'T KLEINE KRANTSJE Hebben we tot dusver vol lof kunnen spreken over de presta- tie's van Frisia in de competi- tie's van de noordelijke tweede klas - we zullen dat voorlopig nog blijven doen, want met hun zegetocht ivaren de Frisianen niet zomaar klaar. Weer zouden er nieuwe successen volgen, weer zou de kampioensvlag de hoogte in gaan -tfr Frisia blijft de toon aangeven kV L.V.V. gaat ter ziele Kanni- balengehuil bij het Kanaalvoet bal Frisia wil van de Wilhel- minabaan af Ook Frisia II her haaldelijk kampioen Bij 't Kanaalvoetbal is alles mogelijk Vrouw Zoethout met de sinaasappelkar De bal in 't Kanaal? - Vic springt er wel achteraan! Voorwaarts verdwijnt, L.V.V. Friesland wordt opgericht ■knSidSttï Waar is de fotograaf? Frisia n is kampioen! Achterste rij: O. Jeekel, H. Jeekel, J. Woort- mann; middelste rij: J. Koopmans, F. Planten- ga, K. Gaei'thé; voorste rij: H. Feftz, H. Snijder, S. de Vries, A. van der Velde en R. van Duy- sen. De glorietijd, van Frisia bleek na het verwerven van het derde kampioenschap in 1909 nog niet voorbij te zijn. In 1910 kon de titel weliswaar niet worden behaald, omdat W.V.V. toen net iets sterker was, zoals we twee weken ge leden al hebben gezien, maar in het seizoen daarna kon de Frisia-haan alweer victorie kraaien. Wel bleken nu Achilles en 3e Quick bijzonder vasthoudende concurrenten te zijn, maar Frisia kwam uit het grote ge vecht met deze twee toch als triomfator te voorschijn, zij het dan, dat het kampioen schap nu weer dank zij een beter doelgemiddelde werd behaald. Achilles beëindigde de competitie namelijk even eens zonder een enkele neder laag, zodat zich hier het unie ke feit voordeed, dat twee teams in dezelfde competitie ongeslagen bleven de be langrijke ontmoetingen tussen Frisia en Achilles eindigden beide gelijk. Door het betere doelgemiddelde (32-10 voor Frisia tegen 38-16 voor Achil les) Ron Frisia echter de kam pioensvlag hijsen. Topspanning bracht de laatste dag van dit seizoen, toen Fri sia en Achilles allebei nog een wedstrijd moesten spelen en Frisia door het betere doel gemiddelde iets betere kansen op de titel had. Wel won Achilles deze laatste wed strijd, maar Frisia óók en wel met de sprekende cijfers 5-0, waarmee Forward werd ge klopt. Honderden meelevende Leeuwarders wachtten op d,e avond van deze belangrijke zondag bij het station de komst van de trein met de zegevierende Frisianen op en een geweldig gejuich steeg op, toen de helden hun overwin ningslied „En Frisia is kam pioen!" over het perron lieten daveren. Een belangrijke gebeurtenis in het jaar daarna was het ter ziele gaan van L.V.V. Frisia verloor d,aardoor niet alleen een lastige cencurrent, maar bovendien traden nu Hermny Kalt gaat Frisia en Friesland verlaten. Jammer, maar tóch: daar moet op gedronken worden! De feestvarkens zijn voor' ons vereeuwigd: voor de tafel: H. Snijder (natuurlijk present!), J. Heeger, Henny Kalt, J. Meindersma, E. Pinto en G. Deibei; zittend achter de tafel: Y. van Siooten, G. van der Garden, N. Kalt, S. Vermeulen en A. Deibei; staande achter de tafel: P. Slim, J. Kalt, W. Feenstra, Kalt Sr., M. S. Kalma, Leopold en Mr M. E. Hepkema. toeschouwers niet zelden met een kannibalengehuil begroet, zoals we ergens in een ge denkboek konden lezen. De terreinsomstandigheden wa ren daar nogal wat ongunsti ger dan op d,e Wilhelmina- baan, maar toch gingen er in 1912 bij de Frisianen stem men op te verhuizen naar de Kleine Bontekoe; een planne tje, dat zoals we nu weten, niet is doorgegaan. Hebben wij tot dusver vrij wel alleen aandacht besteed aan het eerste elftal van Fri sia, ook de verrichtingen van Frisia's reserveteam in deze periode mogen met ere wor den genoemd en zeker niet onvermeld kan blijven, dat Frisia's tweede, voortreffelijk de voetsporen van het succes volle eerste elftal drukkend, eveneens verschillende malen in de noordelijke derde klas het kampioenschap verwierf. In 't volgende nummer van 't Kleine Krantsje verschillende bekwame krach ten als Sprock, Strickers en Holwerda tot Frisia toe, waardoor de Frisianen weer een leidende i-ol in de com petitie konden spelen. Mc ar kampioen werden ze nu niet weer: in 1912 eindigden ze weliswaar weer precies gelijk met Achilles, maar nu had den de Assenaren een beter doelgemiddelde en werden daardoor kampioen Het Kanaalvoetbal bleef in deze periode bloeien en ver richtingen van clubs als U.D.I., Rood Geel, Voor waarts, Vitesse en Brinio wer den door de zeer enthousiaste

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1964 | | pagina 14