MAAKTEN ZICH POPULAIR 'ét 'ié 4&U&1 Vervolgverhaal over amusement in vroeger jaren 7 'T KLEINE KRANTSJE AMALFI'S In de vorige aflevering van dit ver volgverhaal over amusement in vroe ger jaren hebben we gezien, hoe The Dived Up Swingers de voorlo pers waren van de nu nog steeds bestaande Amalfiband. De muzikaal boven water gekomen onderduikers speelden veel bij „Sip", het Spoor- zicht van Sipke Castelein en het was ook dit Spoorzicht, dat een tijdlang de Amalficlub herbergde, een club van Canadese militairen, die ge vochten hadden bij het Italiaanse plaatsje Amalfi onder de rook van Rome. Met de herinnering aan hun gevechten in Italië nog vers in het geheugen gaven de Canadezen hun club de naam van het plaatsje dat blijkbaar een onuitwisbare indruk had gemaakt. En nu, op hun beurt, noemden de overgebleven leden van de pas uiteengespatte Dived Up Swingers hun nieuwe band naar de ze club, de Amalfi's, of, officieel en voluit de Amalfi Swinging Stars. In enkele woorden vertelden we al over de eerste grote succesnummers van de Amalfi's als „Razzia" en „Leve de Opera! die een volge pakte Zalen Schaaf tot een wild enthousiasme konden brengen en ook passanten bij het Zuiderplein hebben vaak schetterende flarden van deze stukken kunnen opvangen, wanneer de Amalfi's op de Bühne in het gezellige Spoorzicht zaten. Maar lang bleven de Amalfi's niet in Leeuwarden plakken; ook in de pro vincie wachtten volle zalen met een jong publiek, dat in de oorlogsjaren bepaald niet was verwend en dat nu waarachtig wel eens uit de band wou springen, wanneer ze daarbij door een beste band muzikaal wer den geleid. ONGEËVENAARD BOEKSTAVER Piet Postma, lid en ongeëvenaard boekstaver van al het wel en wee van de Amalfi's, herinnert zich machtige muzikale feesten, waarbij overigens niet altijd de muziek-al- leen in het middelpunt stond. Vaak ook moesten andere artisten muzi kaal worden begeleid, zoals de toen Op deze foto van het Dans- en Amusementsorkest Amalfi's onder leiding van Theo Scheepstra behalve de leider zelf, Hannes Weerman, Piet Postma en Fred Klein. De Amalfi's in vroeger jaren, netjes poserend voor de fotograaf: vóór Theo Scheepstra en Hannes Weerman, achter Piet Postma en Henk Maurits, in het midden Chris Bekker. zo populaire Joop Theunisz, die he laas later naar elders vertrok en van wie we niet weten of hij ooit met z'n veelzijdige programma in Fries land is teruggeweest. Bladerend in z'n plakboeken kan de heer Postma herhaaldelijk z'n vin ger laten rusten bij plaatsen, waar het enthousiasme van het publiek en het succes van de Amalfi's zo groot waren, dat het optreden een blijvende herinnering achter liet: Steenwijk, Noordwolde, Kniepster Merke, een groot nachtbal in Bols- ward, kermis in Joure, Zuidlaren, kampioensfeest van de voetbalver eniging Heerenveen in de Schouw burg en niet te vergeten natuurlijk de T.T. in Assen; op honderd meter afstand het cirquit met de daveren de motoren en doorspelen tot 's morgens zeven uur! ANDERE SAMENSTELLING Daarbij konden de Amalfi's uiter aard niet altijd optreden in de sa menstelling, waarmee ze van start waren gegaan. Trompetist en zanger Jelle Kuipers werd door ziekte een jaar uit het orkest gerukt, Chris Bekker kwam voor hem in de plaats, Henk Maurits verdween en Willem Koster (bassist) verscheen: later kwam Jelle Kuipers terug om daar na weer plaats te maken voor Fred Klein; ook Willem Koster blies de aftocht, maar voor hem kwam nie mand in de plaats. Maar voor de reputatie van de A- malfi's waren die wisselingen van geen betekenis; het orkest blééf ge vraagd en er waren weinig bijzonde re evenementen, waarbij ze hun muzikale klanken niet mochten la ten horen. De Algemeene Friesche opende z'n nieuwe cantine: de Amalfi's kwamen er bij voor de mu ziek, het plaatsje Vollenhove vierde z'n zeshonderd jarig bestaan, de Amalfi's snelden toe voor het vro lijke geluid, 850 jaar Oldeberkoop met de Amalfi's, feest in Dokkum met de Amalfi's, carnaval hier en carnaval daar, enfin, het zou een wasüjst kunnen worden van Amalfi tpt hier. MERKWAARDIGE BE LEVENISSEN Merkwaardige belevenissen in al die jaren muzikaal plezier? Ja natuur lijk, die zijn er ook geweest en de heer Postma diept ze zo uit geheu gen en plakboeken op: tijdens een optreden in Den Helder een briefje van een paar meisjes „Wij willen zo graag met z'n allen de mobelsensa- tiestep hebben. Uw hooggeachte da mes". Een ander fraai episteltje, waarover de orkestleden zich ook tranen met tuiten konden lachen: „Onze mannen zijn al naar bed en wij willen zo graag even dansen. Hoe moet dit? MINDER PLEZIERIG Een minder plezierige ervaring kre gen de Amalfi's op een avond met de Rijkskweekschool in Zalen Schaaf in Leeuwarden. Pal na de pittige polonaise verschenen er enkele po litiemannen en een inspecteur van de Buma in de zaal om de hele zaak van de band in beslag te nemen: hupsakee, alles in een vrachtauto en weg. Er kwamen rechtzaken van en de Amalfi's vreesden al het ergste, toen er een verrassende ontknoping volgde: het gerechtshof ontsloeg de heren musici van rechtsvervolging omdat er een fout in de dagvaarding stond! ANDER OPPERBEVEL Intussen was er in de leiding van de Amalfi's een verandering gekomen: Theo Scheepstra, die eerst het op perbevel had gevoerd werd als lei der opgevolgd door Piet Postma, die eveneens van het begin af deel had uitgemaakt van de band. Theo Scheepstra verliet het orkest en Eggy Westra kwam voor hem in de plaats. Zo bestonden de Amalfi's in 1958, toen het tienjarig bestaan dus al was gevierd, uit vier man: Piet Postma, Hannes Weerman, Eggy Westra en Ger Lubach, die we tot dusver nog niet hadden genoemd. Dat de Amal fiband later, zonder 'in z'n bestaan te worden bedreigd, nog verder zou slinken zullen we zien in een vol gend verhaal.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 7