'T KLEINE KRANTGJE Luilekkerland herleeft VAN DE HAK OP DE TAK DOOR LEEUWARDEN Belangrijke mededeling voor de abonnees 5 'T KLEINE KRANTSJE DAMES/HERENKAPPER D E S I R E E WINKELCENTRUM NYLAN TEL. 22430 VOOR LEEUWARDEN EN DE WUDE WERELD ER OMHEEN Er zijn nog altijd veel abonnee's, die hun abonnementsgeld voor 't Kleine Krantsje over dit jaar 1969 niet hebben betaald. Voor abon nee's, die buiten Leeuwarden wonen en die misschien een kwitantie afwachten, willen wij even meedelen, dat alleen in Leeuwarden wo nende abonnee's een kwitantie krijgen aan geboden. Abonnee's buiten de stad worden vriendelijk verzocht het abonnementsgeld (f 7,50) over te maken op onze girorekening, nummer 98 10 62. Onze stadgenoot, de heer Han- sma, die al jaren een bloemen- zaak heeft in de Nieuwe Oos terstraat, krijgt er met een week of twee een nieuwe winkel bij: op de hoek van de Verlengde Schrans en de Carel Fabritius- straat opent hij dan een tweede zaak, die dezelfde naam draagt als het oude bedrijf in de Oos terstraat: Lotus. „Bloemen en antiek" staat er op een bord, dat ons vertelt wat ons in het te verbouwen pand te wachten staat. Maar, zo hoorden wij, het ligt niet in de bedoeling, dat de heer Hansma ook in antiek gaat doen. De antiek in de nieuwe winkel zal alleen ter decoratie dienen, het zijn oude stukken van de heer Hansma zelf. Y. K. KALVERBOER Elf jaar zat de heer Kalverboer in de nieuwe kiosk, toen in de oorlog is hij er een jaar of vijf uit geweest. In 1947 werd de kiosk gebouwd, die er nu nog staat en van die tijd af heeft de heer Kalverboer weer z'n tabaks waren verkocht. De trouwe klanten zullen hem hebben le ren kennen als een bescheiden man met een herinneringsver mogen, dat we wel verbluffend mogen noemen. Of nu iets twin tig of veertig of zestig jaar ge leden is gebeurd, de heer Kal verboer weet alles zich precies te herinneren tot in de klein ste details. De opvolger van de heer Kalver boer, de heer Johan Span, zal voor veel Leeuwarders geen on bekende zijn. Hij was tot dusver kelner in het hotel De Klande- rij, waar hij vier jaar heeft ge werkt. J. W. P. CHARISIUS Stadgenoot Jan W. P. Charisius heeft afscheid genomen van de kernploeg van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond: zes jaar is hij voor onze topschaatsers chef d'equipe ge weest. De KNSB en onze schaat sers hebben in die jaren een bijzondere steun van de heer Charisius gehad; ook als „reken meester" met de chronometers in de hand deed hij zeer ver dienstelijk werk. De heer Cha risius nam zijn besluit de schaatsen aan de wilgen te han gen om verder te kunnen stu deren ten behoeve van zijn be trekking als belastingambtenaar. Het restaureren van de huisjes van Luilekkerland is nu zover gevorderd, dat de eerste wonink jes betrokken konden worden. Opnieuw tot leven gewekt mo gen we Luilekkerland nu een sieraad noemen voor dit deel van de stad. Het is werkelijk een plezier om de gerestaureer de woninkjes te bewonderen en ze komen, van de kant van de Wissesdwinger bekeken, vooral zo mooi uit, omdat nu de hele noordkant van de Nieuweburen ten westen van de Opgang is gesloopt. Wanneer in de toe komst de brede verbindingsweg tussen Oldehoofsterkerkhof en Noorderweg is voltooid zal Leeuwarden zich nog eens ge lukkig prijzen dit oude monu ment op de hoek van de Breede- plaats tijdig te hebben gerestau reerd Luilekkerland zal dan ook prachtig komen te liggen aan die nieuwe weg; een inte ressant perspectief voor de aspi rant bewoners, die, wanneer we het wel hebben, in de rij staan om in aanmerking te komen voor een woonvergunning. Hoe wel er op dit moment nog wordt gewerkt en de restauratie dus nog niet geheel is voltooid, brengen we toch graag alvast een eresaluut voor architect A. Baart Jr. Het succes van dit werk zal een stimulans zijn om nu ook van het oude Boshuysen- gasthuis iets heel moois te ma ken! Wij geven nu de initialen van een aantal abonnee's, van wie wij de indruk hebben, dat ze niet meer weten tot wanneer zij hun abonnementsgeld hebben betaald Van al deze abonnee's mochten wij voor 1969 nog niets ontvangen. Nadiukkelijk zeggen wij, dat deze lijst niet volledig is. Mevr. De B., Amsterdam,- P.B., Den Helder; R. de B., Amster dam; W. B., Stiens; S. B.; Veen- wouden; F. B. Dokkum; J. L. v. D., Asperen; M. D. v. d. P., Ca- lifornië, G.A. D., Sneek, E. E., Hetrenveen; B. F. W. .Arnhem; mevr. IJ. F. -B., Canada, F. G., Groot AmmerS; D.D. G., Den Haag; M. de G.-H- Leiden; S.H., Amsterdam; E. H. Garijp; J. J., Drachten; R. J., Amsterdam,- A. J., Haren; H. K., Drachten; J. v. K., Amsterdam; G.J. K., Grouw,- fam. K. V., Voorburg; M. v. d. K., Hengelo; J. L., Drachten,- J. A. v. L., Amsterdam; U. M., Hoorn,- H. J. N., Hardegarijp; D. O., Sneek; U. P., Appinge- dam,- J. R., Apeldoorn, J. S., Wa genborgen,- mej. H. S., Maarssen; J. T., Oosterlittens; A. H. v. d. V., Assen; A. W. v. d. V., Meer kerk; W. V., Den Haag; A. V., Zwolle,- A. de V.-J., Gorredijk; J. W., Den Haag; T. W.-W., Fra- neker,- K. Z., Sneek; G. B., Bel gië; H. B., Canada; A. K., Ca nada; H. v. d. M., Canada; S. D., Roordahuizum; A. J., St. Ja- cobi Parochie,- mevr. De J.-K., Hardegarijp; dhr. K., Amster dam; Fam. L. M., Gorredijk; mevr. W. O., Tietjerk; J. R., Groningen; A. S., Haarlem; A. C. W., Tilburg; S. Z., Harder wijk; A. Z., Dronrijp. (WORDT VERVOLGD) Het oude Luilekkerland herleeft. Dit is een foto uit de tijd, toen er nog heel wat mensen in het straatje woonden. Zo druk zal het er wel nooit weer worden, maar misschien keert toch de oude gezelligheid wel terug. Zonder veel tamtam en bom barie heeft er een commando wisseling plaatsgevonden in de sigarenkiosk aan het Stations plein. Gegaan is de heer Y. K. Kalverboer, gekomen is heer Span. Het zal voor de vele stad genoten en niet-Leeuwarders, die hier hun rokertje plegen te ha len even wennen zijn een ander gezicht achter de toonbank te zien: de heer Kalverboer hoorde hier zo echt bij; hij zat er dan ook al langer dan dertig jaar. Het was in 1931, dat er meer oostelijk aan de Stationsweg een kiosk werd gebouwd, nadat er heel lang geleden ook al eens een kiosk had gestaan. In die oude kiosk zat aldus de heer Kalverboer, puttend uit een ijzersterk geheugen, „een spoormantsje", een zekere De Vries, die bij een ongeluk met de trein z'n beide benen had verspeeld. Het Sigarenmagazijn „De Kiosk" was toen o.a. een bekend voorverkoopadres voor kaartjes; de heer Kalverboer her innerde zich nog, dat hier ook dè kaartjes werden verkocht voor de vliegfeesten op de Wil- helminabaan in 1911. Het moet overigens in diezelfde tijd zijn geweest, dat die kiosk werd af gebroken tot '31 heeft er niets meer gestaan.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 5