STAPELGEKKE PRIJZEN kooistra's meubilering LUISTER EENS, ZUSTER fantastische koopjes in onze KNOTS-opruiming 'T KLEINE KRANTSJE W. Wiersma Th. zn. schreef over ZIEKENHUIS INDRUKKEN in klassieke en moderne meubelen, vloerbedekking en woningtextiel - DANTUMAWOUDEI LEEUWARDEN I BEETSTERZWAAG ip I 1 Tl i- ii lid 3p< i c.i o r - n-ii! -Hh 'f jjmiiniifciimuni an;d jiinrfHlil hJ liiWtij II 1 |§p Bi 11 IllliÜ I li ll Hl iflfl Is uw buurman al abonnee? Lezers klommen in de pen HEREN- EN JONGENS KL EDI N INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoording der Redactie. Het is reeds lange tijd geleden dat zowel in dit dagblad als wel bij Request werd opgekomen te gen deze middelen van vervoer, die een ruïne dreigen te maken van de bezittingen der rustige burgerij in onze gemeente. Bereids werd de betrekkelijke po litieverordening herzien, waar door talrijke protesten onzerzijds en de rechtmatige grieven zou den worden tegemoet gekomen. We schrijven nu drie Mei en nog worden de destijds in het uitzicht gestelde maatregelen niet uitgevoerd. Waarop wacht men dan toch Moet er eerst een ongeluk plaats vinden zal dan de geschiedenis der „putdemping als het te laat is" zich voordoen? Is er dan geen enkel raadslid dat zich ten tolk maakt van de protesteren den en in de eerstvolgende raads zitting hiervan doet blijken? Straks komen de hoge belasting biljetten der gemeente en kan Sijmen weer betalen ook voor de vernielde straten. Op wie heo- ben wij verhaal wanneer onze bezittingen verder schade lijden? Dat deze noodkreet worde ver staan Leeuwarden, 1920 J. Is het al niet erg genoeg, dat wij zo nu en dan worden opgeschrikt door vreselijke ongelukken met luxe auto's, zo als dit op de Tuinen, waar zo'n snelheidsmonster pardoes het water inreed? De vrachtauto's vormen een nog veel groter gevaar daarom weg er mee, van de straat, voor het te laat is! GEESTMAN Op de foto in 't 100ste Kleine Krantsje staan twee heren in witte jassen in de Amelandstr. U vroeg of zich iemand dan kon herinneren, nu ik zelf wel. Ik ben nu ruim 70 jaar en 't meisje dat achter die deur stond ben ik zelf, een dochter van Rau- werda, wel bekend van de Breedeplaats, de winkel met de grote klompen, dat waren twee broers en een er van was mijn vader. Ik ben 9 jaar bij de heer G. Geestman in betrekking ge weest, dat is de man met witte jas en schort, waar de heren stonden, was de achteruitgang van de slachtplaats, vroeger werd alles thuis geslacht en ook worst gemaakt, zelf alles gerookt. Ik kan het mij alles nog heel goed herinneren, want in de jaren 1914—1918 toen er geen perso neel was moest je heel wat meer doen dan huishoudelijk werk, want alles werd dan bezorgd en ik moest vaak helpen, menig oud Leeuwarder zal zich dat nog herinneren. De andere heer die er staat is de heer Bouwe Sme ding, later wel bekend in Leeu warden. Ik kan 't mij nog goed herinneren, dat de foto is ge maakt want Bouwe moest ook even een witte jas aanhebben. Hij was banketbakker bij de heer J. Geestman, broer van de slager die naast elkaar woonden. Ik ben in later jaren met de heer Bouwe Smeding getrouwd. Mijn zoon in 's-Hertogenbosch, die ook abonne op Kleine Krantsje is, herkende de foto dadelijk van een jeugdfoto van zijn pa. Leeuwarden Mevr. Smeding-Rauwerda Onze stadgenoot, de heer W. Wiersma Th. zn., vooral bekend geworden als exploitant van de helaas ontslapen eerste Leeu warder Griezelkelder, heeft een boekje geschreven over zijn in drukken als patiënt in het Dia- konessenhuis. Zelf zegt de heer Wiersma, dat zijn beschrijving „een soort bloemlezing is van het wel en wee van de patiënten en de ver pleegsters, die hen bijstaan in hun periode van ziek zijn." Ook kan zijn geschriftje gezien worden als „een uiting van dank baarheid voor de heren doktoren van het ziekenhuis, „die zwoe gen vcor het behoud van hun patiënt en die verbetering trach ten te brengen in hun toestand" De relatie van de heer Wiersma met het Leeuwarder Diakonts- senhuis dateert niet van de laat ste jaren, tijdens welke hij ver scheidene malen als patiënt moest worden opgenomen. Al in 1961 maakte hij zich verdienste lijk door zijn initiatief in het ziekenhuis een plaquette aan te brengen ter ere van de stichter van het Diakonessenbuis, Mat thias Teffer en de medeoprichter Johan George Washington Schreuder. Nu heeft hij dat initiatief dus Nog slechts enkele dagen, t.m. donderdag 7 augustus a.s. De grootste keuze, in de grootste meubelzaken van het gehele noorden. T==T voorweg 41 voorstreek 54 hoofdstraat 19 telefoon 05111-420 I telefoon 05100-21565 I telefoon 05126-1288 laten volgen door het samensiel- len van een boekje, waarin hij bekncpt de geschiedenis van het ziekenhuis vertelt en lezer zijn ervaringen als patiënt toe vertrouwt. Het boekje, gecyclostyleerd en uitgegeven door de heer Wier- stia zelf, verscheen in een eerste oplaag van 300 exemplaien, die al snel was uitverkocht. Van daar, dat de schrijver uitgever nu overweegt een tweede druk het licht te doen zien. Ook heeft onze actieve stadge noot nog persklaar liggen het W. WIERSMA TH. ZN. manuscript over het geheim van een non, „Zuster Anita", terwijl hij nog een volksroman onder handen heeft: „Een mens gaat voorbij een lach en een traan over het veelbewogen leven van de mens".

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 4