kijk fotograaf lag op dak Lezers in de pen CITAX Pluimveetentoonstelling Nut en Sport 'T KLEINE KRANTSJE Vreemde op de stad van paviljoen de wielen vny[ jftaqe,.... Foto rechts: Baas van konijn met baas van konijn Foto links: kampioenskonijn Vreemde kijk III Foto is genomen vanaf midden Paviljoen Grote Wielen (rechts van vlaggestok) plm. 10 uur. Ge nomen met telelens 30 cm. Leeuwarden A. HARMS Vreemde kijk IV Volgens mijn gedachte is de fo to, welke u plaatste genomen vanaf 't gebouw van de Grote Wielen met een apparaat, dat het geheel zeer dicht bij trok. Leeuwarden L. v.d. MOLEN Vreemde kijk V De foto is genomen op een bo venverdieping van de Grote Wielen, richting stad. Zo goed en kwaad ik dat kan beoordelen is hier gebruik gemaakt van een kleinbeeldcamera met een sterke telelens (minstens 30 cm brand punt). Daarna is het negatief sterk vergroot tot clichégrootte. Leeuwarden S. DE JONGH Vreemde kijk VI De fotograaf heeft de foto ge maakt in het weiland (dat nu onder water staat) naast het kampeerterrein van de Grote Wielen en heeft daarbij op een ladder of een auto gestaan; in elk geval is de foto van een hoogte af genomen. Leeuwarden D. WIP Vervolg op pag. 8 Jan van der Werff Het mooie geval met de „over- jaarse otten", die Jan van der Werff over de toonbank smeet, heeft zich niet afgespeeld bij mijn vader, de kruidenier B. Dorenbos, maar in de zaak van Van der Goot tegenover de Waag op de drukke kant van de Nieu- westad. Maar dat wil niet zeg gen, dat mijn vader nooit iets dergelijks met Jan van der Werff heeft beleefd Ik herinner mij een scène, waar bij mijn vader eveneens de kwaliteit van zijn otten betwist te. Jan van der Werff liep ten slotte rood aan en op de van hem bekende rauwe wijze be sloot hij met: „Nou vr.... ze dan, dan kanne je sien, dat ze goed binne...." Overigens: een bovenstebeste kerel, deze Jan van der Werff Leeuwarden E. DORENBOS De onvergetelijke Jan van der Werff heeft bij zóveel klanten ronduit gezegd, wat hem in de mond kwam, dat tijdgenoten zich tientallen jaren later wel eens kunnen vergissen, wanneer het gaat om te bepalen waar precies iets heeft plaatsgevonden. Dat geldt trouwens voor alle herinneringen aan vroeger: wie ze zwart op wit zet, moet er maar op rekenen, dat hij zich met namen, plaats- en tijdsbepalingen zeker wel eens vergist Red. 't KI. Kr. TELEFOON 2 3 4 3 4 STANDPLAATS STATION Ook telefonisch te ontbieden vóór stads- en buitenritten Chauffeur Als abonnee van uw blad, dat ik altijd met veel genoegen lees, de volgende vraag: Wie is de chauffeur en van wie is de auto van de plaatjes bij het verhaal De barre winter van '29 in 't Kleine Krantsje van 1 december? Leeuwarden F. ZOODSMA-ERENDS De ijsbrekende vrachtauto bij de Willemskade was van de N.V.B. De chauffeur was bij ditzelfde bedrijf in bouwma terialen in dienst; het was de heer J. Wouters. Verder konden we op de foto zien de heren D. G. Visser, A. de Jager, F. Wouters, J. Wou ters en P. Hollander. Red. 't KI. Kr. Vreemde kijk I Mij zo eens herinnerend aan al onze zwem- en zeiluitjes op ons aller Grote Wielen, geloof ik haast, dat u de foto daar heeft genomen met een telelens. Km- paal 4 duidt ook in die richting en links onder de boog met vlaggemast. Ook stond de foto graaf hoog, dus boven in de woonkamer van toen, de fami lie Eygelaar. Utrecht A. SPOELSTRA—v.d. MEULEN Vreemde kijk II De fotograaf heeft deze foto volgens mij zittend ('t kan ook staand of liggend zijn geweest; dit is voor een leek moeilijk te bepalen) genomen, vanaf het zonneterras van het voormalige zwembad De Grote Wielen bij het logeerkamertje dat zich daar bevindt, n.l. „La Bohème". Leeuwarden JAPIE BALK De foto van de Groningerstraatweg, die wij twee weken geleden bij wijze van aardigheid met de vraag „Liwadders, waar is dit in 't Kleine Krantsje afdrukten, blijkt onze abon- nee's zó te hebben aangesproken, dat wij een onverwacht groot aantal antwoorden op deze vraag binnenkregen. Wij hadden in onze argeloosheid gedacht, dat we misschien maar en kele juiste oplossingen zouden krijgen van beroepsfotografen, die het geheim van de plaat zo zouden kunnen ontsluieren, maar verscheidene tientallen inzenders lieten huu (meestal) juiste antwoord vergezeld gaan van de mededeling, dat ze leken waren en eigen lijk geen verstand hadden van fotografie Het aantal duidelijk onjuiste oplossingen was zeer gering - er waren misschien maar tien of twintig inzenders, die de foto graaf op een verkeerde plaats situeerden; de meesten hadden het bij het rechte eind door te stellen, dat de foto van het (voormalige) paviljoen De Gro te Wielen afgenomen moest- zijn. Maar - en daar ging het nu om - waar precies zat, stond of lag de fotograaf Wel, hij lag op het dak en hij maakte de foto met een spiegelreflexcamera met telelens 40 centimeter op een zaterdagmiddag, omstreeks drie uur - deze tijd vermelden we ook maar, omdat enkele inzen ders ons eveneens een tijdstip noemden, waarop de foto zou zijn gemaakt. Sommige inzenders lieten hun oplossing vergezeld gaan van een hele situatietekening, ande ren gaven uitvoerige toelichtin gen en meer dan een blééf ons ervan verdenken, dat we toch een trucfoto hadden afgedrukt, ondanks onze verzekering, dat het beslist géén trucfoto was: het is alleen zo, dat de telelens het beeld heeft vervormd - de vrij scherpe bocht in de weg is in werkelijkheid dus een heel flauwe bocht Het lijkt ons aardig enkele oplossingen af te drukken in onze rubriek „As jou het mij frage" - voor alle andere evenzeer onze hartelijke dank. En nu de prijswinnaar - het lot heeft hem moeten aanwijzen: de heer H. Jeeninga, Anjelierstraat 4 in Leeuwarden. Hij krijgt de uitgeloofde boeken- bon van vijf gulden en boven dien (kleine attentie van onze fotomedewerker Harry Dikken, die de curieuze plaat maakte) dezelfde foto (formaat 9 maal 12 cm) in kleuren. Hier zien we onze fotomedewerker Harry Dikken de plaat maken, die zoveel lezers van 't Kleine Krantsje aan het denken heeft gezet. Flij ligt op het dak van het voormalige paviljoen van De Grote Wielen - een telelens van 40 cm haalt het te fotograferen beeld veel dichterbij.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1966 | | pagina 4