DANTUMAWOUDE LEEUWARDEN J AS JONKJE OPPE KOP INNE STADSGRACHT BIJ DE BEURS knH m A BEETSTERZWAAG - Hoofdstraat 19 - Telefoon 05126-1288 'T KLEINE KRANTSJE 12 Onze meubel toonzalen te Dantumaw oude worden uitgebreid tot 1500 ui2, waarin nu ook een afd. Woningtextiel wordt ondergebracht, in verband hiermee moeten wij ruimte maken, vandaar deze ZEER BIJZONDERE A ANRTEDTNGEN- Klassiek Bankstel Pracht model Bankstel Royale Bankstellen Verder in prijzen van: 595,- 675,- 850,- enz. Skai Bankstellen Eiken Salonkasten vanaf 449- 4 stoelen plus talel slechts 195,- Maap Bankstellen Queen Anna Bankstellen voorweg 41 - tel. 05111-420 voorstreek 54 - tel. 05100-21565 Ik hew jim, loof ik in ,/t Kleine Krantsje" al es verteld, dat ik as peuter van sun jaar of 4, op 't asland anne Potmarge, in een groate bak met rioolsliek tumelde, kopke onder, der uut- kommende as een neger-jonkje, stinkend as een kreng en op weg naar huus begeleid deur een natuurlijk luud jubelende jui chende en luudzingende kinder schare. Ze zongen dat vroolijke lied, och, we kanne dat alle maal wel, jim wete wel, dat lied met die eenvoudige tekst en die onsterfelijke melodie: „een snoekeen heule dikke snoek. Een jaar of wat later overkwam mie iets dergelijks, n.l. ik tumel de in de stadsgracht bij de Beursbrugge. Dit was een heul fris bad want het gebeurde op de eerste april van het jaar 1910 of 1911. De juste datum weet ik precies, omdat mien moeke me even tevoren te pakken nomen had met een April-mop. 's Mor gens, een uur of acht, ik sliep de diepe slaap des rechtvaardi gen, riep ze mie dat ik gauw uut bed komme must, omdat der wat biezonders inne straat te kieken was. Opskrikt uut mien zoete rust, rende ik as een haas naar 't raam, keek alle kanten uut, sag niks, maar hoorde wel achter mie „één April In mien slaapdronkenheid wist ik dit mopke allerminst te waar deren. Ik wudde grimmietig, zei niks at mien boteram kwaad op en gong zonder goeiendag te zeggen naar skool. Over de Beursbrugge gaande, gong ik linksaf de Willemskade N.Z. op, en nog steeds uut mien humeur, slenterde ik, met de VERBOUWINGS KOOPJES Ook geldig te Leeuwarden en Beetsterzwaag. zeer solide, met prachtige velour bekleding,. geheel stof met skai leuningen, een uiterst gekost 1595,— nu voor slechts 1 1 OU solied bankstel, van 1045,— nu voor slechts Iso met nylon bekleding, te leveren in 4 kleuren, T 1 Tt l l OOA 5 jaar garantie op stof, 10 jaar op het binnen- CUIV DergmenOelS SleClltS <—2U, werk van 1195,— nu voor slechts Jju met stoffen kussens nu 295 395 A nu voor 595 1 en 2 pers. LEDIKANTEN in hout of staal A 4 Ti *11 SPOTGOEDKOOP gestoffeerd met wol moquette nu 895 Polyether bedden vanaf 39,— Hoek Bankstel stuks r-iï- .fi, verder nog vele koopjes nu voor slechts 1 lö J Onze zaken zijn gesloten: Dantumawoude en Beetsterzwaag dinsdagsmiddags, Leeuwarden maandags de gehele dag. Elke vrijdag tot 9 uur koopavond te Dantumawoude en Beetsterzwaag. kooistra's meubilering hannen inne buse, vlak langs de walkant. Ik had miskien sun 20 meter loopen, toen ik over wat stroffelde. Denkelijk een uutste- kende steen, of wat oek, maar ik viel en via enkele van die stiênen waltrappen (sun laadwal) die der toendestieds nog waren, roldebolderde ik, draaiende om mien lengte-as, de ploempert in. „Plons direkt onder water. Het waar teugen 9 uur, vrij rus tig op straat, Liwwadden had toen sun goeie 30.000 inwoners, gien auto's, bromfiets ens., enkel wat peerdewagens, honne-karren fietsers en voetgangers. En nie mand van die rustige fietsers of voetgangers had iets van dit on geval opmerkt. Niet één had wat siên, oek gien plons hoort. En daar spartelde ik dus op mien dooie eentje in de diepe stads gracht. Ik was der ruggelings in vallen en dit was mien geluk. Het was een mooie winterse voorjaarsdag en de zon skeen helder in en over 't grachtwater. Mooie kleuren As ik weer es zonk, sag ik bo ven mie, teugen een goudgele achtergroun, bloemkes en mooie kleuren. Ik was niet angstig noch benauwd, denkelijk omdat ik telkens even naar boven spar telde en dan weer wat lucht in- ademe kon. En vermoedelijk deur schrik of verbazing wat me overkomen waar, merkte ik oek niks van bet ieskouwe water. Nou es kwam ik, deur mien slaan met armen en beenen, weer boven en sag, hoog boven mie, mensen oppe brug loopen, die nergens erg in hadden, om een oogenblikje later weer te zinken. By een volgende keer sag ik heul dudelijk „Hotel Klan- derij" weer later sag ik de wa tertoren, pralend in het voor- jaarszonsje en voor de zooveul- ste keer verdween ik weer es onder de waterspiegel. Dat dit een spelletje met de dood was, drong niet tot me deur, in mien verbouwereerdheid. Maar lang zou ik dit spelletje niet volhou- we kanne vansels. 't Wudde hóógste tied dat ik ontdekt wudde en dat der redding op dagen kwam. Belgische Consul Toch bleek, dat er iemand weest waar, die siên had dat ik tewater raakte. Of beter, die dat ver moedde. En dat was de Belgische Consul, die indertied woonde, waar nou de Middenstandsbank vestigd is. Hij vertelde, dat ie boven in de kamer voor sien buro sat en naar buten siênde, een klein jonkje op de water kant. Toen hij even later van sien korrespondentie opzag naar buten, was dat jochie er niet meer, maar in de gracht sag hij groote kringen water. Hij Com bineerde, deduceerde stormde de trappen af en snelde naar de walkant; waar op dat moment niks te siên waar. Op de plek waar hij vermoedde dat ik lag, gooide hij sien Carbollie hoed (Garibaldi-hoed) in het water, rende toen de Beurs in en sloeg alarm. Een oogenblik later draaf den 3 of 4 van het Beursperso- neel, gewapend met lange schip pershaken naar de walkant en begonnen de bodem af te tasten, 't Mooiste was, dat ze ook nog op de verkeerde plaats begon nen, n.l. in de buurt van die Carbollie-hoêd. Maar dat ding was intussen, deur wien en stroom op een andere plek ko men. Niet één die dat zoo gauw zich realiseerde. In zenuwachtige haast plompten die stokken overal, behalve van sels waar ik toevallig lag. Maar toch eindelijk bleef één van die Schippershaken ergens an vast sitten, langsaam wudde der ophaald, en ja hoor, daar kwam Columbus eindelijk boven,- van- ne bodem vanne Stadsgracht Ik (zie voor 't slot van dit ver haal pagina 9)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 12