Ons zoek- plaatje Stadgenoten in kun beroep BEL 20302 EN U BENT ABONNEE f 2.90 in een haif jaar HET KOST U GEEN MOEITE 't KLEINE KRANTSJE of - schrijf even een briefkaartje en U bent het ook! (Vredeman de Vriesstraat 1 - Leeuwarden) 'T KLEINE KRANTSJE voor Leeuwarden en de wijde wereld er omheen In Amsterdam geboren stad genoot Jacobus Janson, man- ser bij het orgel De Twee Draken, heeft rond vijftig van z'n zeventig levensjaren in Leeuwarden gewoond, maar blijft zich Mokumer voelen. Hij zou wel weer naar de hoofdstad terugwillen, maar ja dat blijft er bij. Trou wens, zijn vrouw is een Frie zin („uit Harlingen; ze is een Tobbedanser") en die blijft aan Leeuwarden de voorkeur geven. De heer Janson heeft ook wel op de kermis gewerkt: bij de luchtschommels. „Dat zou ik op deze leeftijd niet meer durven, want het is altijd op passen geblazen, dat je die schommels niet tegen je hoofd aan krijgt!" Maar het man- sen is eigenlijk z'n professie. Vroeger was hij al bij het be faamde Schelviskoor, de laat ste zes jaar houdt hij als man- ser bij De Twee Draken van Jasper dagelijks honderden malen het centenbusje op. „Een mooi beroep meneer, al tijd lol aan de deur. Da's de sleutel van ons succes, moet u maar denken Dat ons eerste zoekplaatje, afgedrukt in het nummer van 't Kleine Krantsje van twee weken geleden, een lawine van oplossingen in de bus zou brengen, hadden we wel ver wacht, maar dat een zo groot aantal inzenders en inzend sters een foutieve oplossing zou insturen, heeft ons.verrast Van de lezers van buiten Leeuwarden hoeft ons dat niet zo te verbazen we moe ten maar aannemen, dat d,e da mes en heren uit Hengelo, Rotterdam en Tilburg, die wisten mee te delen, dat het afgedrukte fotofragment (lijks en 2 was terug te vinden bij d,e panden van res pectievelijk de adverteerders P. S. Bakker, J. D. Kermans en Makelaarskantoor F. Pop- ma Lzn., eenvoudig een gokje hebben gewaagd, omdat ze toch niet in de gelegenheid waren hun veronderstelling op de juistheid te controleren. Maar de niet weinige Leeu warders, wier oplossingen als onjuist aan de kant moesten worden gelegd, hadden zich gemakkelijk ter plaatse kun nen overtuigen of ze het bij het rechte eind hadden of niet. Zo lijkt het ons wel heel sterk, wanneer het gefotogra feerde fragment ook te vin den zou zijn aan het Panne- koekhuysje of bij de Juwelier Alex Copini, om zo maar een paar voorbeelden van foutie ve inzendingen te noemen en bedrijven als Vroom en Drees- man en de Leeuwarder Melk Inrichting kwamen althans in het tweede nummer van 't Kleine Krantsje niet in de advertentiekolommen voor. Ook d,e tentoonstelling „In Holland staat een huis" moch ten wij niet tot onze adver teerders rekenen, maar de inzender van deze oplossing zal óók wel lukraak hebben „gegokt" terwijl we er haast wel zeker van kunnen zijn, dat hij er zelf als „Tijnjedijker" duizenden malen pal langs gelopen is. Gefotografeerd was namelijk het bord met de kantooruren van de O.B.A.S, in de Schrans en van de opname van dit bord hadden wij een fragment afgedrukt. Het lot moest de gelukkige winnaar aanwijzen, of beter gezegd de winnaressen, want het bleken er twee (of meer?) te zijn: de Dames Van dei- Zee, Noordvlietstraat 20, Leeuwarden. Zij krijgen de verdiende boekenbon van vijf gulden thuisgestuurd. Daar ook nog enkele inzen ders verzuimd hadden te ver melden, dat het wapentje van Leeuwarden voorkwam in de advertentie van Dijkstra's Zaadhandel, geven wij hierbij nogmaals de spelregels. Leest U ze rustig, voor U Uw nieu we oplossing inzendt. Wederom vragen wij U: bij welke adverteerder in dit nummer van 't Kleine Krant sje werd de hierbij afgedruk te foto gemaakt. En weer vra gen wij U: in welke adver tentie komt dit wapentje van Leeuwarden voor. Stuur dus liefst per brief kaart en voor woensdag 11 november zó Uw oplossing in: Foto: adverteerder Jan Jansen Wapentje: adverteerder Piet Pietersen Naam: Kees Oplosser Adres Camminghastraat 200 Woonplaats: Leeuwarden Adresseren aan: 't Kleine Krantsje Vredeman de Vriesstraat 1 Leeuwarden Als prijs stellen wij weer een boekenbon van vijf gulden beschikbaar. De uitslag komt in 't Kleine Krantsje van woensdag 18 november te staan. «WNM4*

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1964 | | pagina 9