STADGENOTEN IN HUN BEROEP Bokma D ENAULT II OSIER een origineel Sinterklaascadeautje een abonnement op 't Kleine Krantsje De voetballer VOOR NAAR Het paard verdwijnt uit stad de PUZZELS EN PROBLEMEN Dit is nou 'es SINTERKLAASBON 'T KLEINE KRANTSJE In de serie „Stadgenoten in hun beroep'' hoort natuurlijk ook een voetballer en op wie zou de keus van 't Kleine Krantsje beter kunnen vallen dan op Frans de Munck, do doelverdediger van de Sport club Cambuur? Frans de Munck is met z'n twee en veertig jaar stellig de oudste (beroeps)voetballer in Neder land wie er een oudere weet, mag het ons direct gaan zeggen. Hij woont nog niet zo lang in Leeuwarden: sinds augustus van dit jaar, maar het bevalt hem hier best. En dat wil wat zeggen voor r.eze trekvogel, want hij heeft al in heel wat windstreken ge woond. Geboren in het Zeeuwse Goes trok hij via Sittard, Amsterdam, Keulen, Geleen, Soestdijk en De Bilt het hoge noorden in om zich hier in Veendam te vestigen. Vandaar kwam hij dit jaar naar Leeuwarden. Voor wat de voetbaltoekomst van Cam buur betreft is Frans de Munck met de beste voorne mens bezield. „Het derde deel van de competitie hebben we nu achter de rug" zegt hij, „en 't lijkt nog niet zo gek, nietwaar?" Twee en dertig maal heeft De Munck in het Nederlands Eelftal gekeept en daarmee staat hij op de der de plaats van het erelijstje van de nationale doelverdedi- gers. Alleen Piet Kraak en Gejus van der Meulen heb ben het doel van ons Oranje elftal vaker mogen verdedi gen: Kraak 33 maal en Van der Meulen liefst 54 maal! SPANJAARDSLAAN 162 - LEEUWARDEN -TELEF. 05100-20043 Vervolg van pagina 7 een paard. Meer dan één paard heeft dit bedrijf echter niet gehad. „Nellie" heeft het hoofdstel echter aan de muur gehangen. Expeditiebedrijf Zetstra en Hiemstra (voor heen aan het Zaailand, thans op het Ruiterskwartier) heeft ook al een ervaring die niet veel afwijkt van de anderen. In de oorlog hadden ze nog wel 30 paarden in hun stal len. De vrachtwagens kwa men erin en het aantal'paar den werd al heel spoedig te ruggebracht tot 8, de acht werden er zes, de zes werden er drie en twee jaar geleden werden de drie, twee en dit jaar april ging de laatste Belg zijn laatste gang, Het was niet meer te doen. Het dier mocht niet in het bedrijf verzorgd worden van gemeentewege. Men was dus aangewezen op de Veestallen. Wat een druk te om een paard, dat amper zijn eigen kost kan verdienen. Op het land heeft het paard de strijd tegen de mechanisa tie nog lang niet verloren, maar in de stad wel. Voor hen is geen plaats meer. Het paard is een bezienswaardig heid geworden, dat als een museumstuk is opgesteld bin nen de muren van de Kinder boerderij De wonderlijke hazewind hond, waarover wij twee we ken geleden in 't Kleine Krantsje schreven, verdub belde inderdaad z'n snelheid na elke tik, die hij achter zich hoorde en hij had kunnen we wel verklappen een enorme vaart, toen hij in Groningen arriveerde. De oplossing van verscheide ne inzenders: „Wanneer hij in Groningen arriveert, loopt hij niet meer, maar staat hij bij het eindpunt stil" was dan ook niet juist en ook de dame, die aan een slim migheidje dacht („U kunt de hond geen blik aanbinden, want de hazewindhond heeft geen staart") sloeg de plank mis. Er is al met al geen enke le goede oplossing van het probleem binnengekomen en toch is het oplossen van 't raadsel heel wel mogelijk: na de sluitingsdag voor de in zendingen kwam een van on ze abonnee's (de heer J. H. te Huizum) ons haarfijn ver tellen, hoe hard de hond, op z'n hardst liep! Wij willen die snelheid nu nog niet verklappen, rr.aar komen later nog graag eens met ditzelfde probleem te rug. Hopelijk zullen er dan wel goede oplossingen binnen komen. Nu eerst een ander probleem. De heer Broekhuizen wandelt over een rechte weg, hij wil een bezoek brengen aan zijn vriend Petersen. Bij de her berg „Het volle glaasje" splitst de weg zich in tweeën, maar de heer Broek huizen weet niet welke weg f Van ouds Wigerstna sinds 1855 X DAMES- EN HERENMODE Naauw8 Tel.27984 Leeuwarden hij nu moet inslaan; hij weet namelijk niet of Petersen aan de linkerweg woont of aan de rechter. Wel weet hij, dat van de beide broers Bieren broodspot, die de herberg „Het volle glaasje" drijven de een altijd liegt en de ander altijd de waarheid spreekt. Wat doet de heer Broekhuizen nu om meteen te weten, waar zijn vriend Petersen woont? Er ligt weer een boek klaar voor wie ons de juiste oplos sing van dit probleempje zendt. Vul direct dit bonnetje in en U moet eens zien, hoe u uw vader, of moeder, of opa of oma of zoon of dochter of man of verloofde verrast Noteer als abonnee op 't Kleine Krantsje: naam adres woonplaats Het abonnementsgeld wordt -Ar voor een half jaar voor een jaar (doorhalen wat niet wordt gewenst) betaald door naam adres woonplaats Bezorg hem/haar het nummer van woensdag 2 de cember in een gesloten enveloppe met opdruk: Sinterklaasverrassing, op de Sinterklaasdag 5 de cember. -fr Stuur het nummer van woensdag 2 december vóór de Sinterklaasdag naar mijn adres. (doorhalen wat niet wordt gewenst) Ondertekening Opsturen naar 't Kleine Krantsje Vredeman de Vriesstraat 1 LEEUWARDEN

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1964 | | pagina 9