Krantsje U kunt ze bestellen! Foto's in 't VOGELTSJE BOSCH VOGELTSJE DE JONG Het staat in de sterren Februari wordt aanstonds 'T KLEINE KRANTSJE Kunstig ontleedkundig waschbeeld M. TRUMPY, gearriveerd zijnde in Leeuwarden met een kunstig ONTLEED KUNDIG WASCH-BEELD, gemaakt onder opzicht van de beroemde Fonta- na, waarin de ingewan den bij de mensch, van de borst, en buikholte in wasch, gelijk de natuur, geboetseerd zich vertonen, zoo dat men zich een duidelijk denkbeeld van voornoemde ingewanden en derzelver ligging kan maken, en zowel Heeren als Dames het met be wondering zullen aan schouwen. Voornoemd kunstbeeld is dagelijks te zien op de Stads Schutters Doele, van 's morgens n tot des avonds 9 uuren, tegen be taling van ir stuivers, of naar ieders genereusitijd. (18r6) VOGELTSjE DE JONG Wij krijgen zo dikwijls aanvragen om afdrukken van foto's, die in 't Kleine Krantsje stonden, dat wij hebben besloten een speciale Fotodienst in te stellen, die de mogelijkheid opent bepaalde foto's te bestellen. Op enkele uitzonderingen na zullen de in onze krant afgedrukte foto's wel leverbaar zijn. Aangezien meestal de negatieven niet beschikbaar zijn, moeten de foto's speciaal voor de lezers van 't Kleine Krantsje worden gereproduceerd. De kosten zijn: Formaat 13 18 cm f 6,00 Formaat 18 X 24 cm f 7,50 Voor het bestellen van nog grotere formaten is oveileg met onze Fotodienst noodzakelijk. Ook voor het eventueel bestellen van foto's van bepaalde punten in oud Leeuwarden, die nog niet zijn gepubliceerd, kunnen onze leden zich tot deze Fotodienst wenden: Vredeman de Vriesstraat 1, Leeuwarden Telefoon 05100-20302 STIER 22 april—21 mei Laat u niet in de war brengen door de spanningen van de laatste week. Voor velen onder u komt een onverwachte op lossing. In ieder geval kunt u beslist op ongedachte medewer king rekenen. De laatste febru- ariweek is gelukkig, ook in de liefde. TWEELING 28 mei—21 juni Een maand vol afwisseling. Richt u op hetgeen u wilt be reiken en spring niet van de hak op de tak. Als u uw om geving welwillend tegemoet treedt, wordt het een goede pe riode. Ga die ruziezoekende fa milie wat uit de weg. LEEUW 23 juli—22 aug. Gelukkig bent u nu weer wat optimistischer gestemd. Mee-' vallers blijven de stemming er in houden. Bouw echter geen luchtkastelen en houdt de voe ten op de grond. Een gunstige maand voor liefde en hartsaan gelegenheden. Kortom, u wacht een prettige tijd. MAAGD 23 aug.—22 sept. Die spanningen en conflikten in uw werk moet u sublimeren door in uw vrije tijd ontspan ning te zoeken. Uiteindelijk trekken uw superieuren aan het kortste eind. U merkt dat vrien den u meer waarderen en dat zal u zelf steun en voldoening schenken. Bel die oude, goede vriend eens op. WEEGSCHAAL 22 sept.—23 okt. Zowel zakelijk als in gezellig heid en liefde een goede maand. Handel echter niet onbezonnen. U ontvangt waardering en kunt veel bereiken. U doet nieuwe ervaringen en nieuwe relaties op. SCHORPIOEN 24 okt.—22 nov. Nog steeds moet u uitkijken en op uw tellen passen. Was u in de lappenmand dan moet u (nog) oppassen voor kouvatten. De laatste weken van de maand zijn ook financieel goed. U bent weer in evenwicht en kunt met een geruster hart aan het werk gaan. SCHUTTER 23 nov.—21 dec. Kleine conflikten en daardoor komen allerlei spanninkjes deze maand op uw pad. Laat u daar door niet beinvloeden. Wees voorzichtig in geldzaken. Kijk uit op de weg en wees niet roe keloos. U zit vol energie, waar door u uw „opruimingswoede" gaat botvieren. Kans op ontdek king van interessante gegevens. STEENBOK 22 dec.—20 jan. Vanaf het midden tot het einde van februari moet u op uw hoede zijn. Overweeg goed voor dat u contrakten gaat tekenen. Laat u niet binden. Geef niet toe aan negatieve neigingen. Over enige maanden komen er bijzondere kansen. Reeds nu moet u er rekening mee houden, door zich in deze periode niet te hinden. WATERMAN 21 jan.—18 febr. Februari is de maand om uw plannen te verwezenlijken. Uw verwachtingen worden werke lijkheid. U voelt zich evenwich tiger, waardoor u zich niets aan trekt „van wat de mensen er van zeggen". Het advies van die goede vriend is juist. Dit zal u helpen 0111 vol vertrouwen voort te gaan. VISSEN 19 febr.—20 maart Dat restje onrust en die onze kerheid zullen verdwijnen. Maak die correspondentie af. In het bijzonder die officiële zakelijke brieven. Een gunstige maand voor handel en reizen. U moet doordacht en voorzichtig te werk gaan. Het betreft immers besluiten voor projecten op lan gere duur. U bent in „vorm" voor het maken van plannen en om anderen te kunnen advise ren. RAM 21 maart—21 april Deze maand valt u van het een in het ander. Dit door onder handelen en bespreken. Reken er maar niet op dat u aan uw hobby's zult toekomen. Uw ver wachtingen worden in februari ten dele verwezenlijkt. Eind van de maand zult u dat met vol doening constateren. KREEFT 23 juni—22 juli In uw werk krijgt u veel waar dering. Uw organisatie is voor beeldig. U moet vaak vroeg op staan. Praat niet als brugman om die ander te „bekeren". Luister naar uw goede vriend als u de samenhang achter de din gen wilt leren begrijpen. Arti stiek komt u tot goede presta ties. Verspil echter uw tijd niet met onnodige praterij maar ga tot handelen over. Kijk echter uit als u een ander baantje zoekt. (Copyright 't Kleine Krantsje) Stadgenoot M. liep net door de oude binnenstad, toen opge wonden vrouwenstemmen ge wag maakten van een pas be gonnen brand in een oud pak huis vol met zeer brandbaar materiaal. In hun angstige ge dachten zagen de dames het hele stadscentrum al in een rokende puinhoop veranderen, maar als man van de daad hoef de heer M. zich geen moment te bedenken om onmiddellijk tot een doeltreffende actie over te gaan. Met heel z'n gewicht drukte hij de voordeur van 't pakhuisje uit de scharnieren en sloot toen werkelijk vindingrijk de brandhaard af door het plaat sen van een grote stalen plaat voor een luik, waarachter de vuurhaard bleek te zijn ont staan - naar menselijke bereke ning moesten de vlammen bij gebrek aan zuurstof nu wel spoedig doven. Toen dit inderdaad een juiste theorie bleek te zijn verliet heer M. trots als een pauw het geredde pand en vroeg toen een buurman of hij wel even de - hem wel bekende - eigenaar van het pakhuis telefonisch van het gebeurde mocht verwittigen. De stem van de heer M. verried dan ook een duidelijk enthousi asme, toen hij deze eigenaar on middellijk aan het lijntje kreeg, maar zie nu, hoe snel geestdrift door slechts enkele woorden kan worden bekoeld. „Een plaat voor zet vroeg de eigenaar onthutst, „ach kerel, waar hè je je eigenlijk met bemoeid Zouden er veel Leeuwarders zijn, die nog nooit van hem hebben gehoord, die nog nooit een artikeltje van hem lazen, die hem nog nooit in de stad hebben gezien - meestal met verrekijker en meestal de blik schuins omhoog, speurend naar gevogelte Vogeltsje Bosch, heel officieel: de heer Gerrit Bosch, is een begrip in Leeuwarden. Van z'n vroegste jeugd af is hij al een vogelliefhebber en wie nu weet, dat hij op weg naar de drie en zeventig is, kan zo uitreke nen, dat onze gevederde vrienden al zo'n vijf en zestig jaar bij Vogeltsje Bosch in een bijzondere belangstelling staan. Die gevorderde leeftijd heeft hem nu genoopt het wat langzamer aan te gaan doen: wel graag wil hij het contact met z'n (vele hon derden relaties in de hele provincie behouden, maar met name het werk voor de Inlichtingendienst van de Bond van Friese Vogel- beschermingswachten zal hij geleidelijk gaan overdoen aan z'n jonge (33 jaar oude) vriend Wim de Jong, een man, die al een even- grote belangstelling voor de vogels heeft. Het adres van de heer De Jong (De Jong De Jong Vogeltsje De Jong!) is Boeierstraat 32 B. Zijn telefoonnummer is 3367 xnoteert u het maar; het kan wel eens te pas komen. VOGELTSJE BOSCH

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1966 | | pagina 9