als het om sparen gaat |Q| Will Wanneer U zaterdagmiddag toevallig toch in de (binnen)stad komt, moet U met het beeld van deze foto goed in Uw hoofd geprent voor de aardigheid eens even op de Brolspijp gaan staan met de rug naar de Kelders en het gezicht naar de Wae- ze. En vergelijkt U dan eens de situatie van nu met die op deze plaat, die omstreeks 1930 werd gemaakt door een fotograaf, die toen eveneens op de Brol heeft gestaan. Zo op 't eerste oog lijkt er in de achter ons liggende vijf en dertig jaar op dit punt van de stad niet veel veranderd te zijn, maar gaat er van deze foto niet veel meer sfeer uit, dan van de werkelijkheid nu? Toch is er natuurlijk wel wat veranderd: de schilderachtige halfronde brugboog bijvoorbeeld is in 1931 vervangen door de strakke Paardepijp, een noodzake lijke verbetering voor het verkeer uiteraard, maar geen winst punt in de ogen van de liefhebbers van het oude stedeschoon. Verder is sindsdien de Peperstraat, die vroeger net zo smal was als de Oude en Nieuwe Oosterstraten nu nog, drie- of viermaal zo breed geworden: de panden, waarvoor de beide heren op de achtergrond staan te keuvelen, werden daarvoor afgebroken; het pand rechts op de voorgrond staat er nog het is nu de zaak van de Firma Alex Copini. Dat een aantal van de gefotografeerde bomen zich tot de dag van vandaag heeft kunnen handhaven mag wel een wonder heten, maar dat moet U vooral niet verder vertellen we zien de nijvere mannen van de kaplustige Gemeentelijke Plantsoe nendienst al naar de bijl grijpen, zodra er praat van komt MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1965 | | pagina 3