SPRINGRUITERS IN ACTIE Kwaliteit •T KLEINE KRANTSJE DIT KLEINE KRANTSJE Bezoekers wacht een verrassing De pagina's 1, 3, 5, 6 en 7 in dit Kleine Krantsje zijn verzorgd door en komen voor verant woording van de Stichting „In- door Frieslandhal" te Leeuwar den. In overleg met deze Stich ting heeft 't Kleine Krantsje besloten dit nummer in Leeu warden huis aan huis te ver spreiden ter gelegenheid van het Indoor Concours Hippique in Leeuwarden. De kwaliteit aan springruiters op dit derde internationale indoor concours hippique is veel groter dan op de twee voorafgaande hippische gebeurtenis sen in de immense, maar door zijn aankleding toch intieme Frieslandhal. In tegenstelling tot vorige jaren heeft het Stichtingsbestuur wat de inschrij ving van zowel de nationale als de internationale springnummers betreft alleen de invitatie-vorm toegepast. Dit wil zeggen: het Stichtingsbestuur heeft de ruiters en amazones uitgeno digd. Wat de nationale ruiters aangaat is het vooral de heer Y. F. Kamphuis uit Groningen een man van onmis bare waarde voor de Stichting Indoor Frieslandhal geweest, die zich zeer heeft beijverd om de gehele nationale top naar de Friese hoofdstad te krijgen. Ook in het inviteren van de buitenlandse deelnemers heeft de heer Kamphuis een hoofdrol vertolkt. Op de befaamde „Paardedagen" in Utrecht eind augustus was scout Kamphuis één en al activiteit. Trots meldde hij de organisatoren, dat hij in Utrecht de nationale springelite had weten te contracteren. Iedere 25e bezoeker of bezoekster van het Indoor Concours Hippique kan er op rekenen, dat hij of zij een leuke attentie krijgt. Het is te zien op het toegangskaartje, dat moet eindi gen met de cijfers 00 of 25 of 50 of 75. Kijkt U straks maar gauw. Prijs? Gefeliciteerd! Dit wil zeggen, dat in Leeuwarden onder anderen Anton Ebben, Harry Wouters van den Oudenweijer, Jan G. M. Maathuis, Hans Brugman en Tjeerd Velstra komen springen Wie Anton Ebben zegt, zegt ook Kairouan. Een iedale combinatie van mens en paard, die niet alleen in eigen paro chie, maar ook in het buitenland, zelfs door de grootsten ter wereld, wordt gevreesd. Verleden jaar boekte Ebben in de Frieslandhal mooie successen. Vandaar dat hij graag weer naar Leeuwarden toe wil. Harry Wouters van den Oudenweijer stal op de laatste dag van het befaamde CHIO in het Kralingsebos Harry Wouters van den Oudenweijer is volgens velen qua stijl Nederlands beste springruiter. En dan natuurlijk Jan G. M. Maathuis uit Geesteren, ook nu weer nationaal kampioen. Maathuis mag dan niet zoveel prijzen meer winnen de laatste tijd, hij behoort nog altijd tot de besten van Nederland. Maathuis, paardenhandelaar van beroep in succesvol seizoen 1969 op de zomer- concoursen achter de rug. De kleine en sympathieke springruiter uit Alme lo rijdt zich meestal in de prijzen met de paarden Sky High en Sky Ranger. Ook in Leeuwarden zal met Brugman geducht rekening moeten worden ge houden. Tjeerd Velstra laat natuurlijk zijn geboortegrond niet in de steek en digen. Naar de Frieslandhal komen onder anderen ook Peter Bakker uit Ermelo en Gerard Maathuis uit Gees teren en enkele vooraanstaande rui ters, die zowel „landelijk" als „burger lijk" springen. En dan de buitenlanders. Trekpleister nummer één is de beroemde West- duitse springruiter Kurt Jarisinski, die onder meer in Rotterdam voor treffelijk sprong Jarisinski, die op de laatste Olympische Spelen, die van 1968 in Mexico City, met de Westduit- se équipe goud veroverde, komt met drie paarden naar Leeuwarden. In ieder geval start hij op Revale. West-Duitsland is verder vertegen woordigd door o.a. de Akenaar Mehl- kopf en de negentienjarige Höch. Het land van Marianne vaardigt onder anderen Dujardin en Mirabaud af, twee bijzonder sterke Franse rui ters. Naast Westduitsers en Fransen komen ook sterke combinaties uit Italië en België in de ring. Alleen al de komst van Jarisinski, met Winkler, Schockemoehle, Schridde en Gössing de absolute springruiterstop in West- Duitsland vormend, is de entreeprijs meer dan waard. in Rotterdam de show. Hij won toen met het geweldige springpaard Aba- dan, waarvan de eigenaar zegt het vertrouwen te hebben, dat dit paard naar de Olympische Spelen van 1972 in Muenchen kan tot verrassing van de vele duizenden op de tribunes na een heroïsche strijd de Grote Prijs van de Stad Rotterdam. Meteen werd de zege van Harry en Abadan terecht gepromoveerd tot wereldsportnieuws. Geesteren bij Almelo, is een goede vriend van de Westduitser Alwin Schockemoehle, één van 's werelds beste springruiters. Maathuis springt in Leeuwarden in ieder geval met The Saint. De Simon Templar onder de paarden zal ook in de Frieslandhal de hindernissen wel weten te overwin nen. Hans Brugman heeft een bijzonder onderneemt met zijn goede paarden de reis van Velp naar Leeuwarden. Tjeerd Velstra kan ook altijd aardig sterk uit de bus komen. Nu hij voor vertrouwd publiek rijdt, zal hij onge twijfeld willen bewijzen, dat hij er nog atlijd bijhoort. Een Tjeerd Velstra in vorm is tot heel wat in staat! Het zijn niet alleen bovengenoemde ruiters, die Nederland vertegenwoor-

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 6