grachtje hier gedempt, waardoor er een uniek stukje stedenschoon verloren ging. Alle bruggen en pijpen, die we op de afbeelding zien, werden toen opgeruimd: de Hooge Brug links, de Kleine Draaibrug in het midden, de Canselarijpijp op de achtergrond. Ook de Ga- liliërpijp en de Hillemapijp, verderop, de Druifsbrug over de Keizersgracht, de Rhalapijp bij de Ossekop en de Ayttabrug op de Waeze raakten bij deze demping hun bestemming kwijt en vervielen dus eveneens. Wanneer U, rasechte Liwadders, met deze foto in de hand nog eens op de plaats gaat staan, waar ook de schilder Cornelis Sprenger stond, zullen de tranen U in de ogen komen. En dan zult U zich afvragen, hoe attractief Leeuwarden nog zou zijn, wanneer onze voorouders het niet van deze schoonheid hadden beroofd' Veel lezers blijken het zeer op prijs te stellen foto's uit Oud- en Nieuw Leeuwarden te mogen „identificeren". On ze vraag: „Waar is dit, Liwad ders?" zullen we daarom ook van toepassing brengen op een telkens terugkerende prijsvraag, waarvoor U aan de advertentie's in 't Kleine Krantsje terdege aandacht zult moeten schenken. Wij drukken hierbij een foto af, die iets te maken heeft met een van de bedrijven, die in dit nummer van 't Kleine Krantsje hebben geadver teerd. Deze foto kan een frag ment van het pand van een adverteerder afbeelden, ze kan ook op het product van een adverteerder betrekking hebben. Onze vraag is nu: bij welke adverteerder werd deze foto gemaakt. Oplossingen, liefst per brief kaart, zullen woensdag 28 oktober in ons bezit moeten zijn. Iedere keer zullen wij een boekenbon ter waarde van 5.voor de winnaar van deze prijsvraag beschikbaar stellen. Met het beantwoorden van onze vraag: „Bij welke adver teerder werd deze foto ge maakt" bent U echter nog niet klaar. Ook vragen wij U nog ons te berichten in welke advertentie in dit nummer van 't Kleine Krantsje dit wapen tje van Leeuwarden voor komt. Stuur dus zo Uw oplossing in: Foto: adverteerder Jan Jansen Wapentje: adverteerder Piet Pietersen Naam: Kees Oplosser Adres Camminghastraat 200 Woonplaats: Leeuwarden Adresseren aan: 't Kleine Krantsje "Vredeman de Vriesstraat 1 Leeuwarden De uitslag van deze prijs vraag komt in 't Kleine Krantsje van woensdag 4 november te staan.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1964 | | pagina 3