DE PAARDENVRIENDJES" UIT BEST OOK IN LEEUWARDEN OP HUN BEST n Uitgebreid Het derde internationale in door concours hippique van Leeuwarden is veel gevarieer der van opzet dan de beide voorgaande concoursen. Wat die variatie betreft in het springprogramma heeft het bestuur van de Stichting In- door Frieslandhal niet alleen gedacht aan de volwassenen, maar ook aan de kinderen, die immers,met vele tientallen op zaterdagmiddag 4 oktober aanwezig zullen zijn. Om ook dc kinderen aan hun trekken te doen komen, heeft het Stichtingsbestuur voor de za terdagmiddag gecontracteerd de vermaarde ponyclub „De Paardenvriendjes" uit het Brabantse Best. Op 22 oktober 1958 zijn „De Paardenvriendjes" opgericht. Bij het oprichten van de po nyclub en vooral daarna werd grote steun ontvangen van de heer C. v.d. Meulengraaf. Nog steeds is de heer v.d. Meulen graaf commandant-instructeur van deze intussen internatio naal bekend geworden pony club. In de heer v.d. Meulen graaf hebben „De Paarden vriendjes" een zeer kundig instructeur. Dat is niet zo verwonderlijk wanneer men weet, dat de heer v.d. Meulen graaf eigenaar-directeur is van de Irene-manege in Best. Een van de hoogtepunten uit het tienjarig bestaan van deze Brabantse ponyclub is geweest het deelnemen aan het défilc in Soestdijk op koninginnedag 1959. Naast het deelnemen aan wedstrijden is de naam van „De Paardenvriendjes" vooral bekend geworden door het verzorgen van een aantal bij zonder spectaculaire shows op grote concoursen van naam. De leden van „De Paarden vriendjes" rijden uitsluitend op New Forest-pony's. Toen de jongens en meisjes wat meer rijervaring hadden opge- daan, durfde de heer v.d. Meulengraaf het aan om be paalde shownummers in team verband te gaan rijden. Dergelijke nummers, opge bouwd uit tal van verschillen de figuren en ingewikkelde rijpatronen, vereisen evenwel geweldig veel training en een grote concentratie. Een bijzon der zware opgave voor ruiters in de dop en daarom een nog zwaardere opgave voor een commandant, die deze num mers moet instuderen. Het telkens maar weer herhalen van bepaalde figuren, met dan nog steeds de kans omdat een paard immers bijzonder gevoelig is voor onverwachte situaties en plotselinge veran deringen dat het op een gegeven ogenblik mis kan gaan, vraagt vooral van dc instructeur het uiterste aan geduld en zelfbeheersing. De overal enthousiast begroete resultaten, er werd iets nieuws gebracht, dat bijzonder aansloeg, maakte al spoedig duidelijk, dat de heer v.d. Meulengraaf de goede weg was ingeslagen. Zijn leerlingen kregen dra het zonodige zelf vertrouwen, dat op zijn beurt weer leidde tot een steeds grotere perfectie. „De Paar denvriendjes" begonnen naam te maken, niet alleen in het binnenland, maar ook in het buitenland. „De Paarden vriendjes" werden gevraagd ter opluistering van grote hip pische evenementen, waarbij ze steeds werden aangekon digd als een hoogtepunt van het concours hippique, een specialiteit. Na hun optreden volgde steeds een warm ap plaus en later in de kranten lovende artikelen. Om een aantal namen van plaatsen te noemen, waar de ponyclub uit Best is opgetre den; Utrecht, waar elk jaar tijdens de z.g. paardendagen één van de grootste hippische festijnen van Nederland wordt gehouden; Rotterdam met zijn internationaal CHIO-spring- toernooi; Groningen, waar ie der jaar op 28 augustus ter gelegenheid van het Ontzet in 1672 in het Stadspark een vermaard concours hippique wordt georganiseerd; Aken met een springconcours, dat velen bekend zal zijn door televisie-uitzendingen. Het repertoire van „De Paar denvriendjes" is de laatste tijd aanzienlijk uitgebreid. Voor heen bestond dat repertoire uit carousselnummers, een in verschillende uitvoeringen ge reden nummer a la flèche en quadrillespringen. Het optre den van de ponyclub uit Best is nu uitgebreid met een bui tengewoon spectaculaire guir landeshow. De heer v.d. Meu lengraaf heeft hieraan met de hem toevertrouwde jeugd een ontelbaar aantal uren besteed. Bij de première in Alphen aan de Rijn werd dit nummer smetteloos aan het publiek gepresenteerd. Zelfs de des kundigen stonden perplex van de hoge graad van perfectie, waarmee dit moeilijke num mer werd uitgevoerd. Onge twijfeld zullen ook in Leeu warden „De Paardenvriend jes" uit Best op hun best zijn.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 7