GESCHENKEN Parfumerie H. de Boer Ger. v. <L Meulen Leuk Sinterklaas cadeau: abonnement op 't Kleine Krantsje 'T KLEINE KRANTSJE 10 VOOR 1 1 Ienault NAAR OSIER UW ADRES R IJ WI E L E N In 't vorige Kleine Krantsje hebben we al even tussen de regels door verteld, dat Frisia in 1925 aan een tienjarige periode van Groningse voetbaisuperioriteit een eind zou maken door eindelijk Be Quick als noordelijk kampioen te onttronen. Dat gebeurde op een bijzonder ongebruike lijke manier, want niet vaak komt het voor, dat een aspi rant-kampioen niet van meet af in de kopgroep vertoeft: het verschijnsel, dat een voetbalploeg eerst lange tijd be scheiden in de middenmoot zit om tenslotte onstuitbaar naar voren op te rukken, mag wel hoogst zeldzaam wor den genoemd. Toch is dat met Frisia het geval geweest en het heeft heel lang geduurd voor men in het noorden besefte dat de be woners van de Wilhelminabaan in dit seizoen wel eens voor een grote sensatie zouden kunnen zorgen: een ge weldige eindspurt van acht achtereenvolgende overwin ningen bracht Frisia tenslotte op gelijke hoogte met het sterke Be Quick, dat ditmaal dank zij een minder goed doelgemiddelde de eer aan Frisia moest laten. Twee spelmomenten uit de goeie ouwe tijd en een elftalfoto; deze laatste van een aspirantenploeg van Frisia met veel bekende gezichten van cracks uit later jaren. ENORME KEUZE Wirdumerdijk 22 - Leeuwarden - Tel. 26260 SPANJAARDSLAAN 162 - LEEUWARDEN-TELEF. 05100-20043 voor EN REPARATIE RUITERSKWARTIER (t.o. Harmonie) De kleine zaak met grote service Telefoon 2 46 28 Nee, toen Frisia na tien van de achttien wedstrijden in dit merk waardige seizoen nog maar drie maal gewonnen had, vijfmaal gelijk had gespeeld en tweemaal verloren had, was er zeker nie mand, die durfde denken aan de mogelijkheid van een komend kampioensfeest in Leeuwarden. Weliswaar had Be Quick zich in dezelfde periode wat minder virtuoos getoond dan in de zo succesvolle seizoenen ervoor en na tien wedstrijden ook al vijf verliespunten opgelopen, maar voor iedereen bleven de Gronin gers toch veruit favoriet en pas toen Frisia diep in het seizoen het kunststukje uithaalde van een overwinning op dit superi eur geachte Be Quick, begonnen de statistici uit te rekenen, dat de Leeuwarders waarachtig wel kampioen konden worden, wan neer ze althans in de vier reste rende wedstrijden geen puntje meer zouden verspelen en ook Be Quick verder ongeslagen bleef. Frisia startte in deze competitie met een uiterst zuinige zege van i-o op WW in Winschoten, maar verraste daarna niet wei nig door Be Quick in Gronin gen in bedwang te houden (2-2), een resultaat, dat de Groningers stellig nog niet als een teken aan de wand hebben willen zien. Een forse triomf van 5-0 op GW, dat met twee overwin ningen best was gestart, toonde aan dat Frisia nu toch wel wat in z'n mars moest hebben, maar vijf verliespunten in de volgen de vier wedstrijden namen de goede indruk bijna helemaal weer weg. Eerst brachten de blauwgelen het op de Wilhelminabaan niet verder dan een puntenverdeling tegen Veendam (2-2), daarna werd verrassend van Leeuwar den verloren in een ontmoeting waarvan we de vorige maal een heerlijk ouderwets' verslag heb ben gebracht en vervolgens za gen Achilles (2-2) en Friesland (0-0) kans om de blauwgelen van de volle winst af te hou den. Een spectaculaire overwinning op Velocitas in Groningen (2-1) drukte Frisia eindelijk uit de middenmoot omhoog en toen de concurrentie nog eens een steekje liet vallen rukte de oude LAC zelfs op naar de mooie tweede plaats, een positie, die weer verloren ging door een puntenverdeling tegen Leeuwar den (2-2) en een zure nederlaag in het verre Veendam (0-1). Zo stond Frisia na tien wedstrijden nog maar op de vierde plaats achter Be Quick, Veendam en Achilles en met een achterstand van vier volle punten op de Groningers. En toen kwam dan, helemaal onverwacht mogen we wel zeg gen, die onvoorstelbare serie van ach.t achtereenvolgende over winningen in een lange en in drukwekkende eindsprint, waar in Frisia 32 doelpunten scoorde en haar tegenstanders niet meer dan drie tegenpunten zou toe staan - een sensatie, waarover in die dagen in het noorden heel wat te doen is geweest. Eerst werd in Assen met Achil les afgerekend (5-1), daarna werd GW in Groningen met 7-0 ge kraakt, toen moest Alcides er in Meppel met 8-1 aan geloven en daarop volgde op de 18e ja nuari in Leeuwarden de top wedstrijd tegen Be Quick, dat op dat moment nog twee pun ten voorstond, maar een wed strijd meer had gespeeld. Het werd voor 6000 toeschou wers een meer sensationeel dan fraai voetbalgevecht, waarin Frisia voor alle doelpunten zorg de. Nadat Van Putten Frisia de leiding had gegeven door de bal uit een strafschop in het net te knallen schoot Chris Visser bij een ongelukkige manoeuvre in eigen doel. Met een juweel van een doelpunt in de tweede helft kon rechtsbinnen De Jong Frisia de overwinning bezorgen. On voorstelbaar groot was het en thousiasme van de Frisia-aan- hang na dit succes en graag wil len we de opstelling van het kranige Frisia-elftal dat voor de ze krachttoer zorgde aan de ver getelheid ontrukken - de oude ren onder ons zullen in hun herinnering de heren nog wel over de grasmat zien draven, wanneer we de namen noemen: doel Overmeer; achter Nijhuis en Kingma; midden Kooiman, Piet en Chris Visser; voor Lam mert Steinvoorte, De Jong, Van Putten, Dalhuysen en Henk Steinvoorte. UW DROGIST Specialiteit in KRUIDEN J. M O N S M A v/h Rinsumageest Noordvliet 161-169 Leeuwarden

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1966 | | pagina 10