ran het jaar 'T KLEINE KRANTSJE 1892. Deze- Koninklijke auto's vooi het Paleis aan het Hofplein. In de voorste wagen met hand aan de kin en diep in gedachten Leeuwardens burgemeester ]hr. Van Beyma. Leeuwarden Koningin Wilhelmina bezoekt schaatswedstrijden op de baan van de (Koninklijke) Ijsclub aan de Bleekerstraat. Rechts met bolhoed, C. D. K. Van Harinxma thoe Slooten. Belangstelling voor het Friese vee: tijdens het bezoek van 1912 bezocht Koningin Wilhelmina ook de veemarkt in Leeuwarden. rende herinnering aan een of meer mooie EHELS met de beel- n pnge paar in kleuren efl 1,25 ic etuidoos 'els met verschillende [KORTING ai ^oranjeverenigingen "ejjigingen tenminste «laai gelang de afname Cer de Kelders 28, epwarden, tel. 23504 1905 25—27 september Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik bezoeken het Fries Genootschap en maken kennis met het werk ter bevordering van de Friese huisvlijt van Baronesse Collot d'Escury. 1906 15 september Koningin Wilhelmina, Koningin Emma en Prins Hendrik wonen de plechtige onthulling bij van het standbeeld van Graaf Willem Lodewijk van Nassau (Us Heit) op het Hofplein. 1912 29 augustus Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik vereren de Landbouwtentoonstelling met een bezoek. 1914 16 januari. Koningin Wilhelmina gaat schaatsen op de baan van de IJsclub aan de Bleekerstraat. 1917 27—29 januari. Weer een „schaatsbezoek" aan Friesland. Konin gin Wilhelmina is nu niet alleen,- Prins Hendrik en Prinses Juliana zijn in haar gezelschap. 1925 8 september. Koningin Wilhelmina brengt bezoek aan het Dia- conessenhuis en wordt op het stadhuis ontvangen door de gemeenteraad. Defilée op het Wilhelmi naplein. 1927 6—7 september. Grote Landbouwtentoonstelling met een brede koninklijke belangstelling: Koningin Wilhelmina, Koningin Emma, Prins Hendrik en Prinses Juliana. 1934 - 8 juni. Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana brengen een bezoek aan de veemarkt. 1936 23 januari. Prinses Juliana opent het nieuwe gebouw van de Middelbare Technische School aan de Molen straat. 1945 9 november. Bezoek van Prinses Juliana als presidente van Nederlands Volks Herstel; ontvangst op het Pro vinciehuis. 1946 25—26 april. Koningin Wilhelmina stelt zich op de hoogte van economische, maatschappelijke en culturele toestanden in Friesland; onderhoud met verte genwoordigers van verschillende bevolkingsgroe pen en bedrijven; ontvangst door Burgemeester van Leeuwarden. 1947 - 31 juli. Eerste bezoek van Prins Bernhard aan Leeuwar den. Prins en Prinses worden ontvangen op het stadhuis. 1947 24 september. Koningin Wilhelmina bezoekt de Landbouwten toonstelling. 1950 25—26 september. Statiebezoek van Koningin Juliana en Prins Bern- hard; ontvangst op Provinciehuis en Stadhuis, bezoek aan Grote Kerk en Prinsentuin, gala avond in de Harmonie. 1952 24 september. Koningin Juliana bezoekt Leeuwarden ter ere van het honderdjarig bestaan van de Friese Maat schappij van Landbouw. 1954 10—11 juni. Werkbezoek van Prins Bernhard; bespreking op Provinciehuis, in ambtswoning Commissaris der Koningin gesprek met genodigden, inleidingen over industrialisatie in Friesland en andere eco nomische onderwerpen, agrarische welvaartsplan, problemen rond arbeidsmarkt in Friesland. 1954 9 september. Prins Bernhard bezoekt de jubileumkeuring van het Fries Rundvee Stamboek. 1957 - Koningin Juliana bezoekt de Condensfabriek, ont vangst in het Kunstcentrum Prinsetün door de dames van V.H.V., bezichtiging Pier Pandermu seum en bezoek aan Fries Museum. 1959 21 mei Koningin Juliana en Prins Bernhard en de Sjah van Iran in Leeuwarden, bezoek aan het research- laboratorium van de Condensfabriek. 1962 7 mei De gehele Koninklijke familie vereert Leeuwarden met een bezoek: Koningin Juliana, Prins Bern hard, Prinses Beatrix, Prinses Irene, Prinses Mar griet en Prinses Christine. Deputaties van vier en veertig Friese gemeenten defileren op het Wil- helminaplein; koffietafel in de Beurs. 1963 18 september. Koningin Juliana bezoekt de Frisiana in de Fries landhal.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1966 | | pagina 7