II de meneer die de vorige week het kantoor van 't kleine krant VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHE Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteitskantoor Vredeman de Vriesstraat 1 ABONNEMENTSGELDEN Eedactie, administratie en advertentieafdeling: Vredeman de Vriesstraat 1 a.d. Emmakade Telefoon 20302 Postgiro 98 10 62 Bankrelatie: Raiffeisenbank 'T KLEINE KRANTSJE Abonnementsprijs: f 2,90 per half jaar f 5,80 per jaar glCRANrTN v. h. buitenland f 7,50 per jaar OSSE NUMMERS 40 CENT DERDE JAARGANG - NUMMER 56 Verschijnt eenmaal in de veertien dagen 30 NOVEMBER 1966 SN AI el sje binnenkwam om z'n abonnementsgeld te betalen deed nogal gejaagd en dat was een vreemde zaak want het was niet over dit bijna voorbije jaar zes en zestig dat hij nog geld verschuldigd was dat had hij wie weet hoe lang geleden al betaald maar over ze ven en zestig wou hij het nu al voldoen en het was aandoenlijk te zien hoe er bijna hoorbaar een pak van z'n hart afviel toen hij de vijf gulden en tachtig cent op de tafel had gelegd en de kwitantie in zijn binnenzak kon steken ziezo zei hij met een zucht van voldoening daar ben ik voor een jaar weer van af hoef ik me geen zorgen meer over te maken een liek man is een riek man enfin hij was maar wat blij z'n centen kwijt te zijn dat was duidelijk nu zijn er mensen en mensen dachten wij want er komen hier wel meer van zulken hoor maar we zouden ze niet graag de kost willen geven die zich in het geheel niet bezwaard voelen wanneer ze nog abonnementsgeld verschuldigd zijn en tegelijk maar beren ach meensen wat ist een mooi krantsje niet wat leze jimme dat nog niet mutte jim je oek abonnere man een hardstikke mooi krantsje maar zelf op tijd betalen ho maar is trouwens vaak geen moedwil hoor kwestie van nonchalance willen wel betalen als het er op aankomt dan betalen ze wel de meesten tenminste in de meeste gevallen niet altijd zijn altijd uitzonderingen minder plezierige mensen blijven er altijd onze mannen komen met kwitantie aan de deur betaal ik niet zegt zo'n abonnee daar staat h jansen mut n jansen weze (hij heette in werkelijkheid anders hoor) adres straat en huisnummer kloppe wel maar h mut n weze afgelopen betaal ik niet kwitantieloper die het ook niet voor de lol doet wordt per geinde kwitantie betaald weer terug naar kantoor h wordt veranderd in een dikke n paar dagen later weer kwitantieloper naar die n (en en en en jansen betaal ik niet zegt n jansen mut nog beter veranderd wudde we willen maar zeggen het leven is moei lijk doen ons best krantsje zo attractief mogelijk te maken kost heel wat tijd en inspanning en geld vrienden alles is duurder ge worden sinds eerste nummer van 't kleine krantsje verscheen arbeidslonen duurder papier duurder drukkosten hoger kostsen van foto's hoger kosten van clichees hoger ptt duurder geworden wordt straks weer duurder alles duurder duurder alleen abonne mentsprijs kleine krantsje bleef gelijk en blijft voorlopig gelijk willen het populair houden zacht prijsje twee gulden negentig in een half jaar is toch niet te veel vragen daarbij wel graag wat medewerking van de abonnees om aangeboden kwitanties vlot te betalen kom zelf wel even aan kantoor betalen zeggen sommigen komt in zeven van de tien gevallen niks van terecht kost ons allemaal tijd en kopzorgen help toch een beetje mee als u wilt als we er mee moeten stoppen is 't oek weer niet goed nou mooi u vond dit een vreemd verhaal en een vreemde pagina natuurlijk nou ja 't kleine krantsje is ook een beetje vreemd wat anders dan anders niet te vergelijken met een gewone normale krant het zij zo nog een heel prettige sinterklaas toegewenst door de directie redactie abonnementenadministratie advertentieafdeling en hele santemekraam long echtpaar in Leeuwarden laat zo nu en dan moeder, re spectievelijk schoonmoeder uit zekere bejaardeninrichting in de stad met een taxi overkomen voor een leuke theevisite. Een dezer dagen ging er weer zo'n telefoontje naar het Tehuis: wilt u even zeggen, dat mevrouw Janssen zich gaat klaarmaken, met een kwartiertje staat de taxi voor de deur. Half uur later stopte taxi voor opgegeven adres, omgeving En gelseplein, de bestuurder stapte uit, achterportier ging open en na lang wachten zag mevrouw vanuit haar huiskamer tot haar ontzetting hoe de taxichauffeur met zeer veel moeite een hoog bejaarde dame op krukken uit de auto kreeg. Reeds waren de eerste stappen in de richting van het huis gezet, toen me vrouw de deur openzwaaide en ontsteld uitriep: „Ach, dat is mien moeke niet „Uw moeke niet vroeg de chauffeur, niet weinig verbaasd. „Welnee", her haalde mevrouw. „Dat is mien moeke niet...." „Nou" zucht te toen de chauffeur, „dan nim ik dizze mar weer met". Weer half uur later verscheen de taxi nogmaals in de straat. „Is dit de goeie dan vroeg de chauffeur, toen hij het portier opende voor een duidelijk ande re dame, ook grijs weliswaar, maar met maar één stok. „Ja, da's de goeie", antwoordde me vrouw. „De goeie vroeg toen de oude alsof ze 't in Keulen hoorde donderen. „Hoe su ik de goeie niet weze, wat is dat nou Abonnee's van buiten Leeuwarden, die nog altijd verzuimden het abonnementsgeld over 1966 of een deel van 1966 aan 't Kleine Krantsje over te maken, hebben wij dezer dagen per briefkaart op hun na latigheid geattendeerd. Mogen wij deze abonnee's dringend verzoeken het verschuldigde bedrag per ommegaande te storten op onze girorekening 98 10 62

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1966 | | pagina 1