P SPORTCLUB CAMBUUR IN V00RJAARSST0RM Uccinnccln^eH 19Z? VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN Redactie, administratie en advertentieafdeling Vredeman de Vriesstraat 1 a.d. Emmakade Telefoon 20302 Postgiro 98 10 62 Bankrelatie: Raiffeisenbank 'T KLEINE KEANTSJE Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteitskantoor Vredeman de Vriesstraat 1 VUFDE JAARGANG 21-3-'69 Abonnements prijs: f 3,75 per half jaar f 7,50 per jaar v. h. buitenland f 10,- per jaar LOSSE NUMMERS 45 CENT NUMMER 95 lijk veel aandacht in Leeuwarder Courant en Het Vrije Volk (Friese editie) voor „affaire Siet- ze Westra". In Het Vrije Volk boven (oude) foto, formaat 150 x 175 mm. van een (toevallig) niet al te vrolijk kijkende Westra een kolossale kop over vijf kolom men: „Sietse Westra: ontslag weiger ik te accepteren", in Leeuwarder Courant boven dito foto, formaat 55 x 90 mm, drie- koloms kop: „Mijn meerjarig contract leidde moeilijkheden met Cambuurbestuur in". Het Vrije Volk laat Sietse Wes tra zeggen: „Ik ben van mening, dat de Stichting Sportclub Cam- buur geen geldige reden heeft om mij te ontslaan. De motive ring van het bestuur is voor honderd procent onjuist". Reden voor het ontslag op staande voet zou volgens drs. A. J. A. Prange, voorzitter van de Stichting, zijn geweest „een chronische onte vredenheid bij het bestuur over de vervulling door Westra van zijn taak als manager." De heer Prange voorts: „Een half jaar ge leden mondeling en ongeveer drie maanden geleden schrifte lijk hebben wij de heer Westra gewaarschuwd zó niet door te gaan. Eventjes ging het dan wel weer, maar daarna was het weer mis". Diep beledigd Leeuwarder Courant noteert uit mond van de heer Westra, dat hij zich diep beledigd voelt door het ontslag op staande voet. „Vooral door de wijze, waarop dit tot stand is gekomen." En verder: „Ik heb duidelijk de in druk gekregen, dat iedereen zich afvraagt of het mij toegezegde ontslag wel is gegeven op grond van de feiten, die de Cambuur- voorzitter, drs. A. J. A. Prange heeft genoemd, namelijk het niet geregeld aanwezig zijn op het kantoor in het Cambuurstadion en het niet bijwonen van alle trainingen. Ik heb ook al men sen horen zeggen, zou Westra er met de kas vandoor zijn gegaan. De buitenstaanders zijn van me ning dat er andere dingen zijn geweest, die tot mijn ontslag hebben geleid. Dat juist is het nu. Natuurlijk is er iets anders geweest." Zatèrdag r5 maart meldt Leeu warder Courant bemiddelings pogingen van de Vriendenclub Cambuur en een nieuwe sensa tionele ontwikkeling: „Cambuur- traiaer Bens dreigt met ontslag". „Trainer Jan Bens van Cambuur, die al eerder zijn teleurstelling had betuigd over het ontslag van manager Sietse Westra, heeft nu duidelijk partij gekozen. In een brief, die een dezer dagen zal worden verzonden naar het be stuur van Cambuur, stelt de trainer, dat hij zijn eenjarig con tract alleen zal verlengen indien de heer Westra aanblijft als ma nager. Blijft het ontslag op staande voet gehandhaafd dan wenst de heer Bens zijn contract per r juli niet te verlengen en heen te gaan." Op deze zelfde zaterdag (volgens Het Vrije Volk) interessante communicatie tussen de heren Westra en Prange: 's morgens Woensdag 12 maart werd Fries land opgeschrikt door ongewoon sensationeel bericht onder twee- koloms kop op voorpagina Leeu warder Courant: „SC Cambuur- directeur S. Westra op staande voet ontslagen. Taken onvol doende vervuld." Blad weet te melden, dat de heer Sietze Wes tra „met ingang van gisteren" op staande voet is ontslagen als directeur-manager van de Stich ting Sportclub Cambuur. Algemeen bestuur zou tot dit ontslag hebben besloten, omdat de heer Westra zijn taken als manager ook na herhaalde waarschuwingen, zowel schrifte lijk als mondeling niet naar tevredenheid van Stichtingsbe stuur zou hebben vervuld. „Het ontslag is met onmiddellijke in gang verleend, nadat in het over leg met de heer Westra een re geling op langere termijn niet mogelijk bleek." Verbluffende reactie van de heer Westra, wanneer de Leeu warder Courant hem belt: „Mijn commentaar komt over een paar dagen wel en daar zal men van schrikken." Donderdag 13 maart uitzonder- Twee fotoherinneringen aan het jaar 1927. In de eerste plaats een foto van de Leeuwarder pluimveeclub „Nut en Sport", die op de Hemelvaartsdag een excursie maakte naar de hoenderparken te Rolde, Zorgvlied en Oldeberkoop. Zonder twijfel zijn er pluimveeliefheb bers, die zich deze dag nog kunnen herinneren. Verder een foto van De Leeuwarder Straatzangers, die op de 30e mei een „muzikale wan deling" maakten door de stad. Tenslotte trok men naar het stadhuis, waar op de stoep enkele zangnummers ten beste werden gegeven. De belangstelling het is op de foto te zien was zeer groot. telefoontje van Prange naar Wes tra met mededeling, dat mana ger mee naar Dordrecht moet (wedstrijd DFC—Cambuur op zondag), 's avonds telefoontje van Prange naar Westra met me dedeling, dat manager niet mee naar Dordrecht mag. Aan ver langen heer Westra deze laatste mededeling schriftelijk te beves tigen werd voldaan d.m.v. tele gram, verzonden uit Grouw, woonplaats heer Prange: „U ge lieve niet mee te gaan". Ónder tekening van het telegram: „Het bestuur". Bij telefonische na vraag bleek de heer Westra (nog altijd volgens Het Vrije Volk), „dat tenminste vier bestuursle den van het bestaan van het te legram niets afwisten". Positie aangetast? Zondag 16 maart Cambuur, op de ranglijst in Eerste divisie nummer 3 van boven, zonder Westra, naar DFC, op de rang lijst nummer 3 van onderen. Resultaat: overwinning van 1—o voor DFC, „na schandalig slot" met enig persoonlijk sla- en trapwerk over en weer. Maandag 17 maart in Het Vrije Volk de vraag: „Positie Drs. Prange aangetast?" en constate ring: „Jan Bens neemt bij Cam buur ontslag", dinsdag 8 maart bericht in Leeuwarder Courant, dat „de bemiddelingspogingen van de Vriendenclub Cambuur in het geschil tussen Cambuur en de ontslagen directeur-mana ger, de heer Sietse Westra, een reeële kans op succes (lijken te) hebben. „In een bijeenkomst „tussen" het gedelegeerd bestuur van Cambuur, drs. Prange en de heer S. P. van Dijk en de heren P. J. H. Ammerlaan en T.B. Ha- vinga namens de Vriendenclub, heeft het Stichtingbestuur twee voorstellen gedaan om te komen tot een verdere samenwerking met de heer Westra" aldus de Leeuwarder Courant, die ver der constateert: „Een eventuele oplossing ligt dus nu in handen van de heer Westra". Lachertje Tenslotte vandaag - donderdag - deze reactie in Het Vrije Volk: „Dat de oplossing van het ge schil in handen van Westra zou liggen enkele kranten kwamen gisteren met dit bericht is na tuurlijk een lachertje. Het be stuur van SC Cambuur heeft in derdaad de beide bemiddelaars twee voorstellen gedaan om met Westra te blijven samenwerken, maar die zijn voor Westra on aanvaardbaar."

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 12