Lezers klommen in de pen De 9eveistenen sPreken (2) HUTTIN6 Sinterklaas o] de televisie St. Nicola Leeuwarden 'T KLEINE KRANTSJE 4 jdterdag vanuit Sinterklaas Wij hebben geweldig genoten van uw laatste krantsje, waarin u blijkens een mededeling nu eens alle Leeuwarders hebt ver rast. Prachtig was weer het arti kel over Snorrewietslce, die we allemaal nog zo goed hebben gekend - zelfs de kinderen, die haar niet hebben gekend, heb ben het verhaal met heel veel interesse gelezen. Waar ik u over wil schrijven, betreft even wel een andere zaak, namelijk naar aanleiding van de mooie gekleurde plaat op de eerste pa gina met Sinterklaas en Zwarte Piet. Het is me opgevallen, dat er dit jaar wel heel raar is omgespron gen met de berichten over de aankomst van Sinterklaas en wat moeten onze kleintjes daar nu wel niet van denken Nog maar net was Sinterklaas met veel tam tam in Leeuwarden binnengehaald of de Televisie maakte bekend, dat de goede Sint over tien dagen in Neder land zou arriveren - een vergis sing natuurlijk, maar de om- roepster zei het dan toch maar. Op de maandag na de aan komst van Sinterklaas in Leeu warden gaven de kranten na tuurlijk verslag van deze gebeur tenis, maar toen wij onze krant van een dag later opensloegen, stond daar notabene weer een ander bericht in, „dat Sinter klaas zaterdag in Nederland zou arriveren". Nu kunt u mis schien zeggen, och dat hebben ze niet in de gaten, maar och heden als het grote geheim ver loren gaat Zou u hieraan eens wat aandacht willen schenken in 't Kleine Krantsje Leeuwarden Mevr. J. HOEKSTRA In onze Sinterklaaseditie heeft een gedichtje gestaan van onze medewerker S.I.V.I.: „De allermooiste leugen Wij vinden het heel belangrijk, dat deze „leugen" zo lang mogelijk gehandhaafd blijft. Iedereen kan daaraan medewerken, dunkt ons, door zo voor zichtig mogelijk met de waarheid om te gaan Red. 't KI. Kr. Een baard In uw rubriek ,Hè je dat hoord?' doet u een verhaal van een stadgenoot enige nachten gele- FRIESCH DAGBLAD: PSr ge- Ikom 1 het Vergezeld van zijn zwarte Pieten, hellt baardiers en muzikanten Nicolgas ~Rterdagzijn intrede gedaa\ veerde in Leeuwarden aan boord vai\ j'iet motorschip 'Kenau', dat afmeerdjl de Prinsentuin, waarna de Spaaj^ ijl dj^tjjeeschenkerij onti rqex Zaterdag arriveert Sint Nicolaaa in Ne erland en het is deze keer Vllssingen. dat de eer te beurt valt namens alle televisie kijkende kinderen de goedheilig- man te mogen begroeten. De NTS zal van de aan komst verslag doen via een rechtstreekse reportage, die van 13.00 tot 14.00 uur op_ [ederland 1 wordt uitgezonden en die erband, eveneens rechts] door de Duiti ilse (RT1 te vermelden óf deze feestgan ger was niet erg origineel, want toen ik tientallen jaren jonger was dan ik nu nog ben, hoorde ik al dit verhaal van zo'n feest ganger. Mijn herinnering laat mij in de steek of deze man op het Cambuursterpad woonde) Leeuwarden C. DE JONG Voelen wij u goed aan, ge achte abonnee, dan hebt u bij het lezen van het ver haaltje over de aangescho ten stadgenoot, die in het licht van een straatlantaarn z'n huissleutel zocht, aan een baard gedacht. Welnu - volkomen terecht, naar ons bleek, toen onze zegsman de identiteit vair deze man onthulde: tot onze grote verrassing bleek hij voor zien te zijn van een kolos sale baard en dat gold even den over het zoekraken van zijn huissleutel. Of u hebt een abuis gemaakt door „tientallen jaren geleden" Maandag 15 november 1965 FRIESCH DAGBLAD: Dinsdag 16 november 1965 zeer voor z'n avontuur met die huissleutel. Desgevraagd deelde onze vrolijke stadgenoot, wiens naam we nu maar niet zullen verklappen, ons mee, dat het geval met die zoek geraakte sleutel zich nog in z'n baardloze jeugdjaren heeft afgespeeld; hij woon de toen echter wél aan het Cambuursterpad Onze fo tograaf kon het niet nala ten deze stadgenoot plus lange baard te vereeuwigen voor de lezers van 't Kleine Krantsje - deze foto gaat hierbij. Red. 't KI. Kr. Voorstreek Vooruit Naar aanleiding van de foto ge plaatst in uw uitgave van 24 dezer, waarvoor onze dank, wil len wij een kleine aantekening maken. Een foto gemaakt uit de begin jaren van onze vereniging, is natuurlijk erg rekbaar, doch, aangezien hierop voorkomen in persoon de heren Jongstra, Schwaner en Cohen moet deze foto gemaakt zijn na toetreding van Kelders en Naauw, welke samenbundeling eerst plaats vond op 11 november 1931. Gezien derhalve de foto-situatie kan deze foto genomen zijn in de zomer van 1932, en zoals u bekend zal zijn is onze vereni ging opgericht 17 december 1925 Nms. W.V. „Voorstreek Vooruit", C. de Jong, secr. Jan van der Werff Jan van der Werff was een nog véél mooiere kerel, dan al uit uw mooie verhaal in 't vorige Kleine Krantsje blijkt. Ik zou u nog heel wat kunnen vertellen, onder andere over een beroemde vergadering in Zalen Schaaf, waar Jan van der Werff zou spreken over het onderwerp: „Waar gaat dat heen Maar schrijven kan ik niet, vertellen wel. Leeuwarden P. VAN D. Aan de glorieuze Jan van der Werff zullen we met alle genoegen nog eens een artikel wijden. Uit tal van telefoontjes en attente me dedelingen is ons wel ge bleken, dat heel veel Leeu warders zich deze bijzon dere stadgenoot nog goed herinneren en er ook graag nog eens wat meer van zouden willen lezen. Red. 't KI. Kr. De machtige gevelsteen „Op Hanenburgh 1643", die we als nummer 2 zullen belichten in onze serie gevelstenen en ornamenten kunnen we helaas niet meer op straat bewonderen - de steen staat al sinds jaar en dag in de kelders van het Fries Museum in het gezelschap van een hele collectie stenen, die eens in de stad te zien zijn g weest. Op Hanenburgh was een huis aan de Berlikumermarkt en wel het pand nummer 19, waarin nu de Radiozaak Van der Wal gevestigd is. In 1577 werd dit huis al zo genoemd en de laatste vermelding dateert van 1843, toen het pand nog met deze naam in het Wijk- boek van Leeuwarden werd aangeduid. Verschillende families, die hier in vroeger eeuwen woonden, zijn naar het huis genoemd en zelfs is het voorgekomen, dat de kinde ren van een zekere Tjebbe Jellema, die het huis in het midden van de zeventiende eeuw bewoonde, de naam Hanenburg verkozen boven die van Jellema. Hoewel Hanenburgh dus al voor 1600 bestond, staat er een latere datum op deze steen (1643) - over herkomst en juiste betekenis blijven we in het duister tasten. GRAFMONUMENTEN SCHOORSTEENMANTELS DE FRIESCHE STEENHOUWERIJ SINDS 1930 TELEFOON 30180 - 29278 - 27866 - 28286

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1965 | | pagina 4