als het om sparen gaat De betaling van het abonnementsgeld voor 't Kleine Krantsje u 'T KLEINE KRANTSJE C\j6 J&u fiat my[ Gesprek tussen man en vrouw. "Jene ver van (hiti/i/wct in de MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht EEN GOEIE ZET Dank voor de eerste exem plaren van Uw Kleine Krantsje. Ik ben er ze ker van, dat U daarmee een „goeie zet" hebt gedaan. Dat is lectuur, waar velen (in de eerste plaats de oude Leeuwar ders natuurlijk) van zullen genieten. Ik heb dat nu al ge daan en ik twijfel er niet aan of het blaadje zal wel inslaan. Ik gevoel mij al zeer vereerd, dat mijn foto al in dit eerste exemplaar prijkt. En ook door dat bijschrift. Ik ben er van overtuigd, dat U in de toe komst over voldoende stof zult kunnen beschikken. En hoop ook, dat ik U wel eens aardige tips zal kunnen ver schaffen. Als U het straks bij voorbeeld mocht hebben over „het balleschoppen" (want zoo heette het voetballen in mijn jeugd) dan wilde ik nu al Uw aandacht vestigen op de heer W. Hoogerbeets. Hij was in „mijn" tijd een speler van de bovenste plank, een Abe Len stra in het kwadraat. Wat een moeite deed destijds niet Fri- sia, dat toen de toon aan gaf om hem in haar elftal op te nemen. Maar hij bleef ons clubje trouw. En het was hoofdzakelijk aan hem te dan ken, dat wij ons zoo lang staande wisten te houden. U nogmaals succes toewensend! Amsterdam H. Voordewind MM) PRACHTIG Vind 't Krantsje prachtig. Al die oude herinneringen zijn fijn. Ga er zoo mee door. Wil U mij inschrijven als abon nee. Sneek H. Blomhoff Mien vrouw zei op 'n avond teugen mij: Hestou 't Kleine Krantsje al zien, Ut liekt wel leuk, nim 't ur mar bij, Un half jaar kost 2.90 naar 'k mien En veul nijs over de ouwe tied Dan kom je weer us tot andre gedachten Wat ur vroeger jaren is geschied; Dus late we dan niet lang meer wachten. Ja, vrouw, je hè geliek, ik geef mie op, 't Liekt un gesellig bladsje om te lezen, Want de winter duurt lang, reken daar maar op, 'k Weet oek 't adres waar je mut wezen, Dat is: Vredeman de Vriesstraat 1 Leeuwarden. A. Lubach Sr. Een dezer dagen krijgen de abonnee's, die nog niet hebben gegireerd of contant hebben betaald, een kwitantie aangebo den a 2,90 voor een halfjaarlijks abonnement op 't Kleine Krantsje. Deze periode van een half jaar is niet voor alle abonnee's ge lijk. De een heeft zich geabonneerd na het verschijnen van het eerste nummer, de ander na het verschijnen van het tweede nummer, enzovoort. Voor het vereenvoudigen van onze abonnementenadministratie is het wenselijk, d;at de abonnee's hun abonnementsgeld vol doen tot en met 30 juni 1965 óf tot en met 31 december 1965. Wie 't Kleine Krantsje wil helpen deze noodzakelijke vereen voudiging in de administratie door te voeren kan daarom (het hoeft niet direct ook de 7, 6, 5, of 4 nummers (a 20 cent per nummer) betalen, die zullen verschijnen in de periode, die ligt tussen het verstrijken van het betaalde halfjaar en 30 juni 1965. Ook voor deze nummers heeft de kwitantieloper een kwitan tie bij zich van 1,40, 1,20, 1,00 of 0,80. Wie ook meteen deze laatste kwitantie betaalt, is dus abon nee tot en met 30 juni 1965. Tenslotte kunnen abonnee's, die dit willen, ook het tweede halfjaar van 1965 meteen voldoen. Deze abonnee's krijgen dan dus eerst in 1966 een nieuwe kwitantie aangeboden. Graag willen, wij alle abonnee's, die zo welwillend zijn ons te helpen de administratie te vereenvoudigen, bij voorbaat hartelijk danken voor hun medewerking. Directie 't Kleine Krantsje Zeven en tachtig wordt hij de volgende maand en nóg wil hij wel graag in het zon netje zitten de oprichter van het vroeger zo befaamde muziekcorps De Patijntjes: Marten Sinnema. De heer Sinnema is een echte Hoek- sterpoorter: hij is geboren en getogen in de buurt tussen Hoeksterpad en Ameland straat en hij woont er nui nog op het Hoeksterkerkhof, waar ook dit plaatje werd ge maakt. Van de oude garde van de Patijntjes is hij de enige, die nog in leven is. Gerrit Bosch heet ie bij de Burgerlijke Stand Vo- geltsje Bosch" zegt iedere Li- wadder. Vogeltsje Bosch (broer van Potloods]e Bosch, vroeger tekenleraar aan de Gemeentelijke h.b.s.) heeft z'n hele leven in de vogeltjes gezeten. Dat wil zeggen: inde liefhebberij voor vogels. Al heel jong keek hij met veel liefhebberij naar vogels uit, nu 71 jaar oud doet hij het nog'. Vandaar, dat we hem nog steeds zo in de stad kun nen ontmoeten: gewapend met de kijker en elk moment paraat dit wapen te richten. Veel heeft de heer Bosch ge daan voor het Fries Natuur historisch Museum in Leeu warden, waarvan hij jaren lang bestuurslid en conserva tor is geweest en waarvoor hij honderden en nog eens hon derden vogels en zoogdieren heeft geprepareerd „die het ie opzet", zoals we hier in Leeuwarden zeggen. Vooral door dit prepareren heeft hij een geweldige practische ken nis van de vogels gekregen („ieder veertje kreeg je in handen, dus dan weet je het wel"), maar nu doet hij dat niet meer. Het museumwerk heeft plaats gemaakt voor na- tuur- en vogelbeschermings- werk: de heer Bosch zit nu o.a. „dik" in de Bond van Friese Vogelwachten, hij is nog bestuurslid van It Fryske Gea en hij werkt mee aan een nieuwe „Naamlijst van in wilde staat in Fries land waargenomen vogels", een uitgave, die door de Frys ke Akademy wordt gesubsi dieerd. Van de op deze lijst voorkomende vogelszal Vogel tsje Bosch er zelf wel heel wat opgezet in huis hebben, denkt IJ misschien. Maar dan denkt U verkeerd. „Nee, ik heb geen enkele geprepareerde vogel thuis. Ik heb het altijd zonde gevonden een vogel ais ornament in huis te hebben".

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1964 | | pagina 4