ENAULT OSIER De Slagter had gien hang op Mr. A. E. STOOP vertrekt Melkbussen zullen privaattonnen vervangen Nieuwe gezichten in de Raad 'T KLEINE KRANTSJE 4 Perdon mevrouw, ik bin de tonneman VOOR NAAR de slagter naar voren. „Wel jonge, wat must hewwe?" Ik de mien boodskap en doe gong ie naar achteren, een hele lange gang deur en even later kwam ie met een end kneppel terug fan hew ik jou daar. Ik was so stom niet of ik kreeg in 'e gaten dat er slegt weer op komst was en nam de benen. Hij slingerde mie de kneppel nog agterna, krek tussen 'e benen, maar ik bin er gelukkig heelhuuds of kommen. En die neef maar lagge, dat kan je begriepe. Jimme snappe vansels wel da'k later versigtiger was ak een boodskap foor mien neef doen must!" Wolvega F. K. H. Onbelet fonnen se maar beter dat ik Doe 't ik een jonge was van een jaar of ses bin 'k een paar jaar uutbesteed weest bij een oom en tante in Lu- wadden. Dat kwam so: mien fader hadi sien werk meestal op 't plattelan en hij had hem een woonwagen anskaft, waar ie met mien moeke en mien jongere broers in woonde. Mar ik must naar skool, dus werd in 1920 te Westergeest geboren. Wat betreft de po litieke activiteien van de heer Visser kan gemeld, worden dat hij lid, is van het dagelijks bestuur van de CHU-afdeling Huizuim. De Leeuwarder raad heeft weer twee nieuwe gezichten onder zijn leden gekregen. Het zijn Mevr. J. Heymeijer-Croon en de heer J. Visser, respectievelijk representanten van de KVP en de CHU. Volkomen vreemd zal mevrouw Heymeijer zich niet voelen, want zij heeft reeds eerder deel uitgemaakt van de Leeuwarder raad. In 1949 is ze lid geworden en zij bleef dit tot 1963. Nu neemt ze de draad dus op nieuw op. „Ik hak al langer met dit bijltje", aldus mevr. Heymeijer, die tevens vertel de, dat ze steeds de meest plezierige contacten met haar collega's heeft. Dit geldt niet alleen de leden van de vier- mans KVP-fractie, maar ook de anderen. „We zijn er zo langzamerhand aan gewend, dat ook vrouwen deel uitmaken van de raad," aldus mevr. Heymeijer „dat is ook logisch want de maat schappij bestaat uit mannen én wouwen. De vrouw bena dert de dingen nu eenmaal anders dan de man, ik zal niet zeggen beter of minder" aldus het commentaar van mevr. Heymeijer. Voor de heer Visser (CHU) is alles nieuw. De heer Visser, die de heer D. Bosgraaf op volgt, wil het terrein (fan eerst ook even verkennen. „Ik word nu geconfronteerd met de praktische politiek. Het spreken over politiek in eigen vertrouwde kring is heel iets anders dan spreken over politiek in groter ver band. „Er zijn vele facetten in de gemeentepolitiek, maar een ervan zal toch d,e bijzon dere aandacht hebben van het nieuw gekozen raadslid, na melijk het onderwijs. De heer Visser is in zijn dagelijkse leven secretaris van CNS (Christelijk Nationaal School onderwijs) in Huizum. Het nieuwe raadslid is geen Leeu warder van geboorte. Hij bij oom en tante in 'e kost kwam. Die hadden seis elf kienders en 't sopte er niet te ruum, vandaar dat mien neefkes en nichjes met mij naar hst skooltsje van meester Bij de Leij gongen, want daar hoef den je gien skoolgeld te be talen. Daarom noemden se het doe wel het lüzeskooltsje, maar dat sal nou oek wel veranderd wese. Gelukkig mar! Nou ha'k een neef, diet een paar klassen hoger sat en die mie nog al es voor de krod,e lope liet. Ik was doe nog niet so erg pienter (later is dat gelukkig beter wudd,en) so da'k gauw es et haaske was. Der woonde destieds in Lu- wadden e«n slagter, die een keer of wat prebeert hadde sien eigen op te hangen. De laatste keer dat se hem nog krek op tied fonnen het de knecht hem ofsneden en toen was ie op 'e tonbank teregt komen. Op een morren doet we nar skool gongen sei die neef teu gen mie: „Wuust even een boodskap foor mie doen? Dan krijst oek wat." Dat ston mie wel an fansels en dus vroeg ik: „Wat mut ik dan doen?" Hij sei: „Dan must even foor een halve stuver hang op en snij of foor mie hale en dan must er bij segge: „Donder op 'e ton bank!" dan krijst 'e helt meer!" So 'k al sei, ik was ses jaar en niet so pienter, dus stonk ik er in. Ik sien 't nog foor mie: een hekje foor de deur en daar sat een bel an en op 't lewaai da'k maakte kwam Tóch naar de Europese en wereldkampioen schappen schaatsenrijden De Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond heeft onze stadgenoot Jan Charisius alsnog aangewezen als leider van de Nederlandse schaatsploeg voor de Europese kampioenschappen op 30 en 31 januari in Göteborg en voor de wereldkam pioenschappen op 13 en 14 februari in Oslo. Morgen zal Charisius al naar Noorwegen ver trekken. De K.N.S.B. had eerder besloten alleen Anton Huiskes met de leiding van de schaats ploeg te belasten. Op dit besluit is de schaats bond dus toch nog teruggekomen. Het is alweer enkele jaren geleden, dat Jan Charisius zelf nog schaatste. Hij is o.a. langeba^nkampioen van Friesland geweest en bezette eenmaal bij de Elfstedentocht (1954) de derde plaats. SPANjAARDSLAAN 162 - LEEUWARDEN-TELEF. 05100-20043 Mr A. E. Stoop, advocaat en procureur in Leeuwarden, heeft afscheid genomen van de rechterlijke macht in Leeuwarden. Mr Stoop, die 66 jaar oud is, vertrekt haar Zeist om zich daar te vestigen. Mr. Stoop werd in 1923 advocaat en richtte lifter na het overlijden van zijn broer samen met mr H. Schoot stra, Mr C. H. Beekhuis en jhr mr J. C. Stoop een advocaten kantoor op. In een bijzondere zitting is afscheid genomen van deze advocaat, die ruim veertig jaar zijn functie heeft mogen uitoefenen. De president van de rechtbank, mr H. W. A. Schipperij n herinnerde er aan, dat mr Stoop in 1958 tot deken van de Orde van Advo caten is benoemd; een teken dat de scheidende advocaat m hoog aanzien staat bij zijn collega's. Ook Mr M. H. Ge- linck, de officier van justitie, kwam tijdens deze bijzondere zitting aan het woord. Mr Ge- linck bleek grote bewonde ring voor deze man te heb ben, met wie hij zo vaak in het strijdperk was getreden. In zijn dankwoord kwam Mr Stoop tot de conclusie dat het ambt van advocaat zwaar is, maar schoon. Hij sprak over het „speels verborgen" recht, dat de advocaten moeten helpen zoeken.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1965 | | pagina 4