V/at SC. Cambuur nog te wachten staat: TBokma Hik: -elna Het abonnementsgeld... a Kampioenen in actie Ons zoelcplaatje Onderscheiding padvinder: toevalstreffer Een abonnement op 't Kleine Krantsje kan ook bezwaarlijk zijn t illij Dienstencentrum 9 'T KLEINE KRANTSJE hter li de nieuwe Fa. Gebr. Romkema 14 februari: Hilversum thuis 21 februari: A.G.O.V.V. thuis De stand in de kopgroep nu: AGOVV 20 12 5 3 29 39-24 Cambuur 20 11 6 3 28 40 21 Zaanstreek 19 9 6 4 24 32-19 Heerenveen 20 8 7 5 23 25-19 RCH 20 8 7 5 23 33-26 rechts Lolke van Houten Hendrik Hof Drie jonge Leeuwarder bok sers hebben zich onderschei den bij de noordelijke boks kampioenschappen in Sappe- meer: ze haalden er allen een titel vandaan. Lolke van Hou ten werd noordelijk kampioen in het zwaargewicht, Hendrik Hof veroverde de titel in het middengewichht en Douwe Bijlsma werd kampioen in het zwaarweltergewicht. r-n BPrjê 'Safe 1 |W~"I T SS Mfe [■-•■-"r 'mt\ 1 :,i:ï£>ml- Verder: Wageningen uit Zwolse Boys thuis De Graafschap uit E.D.O. thuis R.C.H. uit Z.F.C. thuis Heerenveen uit Zwartemeer thuis l Van ouds Wigersma sinds 1855 DAMES- EN HERENMODE Naauw8 Tel.2798^ Leeuwarden zó veelzijdigl zó volmaaktl zó eenvoudig in 't gebruik de meest praktische èn de meest geraffi neerde werkjes op de meest een voudige manier dat brengt U de nieuwe ('n ZWITSERS preclsle- produkt van topklasse binnen het berelkvan iedere beurs I) Leeuwarden Tel. 05100-25328-27200 Zuidergrachtswal 26-28 Workum, Franeker, Boliward, Surhuisterveen Ons laatste zoekplaat je was gemaakt bij hotel De Klande- rij het lantaarntje zit bo ven een zijdeur aan de Klan- derijstraat. Het wapentje, ge makkelijker te vinden dan die lantaarn! kwam voor in de advertentie van de N.V. Wes- termann. De traditionele prijs een boekenbon van vijf gulden gaat naar de heer Sj. Feenema, Zwitsers- waltje 12 in Leeuwarden. Het was eigenlijk toeval, dat de hopman van de verkenners der Schout bij Nacht Door- mangroep S. L. de Groot on derscheiden kon worden met de St. Jacobsstaf, een eerbe wijs voor een lange staat van dienst in de padvinderswe reld. Enkele dagen voor z'n jubileum werd heel toevallig ontdekt, dat hij een kwart eeuw verkenner was geweest. Er werd in allerijl een zeer bijzondere vossenjacht geor ganiseerd, waaraan ook de ouders van de verkenners en de welpen deelnamen. Het spoor leidde naar het Hoofd kwartier, waar onderdis- trictscommissaris Th. de Groot, broer van le heer S. L. de Groot de St. Jacobsstaf uitreikte. Op de foto de heer De Groot in burger. Abonnee s, die zich al in 1964 voor 't Kleine Krantsje hebben opgegeven, krijgen een kwitantie aangeboden voor een halfjaarlijks abonnement ad f 2,90 plus het aantal in 't vorige jaar ontvangen nummers maal twintig cent plus de incassokosten. Voor een vereenvoudiging van de administratie van 't Kleine Krantsje is het dringend noodzakelijk, dat alle abonnees hebben betaald tot 1 juli 1965 óf tot 1 januari 1966. Mogen wij op de medewerking van de abonnee's rekenen Directie 't K. K. kosten van de diensten. Een klein gedeelte wordt gefour neerd uit de opbrengst van maaltijden, koffie en thee etc, maar dit is maar een ge ring deel. De rest moet aan gepast worden door de Her vormde kerk en door giften, die natuurlijk altijd bijzonder welkom zijn. Het gebouw staat open voor iedereen en dat dit niet al leen op papier mooi klinkt, maar werkelijk zo is, bewij zen de cijfers. Het grootste deel van de bezoekers is niet- kerkelijk, daarna zijn de Her vormden pas in de meerder heid, gevolgd door katholie ken, baptisten en anders ge zinden. In het half jaar, dat het centrum nu zijn diensten verleent is er al een zekere band gegroeid tussen huis en „bewoners". Ze beginnen het aan te merken als een eigen huis. Detijdisbijnari.jp, dat er uit de gebruikers een commissie gevormd kan worden, dat het bestuur zou kunnen adviseren in bepaalde gevallen. De mannen hebben zelf al een Vervolg van pag. 1 klein voorproefje genomen, door een biljartcommissie in het leven te roepen, compleet met een reglement van orde. De heer Heetla sprak ook de verwachting uit dat de activi teiten zich nog wel zullen uit breiden. Hij dacht aan demo gelijkheid vitale bejaarden in te schakelen bij de bediening in het huis, aan bejaarden- gymnastiek, haarwassen en drogen en tuinieren. Het succes van de uiteinde lijke opzet is bij niemand meer welkom dan bij de heer Heetla. Zelfs in eigen kring is hij er wel op aangevallen, dat het Dienstencentrum een speelhol en gokcentrum was. Iedereen kan de bejaarden vanaf straat zien kaartspelen! Gelukkig, dat niet iedereen er meer zo over denkt en dat men weer meer waarde is gaan hechten aan de „geneugten des levens", niet alleen voor jongeren, ook voor ouderen. Vooral voor hen om het isole ment van de eenzaamheid te doorbreken. Dit is de groot ste dienst, die het Diensten centrum de bejaarden ver leent.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1965 | | pagina 9